Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bhu89

Problem z pocztą

Polecane posty

Gość bhu89

Mój pierwszy post, także na początku chciałbym wszystkich powitac.

 

Mam domenę wykupioną w spacehost, panel nie umożliwiał przekierowania na ip więc zrobiłem to przez https://freedns.42.pl/ na mojego VPSa.

 

Pocztę chciałem obsługiwać przez hotmaila https://domains.live.com/

wymagane było dodanie rekordu mx

 

  • DNS record type: MX
  • Host: domena.pl
  • MX server: 8806b98ed4aa074ba826bf8c2ae72c.pamx1.hotmail.com
  • TTL: 3600 or 1 hour
  • Priority: 10 (or High priority)

 

Więc w freedns42 utworzyłem wpis:

@ IN MX 10 8806b98ed4aa074ba826bf8c2ae72c.pamx1.hotmail.com.

 

I teraz problem poczta wychodząca ze skrzynki działa ok a przychodząca działa ale tylko z gmaila

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Niestety by coś powiedzieć musisz podać prawdziwą nazwę domeny by to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rzeczą jest cierpliwość, wpisy DNS się odświeżają do 48h i należy o tym pamiętać, jednym szybciej innym wolniej.

 

Druga sprawa.

 

JakisMail@gmail.com => NaszMail@domena.pl będzie działał w przypadku właściwego wpisu MX oraz odpowiedniej konfiguracji (hotmail)

NaszMail@domena.pl => JakisMail@gmail.com będzie działał w przypadku właściwego wpisu SPF. Jeśli go nie ma to niektóre serwery akceptują, inne nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhu89

Niestety by coś powiedzieć musisz podać prawdziwą nazwę domeny by to sprawdzić.

 

http://posmiali.pl/

 

 

Pierwszą rzeczą jest cierpliwość, wpisy DNS się odświeżają do 48h i należy o tym pamiętać, jednym szybciej innym wolniej.

 

Druga sprawa.

 

JakisMail@gmail.com => NaszMail@domena.pl będzie działał w przypadku właściwego wpisu MX oraz odpowiedniej konfiguracji (hotmail)

NaszMail@domena.pl => JakisMail@gmail.com będzie działał w przypadku właściwego wpisu SPF. Jeśli go nie ma to niektóre serwery akceptują, inne nie.

 

Więc jeszcze trochę poczekam, na razie minęlo ok 24h

 

JakisMail@gmail.com => NaszMail@domena.pl działa prawidłowo ale inne@konta.pocztowe => NaszMail@domena.pl juz nie działa

 

NaszMail@domena.pl => JakisMail@gmail.com w tą stronę jest ok, sprawdziłem na gmail i kilka innych i zawsze doszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakisMail@gmail.com => NaszMail@domena.pl działa prawidłowo ale inne@konta.pocztowe => NaszMail@domena.pl juz nie działa

To jest to samo przecież.

 

Generalnie mówisz, że nie działa od kogoś do Ciebie, a więc tutaj w grę wchodzą rekordy MX. Po prostu poczekałbym jeszcze, skoro czasem działa, a czasem nie to prędzej czy później się ustabilizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×