Skocz do zawartości

Polecane posty

Może zmieszacie mnie z błotem ale podejdę uczciwie do sprawy.

Jak już wielu próbowało, zamierzam otworzyć firmę hostingową.

Firma istnieje już „na papierku” więc nic w sensie na bakier z prawem.

Na początek zakupiłem konto reseller – nie uważam się za człowieka głupiego jednak nie czuję się na siłach aby zarządzać dedykiem, do tego lata praktyki... (tu wszyscy wiedzą o co chodzi) A rzecz nie na tym polega aby „bawić” się i szlifować wiedzę na serwerze z kontami klientów, co pewnie w skrajnych przypadkach kończyłoby się zaniżeniem jakości usługi – a tego jak wiadomo żaden klient nie chce. Dlatego konto reseller wydaje mi się na początek dobrym rozwiązaniem – może się mylę, jeśli tak proszę mnie poprawić.

Sam panel WHM nie sprawia mi trudności i wydaje mi się dość prosty – żartobliwie powiem że mój poziom wiedzy z dużym zapasem pozwala na zarządzanie takim kontem.

Oczywiście zdaje sobie sprawę że nie mam możliwości stworzyć super taniego hostingu – konto reseller co prawda nie kosztuje tyle co nawet najprostszy serwer dedykowany, jednak o pewne rzeczy trzeba zadbać a jak wiadomo nic za darmo.

Admina z wyższym poziomem wiedzy będę miał z doskoku – na wypadek gdyby coś przewyższało moje możliwości. Oczywiście firma ma doskonałego współpracownika który służy pomocą (w sumie można to nazwać spółką) który z pewnością przyczyni się do stworzenia dobrego suportu. Może nie jestem w stanie zagwarantować odpisywania na emaile w ciągu 5min, a w godzinach nocnych pewnie nawet nie dam rady odpisać w ciągu godziny. Nikogo pod tym względem nie będę oszukiwał. Oczywiście firma ma swoją siedzibę i w godzinach pracy tel. stacjonarny będzie jak najbardziej dostępny – 24h oczywiście komórka włączona którą zawsze ktoś odbierze – dość istotne ;).

Doskonale zdaje sobie sprawę że przynajmniej początkowo z samego hostingu to nawet ZUS-u nie zapłacę (nie wspominając o innych kosztach). Nie mam zamiaru zajmować się tylko i wyłącznie sprzedażą serwerów – będzie, sprzedaż komputerów, tworzenie serwisów www, budowa sieci komputerowych itp. Mam nadzieje że takie rozwiązanie pozwoli mi utrzymać całość na dość wysokim poziomie (aby nie trzeba było oszczędzać np. na dobrym resellerze), w przyszłości zatrudnić ludzi aby poprawić suport i stale podnosić jakość usług.

Być może większość z Was nazwie mnie kolejnym krzakiem (i być może tak jest) jednak nastawiam się na jakość i uczciwe podejście do sprawy.

Plany hostingowe które zamierzam dać przedstawiam poniżej, są to wstępne projekty więc jestem BARDZO otwarty na wszelkie sugestie. Ceny są w trakcie ustalania.

 

Konto 50mb – 1gb tr.

 

Konto 100mb – 1gb tr.

Konto 300mb – 3gb tr.

Konto 500mb – 5gb tr.

 

Konto 1gb – 10gb tr.

Konto 3gb – 30gb tr.

Konto 5gb – 50gb tr.

 

Konto 10gb – 100gb tr.

 

Tutaj konta które delikatnie przewyższają możliwość mojego resellera, lecz przy takim zamówieniu zawsze są rozwiązania (większy res. dedyk itp.)

 

Konto 30gb – 300gb tr.

Konto 50gb – 500gb tr.

Myślę też nad daniem oferty typu PLUS – coś w tym stylu gdzie transfer będzie x2 – konto 100mb – 2gb tr. Konto 3gb – 60gb tr.

Oczywiście jak wiadomo łatwiej jest na res. dać transfer symetryczny – jednak nie wykluczam możliwości dokupienia dodatkowego transferu.

