Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Liar

VPS i obca domen

Polecane posty

Witam Was.

Posiadam sobie serwis o tematyce filmowej.

Trzymam to na serwerze VPS łącznie:

-Strona główna filmowa

-Subdomena filmowa

-Inna domena

Czyli łącznie 2 domeny i subdomena, dziś zauważyłem, że na domenę filmową ludzie wchodzą przez jakąś nieznaną mi domenę, okazuje się, że po wejściu na nią ukazuje się moja domena filmowa. Ta obca domena wskazuje IP mojego VPS'a.

Da radę ją jakoś zablokować bądź wyciąć ?

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Definiujesz fixnięty server_name dla każdej domeny. Nginx/apache w przypadku wejścia po nierozpoznanej domenie lub IP powinien zwrócić 404, a przynajmniej na moim nginxie tak się dzieje.

 

Jeśli choć jedna domena działa bez fixniętego server_namea to jest traktowana jako defaultowa w przypadku niewykrycia żadnego fixniętego, a jeśli jest kilka niefixniętych to leci pierwsza od góry.

 

Jeśli apache nie będzie sam z siebie działał w takiej konwencji to stwórz na samym końcu vhostów pustego vhosta kierującego np. na jakieś /home/ty/www/404, a w nim umieść ServerName *, pamiętam że działało jak jeszcze z niego korzystałem.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nginx/apache w przypadku wejścia po nierozpoznanej domenie lub IP powinien zwrócić 404, a przynajmniej na moim nginxie tak się dzieje.

Skoro nie wiesz, jak zachowuje się Apache, to po co w błąd wprowadzasz...

W przypadku Apache domyślnym vhostem dla danego adresu IP jest pierwszy obecny w pliku konfiguracyjnym* vhost mający w dyrektywie <VirtualHost> podany adres IP (lub też pasujący do tego patterna). Do niego kierowane są wszystkie żądania z niepasującym nigdzie indziej nagłówkiem Host (lub też nie posiadające go wcale).

 

* - jeśli występują gdzieś w konfiguracji includy, to pierwszy występujący w scalonym zbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz, jak zachowuje się Apache, to po co w błąd wprowadzasz...

W przypadku Apache domyślnym vhostem dla danego adresu IP jest pierwszy obecny w pliku konfiguracyjnym* vhost mający w dyrektywie <VirtualHost> podany adres IP (lub też pasujący do tego patterna). Do niego kierowane są wszystkie żądania z niepasującym nigdzie indziej nagłówkiem Host (lub też nie posiadające go wcale).

 

* - jeśli występują gdzieś w konfiguracji includy, to pierwszy występujący w scalonym zbiorze.

 

 

Jeśli apache nie będzie sam z siebie działał w takiej konwencji to stwórz na samym końcu vhostów pustego vhosta kierującego np. na jakieś /home/ty/www/404, a w nim umieść ServerName *, pamiętam że działało jak jeszcze z niego korzystałem.

Po pierwsze autor nigdzie nie napisał, że korzysta z apache'a. Po drugie napisałem poprawną odpowiedź - właśnie sprawdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor nie napisał. Ale TY napisałeś wyraźnie, że nginx i Apache zwraca 404.

A Apache w domyślnej konfiguracji nie zwraca. Bo zwracać będzie dopiero wtedy, jeśli dodasz vhosta przechwytującego

wszystkie nieobsłużone żądania (czy to definiując go jako pierwszego na liście, czy to jak napisałeś na końcu z ServerName *),

dodatkowo na tym vhoście musisz dodać regułkę generującą 404, bo inaczej albo będzie ci wyświetlał listę plików,

albo forbidden przy wejściu na stronę główną; ewentualnie jak zdefiniujesz katalog który nie istnieje, to będzie 404,

ale dodatkowo strasznie dużo śmieci w logach i przy starcie mówiących o tym, że ten katalog nie istnieje.

 

A co do lighttpd - to jak tworzysz wirtualne hosty? Przez simplevhost czy sprawdzając $HTTP["host"]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kafi

Dobra, niech Ci będzie ;). Zatem nginx tak zwraca, a apache'owi trzeba zdefiniować servervname'a z gwiazdką lub 1szego vhosta ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×