Skocz do zawartości
Gość sixwishlist.com

macminicolo.net kolokacja inaczej

Polecane posty

Osobiście uważam, że takie rozwiązanie w niektórych przypadkach może być ciut zawodne, o ile nie będzie tych jakby dodatków do tego ogólnego sprzętu. Na myśli mam więcej wpięć do sieci, oraz ewentualne parametry techniczne (czyt. procesor, powierzchnia dyskowa, pamięć RAM). Powątpiewam w to, ze wydajność tego małego "dziecka" jest ciut niższa, w porównaniu do maszyn z pamięcią ECC.

A Wy? Co myślicie na ten temat? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Czy ty czytałeś na temat tych "maczków"? co w nich siedzi? Co do wpięć do sieci to one są w normalnym DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie głupi pomysł no chyba, że dla hipsterów. Praca zdalna na mac-u nawet po lanie jest kiepska, a co dopiero przez internet gdzieś tam za oceanem. Wydajność też daleka od obecnie dostępnych serwerów.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Patrząc na rynek amerykański nie jest to głupie bo oni kochają takie zabawki. Biorąc pod uwagę różnorodność systemów operacyjnych jakie są dostępne na tą platformę pozwala na znacznie więcej jak normalny serwer. Oczywiście nie jest to platforma dedykowana do celów typowo hostingowych i z tym się zgadzam bez dwóch zdań. W wielu przypadkach siedzą tam po prostu blogi, zdjęcia i kilka pod backup. U nas wprawdzie nie mamy mac-a ale mamy siedem Fit PC2 i praktycznie zaczęło się od jednego a kolejne pojawiły się z czasem. I też zastosowane pod blogi i pod pocztę. PC2 te co są u nas mają zaledwie 1.1Ghz i 1GB pamięci ram. Dyski różnie od 40 do 320 SATA i jeden tylko z nich ma SSD bardzo mały bo zaledwie 20GB. Można powiedzieć że wydajność mała ale dla klienta to jak "mercedes" bo własny i dzielić się nie trzeba. Ciekawe jest to że akurat ten maluch pobiera z tego co pamiętam 8 czy 10W. Zaczęło się od jednego jak wspomniałem i śmieszne jest to że te kolejne pojawiły się przez pierwszego klienta. On sam przyprowadza nowych. To spowodowało zainteresowanie podobnymi projektami. Głownie znalazłem w USA i kilka lokalizacja Niemcy, Szwecja. Coś w tym jest. Co do rozwiązania z komputerami mac sprawa jest bardziej prosta bo są to komputery znane i cenione. Wielokrotnie ludzie kupili te maluchy i w krótkim czasie przeskoczyli na większe platformy. Mały poszedł w odstawkę co często się zdarza własnie w USA. Macminicolo wykorzystuje właśnie tą sytuację. Jest to tylko ciekawostka o kolejnym ogniwie usług. Czy jest to usługa, która ma przyszłość? Ciężko powiedzieć. Na pewno sukces tego typu rozwiązań ma związek z podejściem do pewnych elementów służących w życiu codziennym. Duży wpływ ma również zasobność portfela. Często się zdarza, że ludzie kupują coś czego inni w życiu by nie kupili. Jak to mówią każdy produkt czy usługa ma swojego klienta.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idę o zakład, że to Mac Mini Server:

 

  • Czterordzeniowy procesor Intel Core i7 2,3 GHz (Turbo Boost do 3,3 GHz) z 6 MB pamięci podręcznej L3,
  • Dwa dyski twarde po 1 TB (5400 obr/min) - dostępna konfiguracja z jednym lub dwoma dyskami SSD 256 GB,
  • Procesor graficzny Intel HD Graphics 4000,
  • 4 GB (dwa moduły 2 GB) pamięci DDR3 1600 MHz - możliwość rozszerzenia do 8 GB lub 16 GB,
  • System Mac OS X Server,
  • Maksymalny ciągły pobór mocy: 85 W.

 

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Tak to co na zdjęciach jest rzeczywiście "serwerami" mac ale oni jeszcze mają kolokację na małe komputery mac ze starej serii i to mnie własnie interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elcct - ciekawi mnie jak właśnie takie procesorki by sobie radziły w takich zastosowaniach. W nowych telefonach pojawiają się już nawet wersje 4x1.5ghz - a nawet samsung GS4 ma mieć 8 rdzeniowy z tego co pamiętam - ciekawe jaką to ma wydajność porównując do platformy x86.

Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No to mój Celeron 2.4GHz jest gorszy od procesorów w telefonach... Pocieszające ;D

Ram-u też mają już więcej bo ja tylko 1GB DDR :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to takie 4x1.6 to już jak te nowe dwurdzeniowe atomy ;) i mniej prądu pewnie je, do tego dysk 2,5" i serwer pokroju najtańszego kimsufa mieści się w pudełku wielkości napędu 5,25" ;)

Szkoda jak z softem pod takie procki. Jeśli są kompilacje linuxa i lamp to aż dziwne że to komercyjnie nie działa... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Raspberry Pi, co jest sprzętem bardziej prymitywnym niż nowsze smartfony, normalnie chodzi lamp etc. na debianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×