Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TheKrzysztofa

Problem z uruchomieniem serwera ts3 na kolejnym IP

Polecane posty

Witam, posiadam VPS'a z kilkoma dodatkowymi adresami IP. Z ciekawości chciałem postawić 2 serwer TS3 na kolejnym adresie 32 slotowy. Oddzielny user w oddzielnym katalogu z plikiem ini:

 

machine_id=2
default_voice_port=9987
voice_ip=91.204.162.91
licensepath=
filetransfer_port=30034
filetransfer_ip=91.204.162.91
query_port=10012
query_ip=91.204.162.91
dbplugin=ts3db_sqlite3
dbpluginparameter=
dbsqlpath=sql/
dbsqlcreatepath=create_sqlite/
logpath=logs
logquerycommands=1
m_instance=2
Jednak serwer nie uruchamia się a komunikat mam następujący:

 

login@s2:~/ts3/s2# 2013-06-01 14:53:28.770053|CRITICAL|Time          |   | Assertion "m_instance != __null" failed at common/time/customtime.cpp:115;
Wiecie w czym może być problem? Wiem że można tak uruchomić kolejny serwer na innym IP ale coś mi nie wychodzi.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli sądzisz że TS3 jest grą niechaj tak będzie. Bo mertorycznie "odpowiednie forum" http://voicehostingtalk.pl offline :)

 

Jednak wybrałem to forum, bo sądzę że tutaj są osoby bardziej doświadczone.

 

Nie marudź.

 

login@s2:~/ts3/s2# 2013-06-01 14:53:28.770053|CRITICAL|Time | | Assertion "m_instance != __null" failed at common/time/customtime.cpp:115;

 

m_instance=2

 

Wg.: http://www.mpcforum.pl/topic/940273-problemteamspeak3-assertion-m-instance-null-failed-at-commontimecustomtimecpp115;/

 

Musisz zrobić update TS'a. Jeśli nic nie poskutkuje, daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie marudź.

 

login@s2:~/ts3/s2# 2013-06-01 14:53:28.770053|CRITICAL|Time | | Assertion "m_instance != __null" failed at common/time/customtime.cpp:115;

 

m_instance=2

 

Wg.: http://www.mpcforum.pl/topic/940273-problemteamspeak3-assertion-m-instance-null-failed-at-commontimecustomtimecpp115;/

 

Musisz zrobić update TS'a. Jeśli nic nie poskutkuje, daj znać.

Najnowsze pliki, dziś pobrane.

 

// 1 serwer jest włączony i działa

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze pliki, dziś pobrane.

 

Skoro masz włączony pierwszy serwer TS3 i jemu zostało już przydzielone domyślne adres IP, to jak zamierzasz postawić drugi serwer TS3 opierając się o ten sam port i IP? Nie rozumiem tego wcale. No chyba, że z głupoty własnej zapomniałeś zmienić port. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz włączony pierwszy serwer TS3 i jemu zostało już przydzielone domyślne adres IP, to jak zamierzasz postawić drugi serwer TS3 opierając się o ten sam port i IP? Nie rozumiem tego wcale. No chyba, że z głupoty własnej zapomniałeś zmienić port. ^_^

Teraz wróć do początku tematu i przeczytaj dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wróć do początku tematu i przeczytaj dokładnie :)

 

m_istance w pliku konfiguracyjnym. Sprawdź to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

m_istance w pliku konfiguracyjnym. Sprawdź to.

Bez tego też nie rusza :)

 

ps. Główny serwer ma ten sam config, tylko zmienione IP oraz porty dla danych usług.

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez tego też nie rusza :)

 

ps. Główny serwer ma ten sam config, tylko zmienione IP oraz porty dla danych usług.

