Skocz do zawartości
wieza

Jak Mocny Sprzet Bede Potrzebowac?

Polecane posty

Witam

Moja strona jest obecnie na shared hosting na home.pl i ostatnio zauwazylem coraz wiecej komunikatow 503 - nadmierne obciazenie serwera. Optymalizuje kod, uzylem keszowania w PHP, ale duzo to nie dalo. Wydaje mi sie ze niestety bede musial chyba kupic dedyka. Nie mam w tym zadnego doswiadczenia, dlatego chcialbym sie dowiedziec jakie paremtry sprzetowe bylby potrzebne do serwera ktorego celem bedzie hostowanie wtiryny ktora ma nastepujace parametry dzienne:

odslon: ~300 tys

HTML ze strony: ~10GB (sam czysty HTML, cala grafika, js, css sa umieszczone na zewnetrznych serwerach)

Wszystko idzie na PHP + MySQL

 

Oprocz tego zamierzam postawic na nia jakas aplikacje javowa chodzaca na Tomcacie, ale tutaj bedzie tak maly ruch, ze nawet tego nie licze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Witam,

 

Jesli nie masz doswiadczenia to moze jeszcze warto powalczyc. Niestety bez podanie wiecej informacji o stronie (lacznie z linkiem) ciezko jest cos doradzic.

 

Warto tez dowiedziec sie co powoduje takie obciazenie, czy operacje na bazie czy moze sam kod php, a moze liczba odwolan do statycznych plikow.

 

Moze uda sie zmierzyc czas wykonywania zapytan do bazy (tak jak tutaj na forum, na dole).

 

Ogolnie nie istnieja "tabele" dla bazy MySQL, ktore pomagaja oszacowac sprzet (takie tabele istnieje dla baz Microsoftu czy Oracle) wiec wszystko bazuje na doswiadczeniu, a tutaj potrzeba jak najwiecej faktow.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest 90% szans, że transfer można poważnie ograniczyć przerabiając szkielet HTML, więc było by fajnie, gdybyś podał adres strony generującej taki ruch.. Po drugie, na takiej popularności powinieneś zarabiać wystarczająco dużo, żeby było cię stać na solidną maszynę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kod optymalizujemy itd, ale i tak chcielismy wziac dedyka, takze jestem tutaj zeby dowiedziec sie jaka moc jest wystarczy. Przegladam sobie oferty hostingowe i najwazniejsze pytanie jaki mi sie nasuwa to czy roznica pomiedzy 512 RAMU a 1024 jest bardzo istotna dla takiego serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Wszystko zalezy od operacji i wielkosci bazy danych. Jesli baza jest duza to warto dolozyc na ram. Przy okazji nie sa to duze koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×