Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
miguslaw

VPS ze sprzętowym firewallem.

Polecane posty

Witam.
Poszukuję dostawcy, który zapewni serwery VPS, na maszynie ze sprzętowym firewallem.
W sumie potrzebuję 5 vpsów, konkretnie PW.
Budżet do uzgodnienia ...


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się kiedyś dowiadywałem to kazali mi zamówić dedyka i zrobić na nim VPSy, jeżeli chcę z ochroną. Zresztą taka zabawa u nich to minimum 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Wirtualizacja i sprzętowy firewall ?

1000 zł to bardzo mało dla zabezpieczenia przed atakami, a tyle kosztuje wykonanie ataku...

 

Można albo szukać oferty która będzie oferowała zabezpieczenie dla całej platformy jak np. http://www.blacklotus.net/host/cloud-servers

Albo uruchomić na własnych serwerach te wirtualizacje i jakoś przed nim przefiltrować ruch.

Sprzętowo można zacząć od Juniper srx240, jednak nie poradzi ono sobie z większym atakiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się kiedyś dowiadywałem to kazali mi zamówić dedyka i zrobić na nim VPSy, jeżeli chcę z ochroną. Zresztą taka zabawa u nich to minimum 1000zł.

Bo inaczej się nie da. Sprzętowy firewall musi być podpięty między fizycznymi urządzeniami. Jeśli podpięty zostanie między współdzieloną z innymi maszynę-matkę a switcha, to kto wie, cóż ci przyjdzie do głowy mając uprawnienia do zarządzania tym firewallem. Wycięcie ruchu do sąsiadów? Robienie jakichś prób sniffingu/MITM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×