 

Jak to jest? Skopiowałeś pliki konfiguracyjne i wkleiłeś do drugiego folderu? Bo jeśli tak, to najwyraźniej mogłeś również skopiować licencję i serwer pluje o to, że używasz licencję która jest przypisana dla starszego adresu IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest? Skopiowałeś pliki konfiguracyjne i wkleiłeś do drugiego folderu? Bo jeśli tak, to najwyraźniej mogłeś również skopiować licencję i serwer pluje o to, że używasz licencję która jest przypisana dla starszego adresu IP.

Przeczytaj uważnie temat. Jest wyraźnie napisane 32 sloty - reasumując serwer nie posiada licencji.

 

i jest kopia pliku konfiguracyjnego .ini który wyżej podałem, z uwzględnieniem zmiany IP, portów oraz ID

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie temat. Jest wyraźnie napisane 32 sloty - reasumując serwer nie posiada licencji.

 

i jest kopia pliku konfiguracyjnego .ini który wyżej podałem, z uwzględnieniem zmiany IP, portów oraz ID

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/43179-problem-z-ts3-na-vps/

Temat poświęcony (chyba) twojemu problemowi. Reasumując, to może być błąd binarki i źle ją wgrałeś. Mimo wszystko, sprawdź ten temat, być może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.webhostingtalk.pl/topic/43179-problem-z-ts3-na-vps/

Temat poświęcony (chyba) twojemu problemowi. Reasumując, to może być błąd binarki i źle ją wgrałeś. Mimo wszystko, sprawdź ten temat, być może pomoże.

Pliki serwera wgrywane wielokrotnie. Reasumując ten temat nie jest poświęcony mojemu problemowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

skopiowałeś pliki pierwszego serwera czy od nowa rozpakowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skopiowałeś pliki pierwszego serwera czy od nowa rozpakowałeś?

Od nowa z paczki robione. Traktowałem to jak całkiem inny serwer ts3 - inny user, inny katalog.

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O boże :D.

 

Niektórzy to powinni naprawdę zastanowić się nad tym co piszą, lepiej milczeć i udawać idiotę niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości ;).

 

TS3 Bez licencji użyda /dev/shm (shared memory) i na jej podstawie sobie działa. Jest to stworzone po to, żeby właśnie nie można było odpalać wielu instancji TS3 na jednym serwerze. To z tego co się orientuje nie dotyczy TS3 z licencją (bo on korzysta z online auth) więc w przypadku gdybyś wrzucił licencję na ten 2gi serwer - nie byłoby problemów.

 

Zależy jeszcze czy to nowa czy stara NPL, ale chyba w obydwu przypadkach możesz odpalić do 10 virtual serverów na dowolnych instancjach, jedyne co Cię ogranicza to liczba tych serverów i łączna liczba slotów - 512.

 

Jeśli licencji nie masz to nie odpalisz dwóch instancji TS3 na tym samym serwerze.

 

 

Rozwiązania:

a) Ogarnąć licencję na obydwu instancjach i odpalać jako 2 niezależne instancje, z własnymi portami i configami/ścieżkami.

b) Podzielić serwer na kilka VPS'ów, najlepiej xeny. Powrzucać im oddzielne IP i odpalać na każdym oddzielną instancję serwera.

c) Ogarnąć licencję i postawić dodatkowy virtualserver zamiast nowej instancji. Instancja jest zbędna - NPL pozwala Ci na stworzenie do 10 virtualserverów, a żeby one sobie działały wystarczy jedna instancja. Do poczytania w TS'owym ServerQuery jak to zrobić i po co to komu.

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za pomoc Archi, nie sądziłem że TeamSpeak3 opiera się o zapis offline na localhoscie. Uruchomiłem już prawidłowo 2 instancje TeamSpeak3 na 2 różnych adresach z innymi licencjami i wszystko ładnie działa. Takiego efektu potrzebowałem :D

 

Niestety nie mogę wręczyć reputki, ale sądzę że jak ktoś będzie przechodził np. z moderacji wręczy za mnie. :)

 

Dzięki jeszcze raz,

Pozdrawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×