Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ArabSmall

PHP5-fcgi (22)Invalid argument: błąd 502 (skrypt php)

Polecane posty

Witam, mam pewien problem z PHP5-fcgi. Korzystam z panelu ISPmanager pro; php5-fcgi + apache2 (+nginx jako cache) i po wykonaniu skryptu otrzymuje

 

502 Bad gateway

ale nie zawsze. Błąd 502 pojawi się wtedy kiedy skrypt wykona się poprawnie (założy konto), a jeśli skrypt nie założy konta (jakiś tam błąd) to prawidłowo wyświetli się informacja że skrypt nie mógł założyć konta. Tak samo powinno być gdy skrypt wykona się poprawnie, ale z informacją że konto założone. Szukałem w internecie, ale nie znalazłem dużo:
http://forums.cpanel.net/f442/apache-graceful-restarts-fastcgi-mod_fcgid-cant-lock-process-table-pid-151373.html

na 2 stronie jeden użytkownik piszę, aby zmienić wartość

 

MaxRequestLen 1000000000

na większą. ISPmanager tej wartości nie dodaje, więc sam ją dodałem (restart apacha), ale nadam to samo. Potem na stronie 3 jeden użytkownik podaje link do paczki z naprawieniem tego błędu, ale to jest post z

03-01-2012

oraz ten temat dotyczy tego błędu na cPanel więc nie pobrałem tego. Błąd w logach wygląda tak:

[Tue Apr 16 13:02:51 2013] [emerg] [client 178.37.139.147] (22)Invalid argument: mod_fcgid: can't lock process table in pid 26194, referer: http://wujek.arabsmall.tk/add/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że php działa bez problemu.

 

Może wina jest w samym skrypcie? Możliwe jest też, że Twoje ustawienie nieco się gubi, zacząłbym od wyłączenia nginxa i sprawdzenia czy na samym apache'u z fcgid to zadziała. Jeśli wciąż nic to dla pewności zapisałbym konfigurację i puścił stronę przez najzwyklejsze w świecie apache + mod_php, jak tu nie zadziała to już definitywnie wina skryptu.

 

Osobiście stawiam na problem z nginxem, ale lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc wina jest w fcgid.

 

Nie bawiłem się z fcgid od naprawdę sporego czasu, od dawna wszystko puszczam przez nginxa z php-fpm. Generalnie poleciłbym zacząć od defaultowego configu i połączenia, a potem sprawdzać co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×