Skocz do zawartości
piotrino

Transfer serwera

Polecane posty

Witam. Szukam hostingu na stronę firmową, Pięć zakładek, w tym zakładka z galerią zdjęć. Klient będzie dawał na serwer swoje zdjęcia związane z architekturą... I tu mam pytanie , dotyczące transferu serwera. Niektóre serwery dawają nielimitowane transfery, a niektóre limitowane (2GB,10GB, 50GB, czy 100 GB lub więcej na miesiąć.... I tu mam pytanie , w moim przypadku a będzie to strona związana z architeturą, klient będzie dodawał jakąś ilość zdjęć itp... Jaki transfer wystarczyłby w moim przypadku na moją stronę... Tu jeszcze mam dylemat jaki hosting wybrać pod stronę architektoniczną.... Na hostingu linuxpl.com oferują transfer 100GB/miesięcznie... I zastanawiam sięnad hostingiem tym, superhost.pl, czy zenbox.pl . Na razie pod uwagę biorę te trzy firmy hostingowe...Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nielimitowany" transfer to chwyt marketingowy, w rzeczywistości firma może Ci podziękować jak będziesz za bardzo "używał" tego "nielimitowanego" transferu, oczywiście nie wszędzie tak jest, ale wolę przypomnieć.

 

Co do zużywanego transferu to raczej ty wiesz najlepiej co się dzieje na stronie. Ja Ci nie wyczaruje magicznej liczby jaką zużyjesz ;). Proponuję zacząć od 100 GB i kontrolować na bieżąco zużywany transfer, a w miarę potrzeb przechodzić na wyższe pakiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile masz klientow

 

ps. zenbox moze cie znienawidziec, to nie jest hosting pod galerie ze wzgled na ich cene przestrzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remez

100GB/mies. transferu na stronę firmową - nawet z galerią zdjęć architektonicznych - to i tak bardzo, bardzo dużo. Poza tym zdjęcie to zdjęcia co za różnica, czy z architekturą czy inne. Większość osób, która wejdzie na stronę przejrzy galerię pobieżnie (o ile w ogóle) i na pewno nie będzie oglądać powiększeń każdego zdjęcia (zależy jak ta galeria będzie zrobiona).

Dlatego na twoim miejscu z tym transferem to bym tak nie szalał od razu bo w większości hostingów można zawsze przejść na wyższy pakiet, natomiast bardziej bym się skupił na stabilności serwera i jakości obsługi.

Nowa strona też nie generuje od razu nie wiadomo jakiego ruchu więc spokojnie będzie czas, żeby obserwować wykorzystanie usługi w statystykach i w razie potrzeby przejść na wyższy pakiet z większym limitem transferu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam progreso.pl (ref w stopce)

 

od stycznia wykorzystałem prawie 5TB czyli wychodzi ponad 1TB na miesiąc i nikt mnie nie wyrzuca :)

 

 

traff.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×