Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Utilaft

Sponsoring 50mb dysk, 2gb transferu

Polecane posty

Gość Kamikadze

U mnie 512MB ram i 512MB swap starcza na bazę gdzie jest około 190-200 zapytań na sekundę, load znikomy a procesor praktycznie cały czas <5%.

 

Oczywiście wszystko jest zależne od konfiguracji i optymalizacji bazy danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie nie mam tej tabeli, planuje ją.

 

Tabela maps, nazwa, id , typ, kolizje i inne c***e muje.

 

No i w kolizjach, po przecinku były by numery pixeli do zablokowania.

 

 

Jak chcę zapisać?

 

Tzn. robię zapytanie, zapisuje sobie te numerki kolizji do jakieś zmiennej bądź tablicy, no i sprawdzam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i w kolizjach, po przecinku były by numery pixeli do zablokowania.

 

 

Chcesz mieć pole w rekordzie, gdzie będziesz przechowywał jakieś oddzielone przecinkami 'dane' ?

Tak się nie robi!

 

Zbuduj sobie normalną tabelę gdzie będziesz miał id mapy, x i y punktu. Bo jak rozumiem jeden 'pixel' na takiej mapie będzie odpowiadał jednemu 'blokowi' na mapce takiej na ekranie? A i to też trochę bezsensowne rozwiązanie, jak chcesz robić mapę z klocków to sam klocek będzie dla ciebie przeszkodą, kwestia ustalenia, czy właśnie na niego nie wszedłeś. A skoro go wyświetlasz (mur, rzeka, kamień czy inny smoczy kutas) to wiesz, że on tam jest!

 

Widzisz, normalnie się to robi tak, że wczytujesz sobie do RAMu informacje z mapy/geodaty i dane o przeszkodach ruchomych (takich ruszających się w realtime lub zmieniających swój stan w zależności od sytuacji w grze. np drzwi) a potem odpowiednim algorytmem sprawdzasz czy nie nastąpiła kolizja.

Możesz też rozwiązać to na poligonach, ale to raczej nie w przypadku takiej gry.

Generalnie źródłem danych do algorytmu wyznaczania kolizji może być sama mapa a nie jakieś cyferki oddzielone przecinkami (co już samo w sobie podpada pod zbrodnię).

 

Nie chcę cie tu krytykować, ale zanim zaczniesz pisać to tak na poważnie poczytaj sobie parę mądrych książek, popatrz na duże istniejące projekty. Inaczej ci to po prostu nie wypali bo będziesz się w nieskończoność bawił z jakimiś dziwnymi, autorskimi rozwiązaniami zamiast zrobić daną rzecz tak jak się powinno robić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z FrozenShade. Polecałbym Ci zainteresowanie się nodem. Też na początku próbowałem napisać grę przepytując bazę co kratkę, ale to nie ma większego sensu. Node + socket.io i jedziesz. Dobrze Ci radzę za miast babrać się w tym zobacz jak Twoja gra by szybko i bezstresowo działała gdyby gracze byli w tablicy + js push.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×