Czy waszym zdaniem oferta będzie bardziej atrakcyjna jeśli tr. Będzie x2 – oczywiście rzecz logiczna że takie konto będzie droższe niż tr. symetryczny jak wyżej czy też może jednak zostawić symetryczny tr. za mniejsze pieniądze?

Konta 50, 100 – 500mb chcę ograniczyć ilością kont email, serwerów FTP itp. – to bardziej zagranie marketingowe.

Na co jeszcze Waszym zdaniem powinienem zwrócić szczególną uwagę?

Do czego przyłożyć się bardziej a co można sobie odpuścić?

Czy taki biznesplan ma według Was sens, czy jednak jest z góry skazany na niepowodzenie?

Będę bardzo wdzięczny za przedstawienie KONSTRUKTYWNEJ krytyki, za co z góry dziękuję.

 

P.S. pewnie zaraz padnie pytanie….wiec odpowiem – reseller od firmy fc.pl :rolleyes: Sorki że się tak rozpisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu próbowalo, wielu odpadło ... no nic, zycze Ci good luck, pamietaj - kontakt z klientem najwazniejszy (jesli chodzi o resellera, bo w sumie nic innego nie bedziesz robic [configurowanie] ;) ) Widze, ze robisz szerokie zastosowanie, to dobry pomysl, wszystko trzeba rozwijać ;-) Ide spać. Jeszcze raz powodzenia :rolleyes: Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak już kolega napisał.

Można życzyć tylko powodzenia.

Ze swojej strony dodam

-Pamiętaj że klient nie płaci tylko za konto ale i support itd

-Napisz dobry Regulamin

-Na stronie daj widoczne dane firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sens wprowadzać takie małe pakiety jak 50mb?

Za te pare zł na rok wiecej bedzie przy tym roboty (papierkowej) a nie sadze, zeby wielu sie skusilo na takie konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z darmowymi szablonami, skryptami - takie gotowe zestawy, pod mala stronke domowa/firmowa i reklamowac to - "w pare minut, za pare zloty masz swoj sajt" :P - czym szersza oferta tym lepiej, trzeba czyms sie wyrozniac od podobnych hostingow gdzie masz tylko przykladowo 3 plany - mini,midi i maxi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy potrzebuje konta 5gb za kilka stówek - mała strona firmowa, czy nawet prosta strona prywatna często nie zajmuje więcej niż 1mb. Po co klient ma płacić za 100mb kiedy tak naprawdę potrzebuje tylko 10mb!

Konto mniejsze niż 50mb jest nieopłacalne. Musiałoby kosztować chyba 1zł rocznie :P 50mb wydaje mi się dobrą ofertą - na to 15zł chyba stać każdego. Może będę miał papierkowej roboty - ale mam nadzieje że będę też miał za te 15zł na rok zadowolonego klienta - a najlepsza reklama to zadowolony klient jak wiadomo.

To oczywiście moje zdanie.

 

Oczywiście 15zł to jakaś cena którą dałem od tak ;)

A może macie jakąś propozycje cenową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze internet - własne strony, strony innych z sprzedażą moich serwerków. Są już w przygotowaniu pisma dla firm - z ofertami stworzenia serwisu www, zamieszczenia tego na serwerku, same serwery itp - rozsyłane za pomocą poczty polskiej ;) emaile oczywiście też, jednak są traktowane jako spam, s tego wole uniknąć. Firmy w mojej okolicy, mam zamiar zwerbować kilka takich instytucji - pewnie ich odwiedze osobiscie. Nastawiam się na współpracę ogólnie. Dobra reklama w sieci - wyliczam koszty reklamy w google. To w dużym skrócie - a pomysłów przybywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

serwery - xx złotych

 

obsługa - xx złotych

 

reklama - xx złotych

 

---------------------------

 

renoma, zadowolenie klientów - bezcenne

 

:P (a za wszystko inne zaplacisz mastercardem ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×