Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

VPS pytanie

Polecane posty

Gość

Czy jeżeli kupi się VPS-a to można powiedzmy postawić na nim jednoczesnie: forum, stronę oraz serwer ts3 i to wszystko razem będzie działać?

Edytowano przez eragon16 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, można.
Zależy jeszcze jaki ruch na każdym z tych elementów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno pójść bez problemu na malutkim nawet VPS.
Pod takie małe TS'y to wystarczy najtańszy pakiet ze sldc.pl za 10zł - ale nie wiem jak tam z awaryjnością itp. Musiałbyś poczekać aż ktoś inny powie :)

Ja mogę polecić biznes-host.pl - najtańszy pakiet to dużo za dużo na twoje potrzeby, ale to firma z której usług korzystam i jestem bardzo zadowolony.

A jak z tym ruchem na tej stronie? niewielki czyli? kilka, kilkanaście GB miesięcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie odpowiadając na Twoje pytanie to tak - da się postawić to i wiele więcej bo VPS to malutka wydzielona część serwera dedykowanego, który zachowuje się identycznie jak każdy komputer.

 

Ale co do konfiguracji to będziesz musiał podjąć ciężki wybór pomiędzy nauką we własnym zakresie, a zapłatą za wsparcie administratora w większości firm. Wybór należy oczywiście do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe oszukujmy się - nauka samemu wcale nie jest taka straszna, szczególnie że wystarczy ściągnąć virtualmina i odpalić skrypt instalacyjny i bez wielkiego wysiłku instaluje on serwer www, ftp, pocztę, firewalla, dns i kilka innych usług. Na howtoforge.com są dobrze opisane poradniki, na wielu polskich forach gier są łopatologicznie opisane instrukcje do instalacji cs - zawsze może też zapytać tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem są , ale część do starszych wersji, a z nowszymi modułami już niektóre komendy nie działają. Owszem na podstawie tych poradników da się postawić server na zasadzie aby działał i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoja nauka zacznie się od instalacji apache'a z poziomu webmina to wiedz, że daleko nie zajdziesz ;).

 

Znowu powtarzam, że ludzi trzeba uczyć korzystania z konsoli z dodatkiem panelu, a nie na odwrót. Już w ogóle pomijając fakt, że instalacja takiego panelu na serwerze to overkill całkowitej wydajności, głównie ramu. Nie widzę absolutnie żadnego sensu, żeby z apache'm i php stał jakiś webmin, na którego user wejdzie raz, żeby tego apache'a zainstalować.

 

Już w ogóle pomijając fakt, że starodawna kompilacja ze źródeł jest coraz rzadsza i żeby zainstalować apache'a wystarczy apt-get install apache2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi tylko weź pod uwagę, że Ty czy ja , albo reszta osób których w tym temacie siedzi to nie problem się obejść bez panelu, ale dla zwykłego kowalskiego lub pseuda informatyka panel jest wymagany i tylko za jego pomocą można wszytko wgrać <ironia>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak i właśnie dlatego za VPS'y powinny się brać albo osoby, które rzeczywiście chcą się tego nauczyć, albo Ci co już się znają. Potem spotykam się u klienta z takimi "ynformatykami" co nie wiedzą czemu serwer woła o płytę przy używaniu apt-get update :P.

 

Generalnie to to w cale nie jest trudne, wystarczy poświęcić trochę czasu i przynajmniej spróbować zrozumieć jak to tam wszystko działa. Myślę, że pierwsza lepsza osoba która korzysta z komputera mogłaby się nauczyć tego, co chce osiągnąć w max kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca ,raczej parę dni by poznać wszystkie regułki. Zresztą myślę, że dla typowego Pana Kowalskiego panel powinno się dograć ISPconfig, DA czy coś w ten deseń by mógł jakoś sobie monitorować server , ale dopiero po ustawieniu wszystkiego co potrzeba przez konsole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×