Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Drigen

Prośba o pomoc z przekierowaniem ip z portem (iptables?)

Polecane posty

Witam,

Niedawno pisałem z problemem, lecz muszę niestety znowu spytać o porade. Chodzi mianowicie o to, że:

 

Mam serwer minecrafta. Na 1 ip mam postawionych powiedzmy 5 serwerów. Zajmiemy się przypadkiem jednego. Jest on postawiony na porcie :25577 (standardowy minecrafta - 25565). Posiadam ja sobie domene (dajmy przykład - mc.pl). Chcę teraz aby ludzie widzieli serwer jako (subdomena - xx): xx.mc.pl:25565, czyli przyjmując standardy minecraftowe - kompletnie bez portu. Pytacie czy nie moge po prostu jednego serwera ustawić na porcie :25565. A no nie, ponieważ chcę wszystkie serwery aby były widoczne z 1 ip, na kilka subdomen z portami standardowymi. (np. serwer 1 - ip1:25577, był widoczny jako xx1.mc.pl, serwer 2 - ip1:25578, był widoczny jako xx2.mc.pl itd.)

 

Teraz proszę o wytłumaczenie jak takie coś zrobić (to że sie da, to wiem :P), gdyż jest to ważne dla mnie. Po co? Nie, nie chce otwierać "hostingowni majnkraftów". Potrzebuje takiego bajeru, aby na 1 ip postawić całą sieć serwerów :)

 

 

Jeśli się nie jasno wyraziłem, proszę dopytać.

 

 

Pozdrawiam! :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak zrobić jak chcesz. Jeżeli jakaś usługa ma działać na innym porcie niż standardowy z jakim się łączy klient to trzeba podać jawnie port.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się o ile minecraft wspiera wpisy SRV, a wspiera afaik.

 

Poczytaj o strefach SRV dla swojej domeny. Jest to realizowane na warstwie łączenia więc powinno działać, jeśli nie to nadal można zrobić iptablesowe mangle, ale nie wiem czy to będzie bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Minecraft obsługuje wpisy SRV, lecz mam dalej problem. Znalazłem nawet gotowiec, który działa do mc, lecz domena w ovh nie daje możliwości wpisania wszystkich potrzebnych wartosci wg. tamtego tuta. Wpisałem to co sie dało, czyli mój wpis to: "xx1 IN SRV 0 5 25577 ip1." (oznaczyłem wg. wcześniejszych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie ustawiałem, ale widzę, że jest to dobrze i jasno opisane w sieci.

Podążając za Twoim przykładem z xx.mc.pl:25577, xx1.mc.pl:25578

_minecraft._tcp.name TTL class SRV priority weight port target

_minecraft._tcp.xx 86400 IN SRV 0 5 25577 ip1.mc.pl.
_minecraft._tcp.xx1 86400 IN SRV 0 5 25578 ip1.mc.pl.

Upewniając się, że do nazwy hosta "ip1.mc.pl" jest przypisany odpowiedni rekord A (lub AAAA dla IPv6), nie może to być nazwa hosta mająca CNAME.

 

Zależnie od panelu kontrolnego oferowanego przez tego czy innego usługodawcę, nazwę usługi (minecraft) i protokół (tcp) wpisujesz w osobnych polach, bądź też w jednym połączonym polu razem z nazwą domeny (subdomeny) w formie ujętej powyżej (_minecraft._tcp.nazwadomeny).

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że ovh nie ma opcji wpisania niczego więcej, poza subdomeną na jakią ma być przekierowanie, wagi, priorytetu, portu i nazwy hosta. Nie moge podać tych 2 wartości z przodu. Sam wpis generuje sie po wklepaniu 5 wartości w okienka.

A może coś przeoczyłem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może coś przeoczyłem? :P

 

 

 

 

(...)

Zależnie od panelu kontrolnego (...) w osobnych polach, bądź też w jednym połączonym polu razem z nazwą domeny (subdomeny) w formie ujętej powyżej (_minecraft._tcp.nazwadomeny).

 

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaj dokładniej, jest tryb tekstowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×