Skocz do zawartości
Rbit

Domowy router/serwer obsługujący 2 łącza aDSLowe

Polecane posty

Hej,

 

Skręcam sobie właśnie serwerek do domu (serwer plików, proxy dla tora, squid cachschujacy)

Athlon + 2GB RAM.

i zastanawiam się czy wepchać do niego moduł aDSLowy (na PCI) żeby robił mi za router.

 

Mam obecnie w domu 2 łącza 10Mbs TP + Netia. (aDSL2+ z PPoE/PPoA), które chciałbym żeby ten 'serwero/router' obciągał.

 

Warto takiego kloca rzeźbić, czy rzucić obsługe aDSL przez serwer w cholere i spiąć to na 'normalnych' routerach. Robił ktoś coś takiego, jak to wydajnościowo się zachowywało. ITP. ITD. Chciałbym mieć na ten temat jak najwięcej info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dwie "erjotki" spiąć i zarządzać tym tematem sobie "normalnie" poprzez 3 sieciówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@chmuri mógłbyś rozwinąć swoją myśl? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste myślenie to połowa sukcesu;) Skoro mam dwóch operatorów którzy podają mi na tacy kabelki rj45 z Internetem to po chusteczkę mam JA kupować jakieś KARTY które nic nie wnoszą do tematu oprócz KŁOPOTU. No chyba że chcesz być specem od ADSL od podszewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, operatorzy nie 'dają mi na tacy kabelków rj45' muszę nawiącać połączenie z operatorem po przez 'kabelek rj11'. Najprościej to ujmując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest ADSL czyli pewnie neostrada to dali mu co najwyżej modem z USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pewnie jakiś sagem fast tak jak u mnie :) I dlatego zastanawiałem się jak chcesz rozwiązać problem analogowego rj11 na rj45 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamknijcie ten temat, nie wiem na cholerę go stworzyłem i tak nie liczyłem na jakieś sensowne odpowiedzi, dzięki chmuriemu nie zawiodłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×