Skocz do zawartości
Malas

Pomoc w wyborze CMS

Polecane posty

Potrzebuję lekkiego cms'a pod stronę fanclubu BayerLeverkusen.pl. Wcześniej korzystałem z wordpressa, ale myślę że można coś lżejszego dla serwera znaleźć. Będzie tam tylko kilka działów i aktualności. Nie wymagam żadnych wodotrysków. Co byście zaproponowali?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Logowanie będzie?

Nie chcesz rozwijać serwisu?

Forum, itd.?

 

Bo to funkcjonalności mogą spowodować, że w pewnej chwili będziesz chciał jednak bardziej rozbudowanego CMSa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. To będzie tylko stronka informacyjna gdzie czasami będą dodawane/aktualizowane informację. Forum już mam i tam jest dział fanclubu. Bez logowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GetSimple CMS może?

Widzę, że tam tylko można strony/podstrony tworzyć. Ja potrzebuję czegoś z jasnym podziałem aktualności i podstrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość sądzi, że "ciężkie" CMS'y są złe, ale ja wychodzę z założenia, że to zależy od tego jak dopracujemy naszą stronę. Do tego zawsze trzeba myśleć przyszłościowo.

 

Ja bym postawił na WordPress'a i obowiązkowo jakiś total cache do tego. Niby "kobyła", ale czysty WP chodzi naprawdę szybko i w moim odczuciu nie wolniej niż inne CMS'y. Do tego ma dość spore możliwości rozwoju.

Ciutkę mniej miło wspominam Joomlę, ale też stawiałem na niej parę serwisów i dawały radę.

 

Generalnie obstawiłbym WP, jest tak naprawdę unikalny do wszystkiego, a odpowiednio zoptymalizowany bez zbędnych bajerów i tak będzie dobrze chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi - skoro iść już w coś "normalnego", to ja bym raczej radził iść albo w MODx, albo w Drupala. Cięższe, ale sensowniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem (nie)przyjemność z drupalem i jakoś mi nie podchodzi, może to po prostu ja, ale moim zdaniem WP się nadaje do większości projektów bardzo dobrze. Co nie znaczy, że drupal jest jakiś gorszy. Tak naprawdę wszystko co jest w miarę nowe i rozwijane przy właściwej konfiguracji i koncepcji jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mówię, że chcę tylko działy i aktualności - NIC WIĘCEJ, więc po cholerę mi wordpress, joomla czy drupal, które się przewinęły w Waszych wypowiedziach? Strona nie będzie rozwijana bo nie wiem czy czytaliście, ale będzie to strona FanClubu. Będzie tam lista członków, statut, wiadomości związane z wyjazdami i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://windu.org/#

 

Poczytaj, może się spodoba.

 

Windu jest lżejszy niż te podane wyżej, zawiera bazę danych SQLite która jest lżejsza od MySQL.

Tyle z mojej strony. Zawsze możesz założyć konto na jakimś portalu dającym darmowe serwery i posprawdzać.

 

 

Edytowano przez BonQu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malas ale to, że jest, nie oznacza, że musisz korzystać.

Zgadzam się, ale skoro nie będę korzystał to po co ma w ogóle być? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Malas bo może być więcej plusów większego systemu niż mniejszego.

Nawet, jesli olewasz "przyszłościowość", to jak masz dobre community, aktualizacje, itd. a obok masz coś małego, ale w powijakach, że mając problem nie będziesz w stanie go rozwiązać z pomocą ludzi, bo nikt nie będzie znał tego skryptu... to trochę słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mówię, że chcę tylko działy i aktualności - NIC WIĘCEJ, więc po cholerę mi wordpress, joomla czy drupal, które się przewinęły w Waszych wypowiedziach? Strona nie będzie rozwijana bo nie wiem czy czytaliście, ale będzie to strona FanClubu. Będzie tam lista członków, statut, wiadomości związane z wyjazdami i nic więcej.

 

Bardzo ładnie Ci to Sponsi opisał wyżej. Tutaj bardziej chodzi o to, że po pierwsze takie CMS'y są bezpieczniejsze bo większość bugów czy hole'i prawdopodobnie została już znaleziona i załatana, po drugie masz o wiele większe wsparcie community, o którym Sponsi napisał wyżej, po trzecie taki WP wbrew pozorom jest bardzo skory do zmian i tak naprawdę to od Ciebie zależy czy zmienisz go w ferrari czy w malucha pod kwestią szybkości.

 

Owszem, jeśli potrzebujesz prostą stronę to statyczny HTML będzie zawsze szybszy od wszystkiego, ale jeśli w grę wchodzi słowo CMS to raczej skłaniałbym się do czegoś nowego, popularnego i zaufanego, w końcu z jakiegoś powodu to popularne musi być, prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecę GetSimple CMS. Prawda, w podstawce jest to zwykłe "portfoliowe" oprogramowanie, ale jeden mod załatwia sprawę. Wystarczy przejrzeć bazę na stronie get-simple.info i spotkasz z pewnością sporo wtyczek które zmienią Twojego GS'a w bloga, galerię zdjęć czy cokolwiek innego, a większość dodatków można dostosować do jednej podstrony, nie wyłącznie całej witryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×