Skocz do zawartości
Kolopik

Ile wołac za reklamę?

Polecane posty

Cześć, dziś zgłosiła się do mnie firma z pytaniem, o koszt umieszczenie bannera na moim forum 4Young.pl.

 

Statystyki: http://4young.pl/awstats/

Nie mam zielonego pojęcia ile zaproponować za umieszczenie bannera. Możecie coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bądź profesjonalny i podaj cenę netto za 1 tyś wyświetleń ;), bez tego firma potraktuje Cię jako podrzędnego dzieciaka a to na pewno nie jest Ci na rękę.

 

Ewentualnie możesz się spytać jakie warunki mogą zaproponować ale pamiętaj, że w negocjacjach warto być stroną nadrzędną i mieć przewagę, a takim pytaniem tracisz pozycję.

 

Nie mniej życzę powodzenia, napisz PM jak możesz co Ci zaproponowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie znam się na reklamach. Nigdy nie sprzedawałem reklam na swoich portalach, a to oni zaproponowali reklamę. Poprosili mnie o podanie statystyk i ceny za umieszczenie reklamy. Nie mam zielonego pojęcia jakieś wielkości ma być banner oraz gdzie ma być umieszczony. To dziewicze forum, bez reklam (jak widać), jest tylko jedna darmowa o karmieniu psiaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle stawki są w przedziale 0.2 - 2+ eur za 1000 odsłon. Sam zdecyduj za ile będzie ci się opłacać umieszczanie reklamy i na ile wyceniasz utratę komfortu używania strony przez użytkowników z powodu jej wyświetlania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma w odwiedzinach. Pytanie jeszcze na ile prawdziwe są te unikalne odwiedziny bo zazwyczaj staty serwerowe są niekoniecznie rzetelne. Pytanie jaki ma być ten baner, jaka tematyka tej firmy, jaka wielkośc banera itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziny nie są jakieś szaleńcze ale masz konkretną grupę docelową którą oni pewnie chcą osiągnąć.
Najlepiej zaproponuj im banner - ten od psiaków za 100-200 / miesiąc -żeby się za koszty utrzymania zwróciło.
Chyba że chcą inną formę reklamy. Na pewno najpierw zapytaj się czy mają jakąś ofertę dla Ciebie już przygotowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklama tylko z atrybutem nofollow, pamiętaj. Ja bym zaproponował około 140 zł za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Młode dobrze rozwijające się forum myśle że 200zł za miesiąc możesz wołać.

 

Nigdy. 120,00 PLN maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklama tylko z atrybutem nofollow, pamiętaj. Ja bym zaproponował około 140 zł za miesiąc.

 

A co ma atrybut nofollow do reklamy ? buhahaha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zaoferujesz im za np. 500zł gdy warta jest 200 to od razu odmówią, a nie powiedzą, że nie są gotowi tyle zapłacić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od jakości ruchu tak naprawdę. Jeśli masz 10000 ale wartościowych odwiedzin, możesz spokojnie wołać więcej, niż ktoś kto ma 100 000 ruchu, ale głównie przypadkowego i śmieciowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×