Skocz do zawartości
Marek Miklewicz

Kilka wersji php na jednym serwerze z directadminem - jak to zrobić

Polecane posty

Gość nrm

i skrypt configure przeszedł poprawnie ale za to przy make dostaję taki błąd

 

Strzelam ni to z gruchy ni z pietruchy: libxml2?

 

Nie obrażaj się (bo pomagam jak mogę) ale musisz być bardziej samodzielny. Przecież nie masz bana na google? ;)

 

 

co mogę zrobić? Dodam, że paczkę php 5.2.17 pobrałem z oficjalnej strony php, noże lepiej szukać php 5.2.17 na serwerach DirectAdmina

 

To będą te same paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Strzelam ni to z gruchy ni z pietruchy: libxml2?

 

Nie obrażaj się (bo pomagam jak mogę) ale musisz być bardziej samodzielny. Przecież nie masz bana na google? ;)

 

 

 

To będą te same paczki.

 

Daleki jestem od obrażania się a googlować googlowałem tylko, że po wklepaniu tego błędu trafiałem na błąd i please help me, bez rozwiązania. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc a co mógłbym zrobi z tym libxml skompilować gon jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj pliki nagłówkowe od libxml(2). W systemach debianopochodnych nazwy takich pakietów z plikami .h kończą się na -dev, w systemach redhatopochodnych sufiks to -devel.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj pliki nagłówkowe od libxml(2). W systemach debianopochodnych nazwy takich pakietów z plikami .h kończą się na -dev, w systemach redhatopochodnych sufiks to -devel.

 

Niestety instalacja libxml2-devel nic nie zmieniło i nadal jest taki sam błąd co mogę zrobić?

Edytowano przez Marek Miklewicz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować postu więc piszę post pod postem, przepraszam i ewentualnie proszę o połączenie. Po długim googlowaniu znalazłem opis identycznego błędu w przy kompilacji php pod tym linkiem a także link do patha na php pod tym linkiem, nałożyłem go i make powiodło się, niestety przy make install mam kolejny błąd

 

 

[root@s1 php-5.2.17]# make install
Installing PHP SAPI module: cgi
Installing PHP CGI binary: /usr/local/php52 --program-suffix=52 --enable-fastcgi --enable-force-cgi-redirect --with-config-file-scan-dir=/usr/local/php52/lib/php.conf.d --with-curl=/usr/local/lib --with-gd --enable-gd-native-ttf --with-gettext --with-jpeg-dir=/usr/local/lib --with-freetype-dir=/usr/local/lib --with-libxml-dir=/usr/local/lib --with-kerberos --with-openssl --with-mcrypt --with-mhash --with-mysql=/var/lib/mysql --with-mysql-sock=/var/lib/mysql/mysql.sock --with-mysqli=/usr/bin/mysql_config --with-pcre-regex=/usr/local --with-pdo-mysql=/var/lib/mysql --with-pear --with-png-dir=/usr/local/lib --with-xsl --with-zlib --with-zlib-dir=/usr/local/lib --enable-zip --with-iconv=/usr/local --enable-bcmath --enable-calendar --enable-ftp --enable-sockets --enable-soap --enable-mbstring --enable-intl/bin/
shtool:install:Error: multiple sources require destination to be directory
make: *** [install-sapi] Błąd 1

 

i tu jestem bezsilny nie wiem co robić, bardzo liczę na jakąś pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się po wielu bojach ustawić php 5.2, 5.3 i 5.4 ale chciałbym jeszcze jednak mieć wersję 4, robiłem tak samo jak 5.2 oczywiście z odpowiednimi ścieżkami i php 4 się skompilowało i zainstalowało, następnie utworzyłem plik /usr/local/safe-bin/fcgid49.sh tak jak radziliście ale gdy po dodaniu linii

<FilesMatch \.php$>
FCGIWrapper "/usr/local/safe-bin/fcgid49.sh /home/admin/php.ini" .php
</FilesMatch>

w .htaccess odpalę phpinfo to dostaję błąd

 

 

 

Internal Server Error The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request

 

 

 

a w logach apache mam coś takiego:


[Sun Jun 02 16:25:30.278696 2013] [fcgid:warn] [pid 27483:tid 140613420828416] (104)Connection reset by peer: [client 83.24.78.116:54630] mod_fcgid: error reading data from FastCGI server[Sun Jun 02 16:25:30.278713 2013] [core:error] [pid 27483:tid 140613420828416] [client 83.24.78.116:54630] End of script output before headers: index.php

 

Co może być problemem skoro wersja 5.2 działa ok a 4.9 kompiluje się poprawnie? Poniżej podaję parametry polecenia ./configure dla php 4

#!/bin/sh
"./configure" \
"--prefix=/usr/local/php49" \
"--program-suffix=49" \
"--enable-force-cgi-redirect" \
"--enable-fastcgi" \
"--with-config-file-path=/usr/local/php49/lib/php.conf.d " \
"--with-curl" \
"--with-curl-dir=/usr/local/lib" \
"--with-gd" \
"--with-gd-dir=/usr/local/lib" \
"--with-gettext" \
"--with-jpeg-dir=/usr/local/lib" \
"--with-freetype" \
"--with-freetype-dir=/usr/local/lib" \
"--with-kerberos" \
"--with-mcrypt" \
"--with-mhash" \
"--with-mysql" \
"--with-mysqli" \
"--with-pear=/usr/local/lib/php" \
"--with-png-dir=/usr/local/lib" \
"--with-xml" \
"--with-zlib" \
"--with-zlib-dir=/usr/local/lib" \
"--with-iconv=/usr/local" \
"--enable-bcmath" \
"--enable-calendar" \
"--enable-ftp" \
"--enable-magic-quotes" \
"--enable-sockets" \
"--enable-track-vars" \
"--enable-mbstring" \
"--enable-memory-limit"

P.S gdyby kogoś interesowało jak poradziłem sobie z wcześniejszym problemem, wstyd się przyznać ale to po prostu były vłędy przy pisaniu przełączników do ./configure, dlatego teraz ./configure odpalam z wcześniej utworzonego skryptu buildphp49 bo rozdzielony na wiele linii jest dla mnie o wiele czytelniejszy.

 

 

Edytowano przez Marek Miklewicz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie potrafi pomóc z php 4? Jeśli trzeba podam więcej informacji tylko powiedzcie proszę co potrzeba. Wiem, że taka konfiguracja jest możliwa bo widziałem hostingi mające php od 4 do 5.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×