Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cad0s

Dzielenie Dedyka

Polecane posty

Witam serdecznie chciałbym poprosić o jakiś poradnik, wskazówki jak mogę podzielić dedyka np 16 GB na 8 i ustawić tak aby użytkownik mógł wykorzystywać tylko 8 GB i ani trochę więcej.

 

Tak tak Zielony jestem i chciałbym się nauczyć a od kogo od mistrzów xD ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałem szacowaną/ przykładową . Ja nie proszę o rozwiązanie. tylko o wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chociaż trochę ogarniasz tak ? angielski zrozumiesz ? komendy po ssh wklepać pewnie też potrafisz ? na jakiej dystrybucji to chcesz postawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę dedyka podzielić dla paru kumpli. Nie spokojnie nie wprowadzam "konkurencji " jeżeli o to pytasz panie ZooMpl ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak nie zauważylem

AD.1 Angielski średni stopień ;]

AD2 Tak potrafię

AD3. Debian 6.0 64-bit

 

@ Serwery gier ;]

Edytowano przez Cad0s (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to wbudowane limity per użytkownik/grupa. Poczytaj o /etc/security/limits.conf ;)

 

Jak chcesz to zrobić lepiej, to wirtualizacja: XEN, OpenVZ, KVM itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pod gry to najlepiej kwalifikowałby się XEN :) Ale to zależne jest czy wirtualizacja dostępna jest na tym serwerze. Musisz albo zapytać support albo sprawdzić w internecie czy procek obsłuży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już zrozumiełam co i jak i znalazłem stary post pana wyżej jak pisze o panelu i instrukcji ;].

 

Mam jeszcze jedno pytanie jeżeli mam dedyka i chciałbym

Aby każdy adres ip miał swoją stronę www to jak ?

NP IP 1.2.3.4 to www.1.2.3.4 a w FTP mogę wgrac stronę i IP

1.2.3.5 i także ma inną stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypisujesz adresy IP lokalne każdemu systemowi, a dokładniej iface'owi (taka sieć lan), a potem bawisz się w forwarding ruchu. Identyczna zasada jak przy routerach, tyle że tam jest to już zaimplementowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podzielić dedyka na "mniejsze komputerki" to zainstaluj OpenVZ* i do tego OpenVZ Web Panel do zarządzania VPSami.

 

*nie orientuje się jakie wymagają maja serwery gier wiec się upewnij że taki typ wirtualizacji może być w twoi przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru "fałszować" parametrów na VPS (dawać VPS więcej zasobów niż masz fizycznie) to najlepszy będzie XEN, jeśli chcesz jakiś panel do obsługi tego to masz darmowy HyperVM

Edytowano przez ToFFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci napisać do firmy w której hostujesz dedyka o ofertę na podzielenie wg uznania twojego sprzętu, ewentualnie zapytać ludzi na tym forum - na pewno za kilka złotych by to wykonali bez problemu :) i FACHOWO.

 

Chyba że czujesz się na siłach zrobić to samemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma zamiar osiągnąć jakiś efekt końcowy i przy okazji się nauczyć to "fachowa" pomoc tylko pogorszy sprawę, jak się coś popsuje to będzie trzeba wylatywać z kasy zamiast się zastanawiać... ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Triszke odkopię.

Jeżeli możecie panowi napisać mi tutaj lub PW ( anonimowo) ile za taką usługę możecie potrącić. za jkias miesiąc będe z pewnością chcial podzielić serwer dedykowany

Myślałem nad : http://www.hetzner.de/hosting/produkte_rootserver/ex5

XEN + PA Proxmox VE

 

@Na dedyku beda hostowane serwery gier jbc

 

Edytowano przez Cad0s (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ludzie, przecież widać, że koleś nie ogarnia prawie w ogóle, a chce nie wiadomo co zrobić... normalnie powinna pójść zlewka, zaproszenie na howtoforge/google, ostrzeżenie i zamknięcie wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sponsi, niestety niektórzy posiadają bana na google i nie mają możliwości wyszukania informacji.

Jeżeli chcesz dzielić dedyka, to w zależności od ilości osób korzystających z twoich usług musisz wykupić tyle IP, co tanie nie jest.

Nie bierz się za coś o czym nie masz pojęcia. Aby dzielić dedyka jako dobre VPS'y, musisz wydać rocznie ładne naście tysięcy ojro, żeby coś takiego utrzymać bo potrzeba tutaj dobrego dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz dzielić dedyka, to w zależności od ilości osób korzystających z twoich usług musisz wykupić tyle IP, co tanie nie jest.

Nie.

Istnieje coś takiego jak Network Address Translation.

 

Opcja ze wspólnym adresem IP jest idealna dla ludzi, z których jeden na wirtualce chce postawić tylko WWW, inny serwer gry, jeszcze inny komunikację a kolejna osoba serwer jeszcze innej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 


Nie.

Istnieje coś takiego jak Network Address Translation.

Opcja ze wspólnym adresem IP jest idealna dla ludzi, z których jeden na wirtualce chce postawić tylko WWW, inny serwer gry, jeszcze inny komunikację a kolejna osoba serwer jeszcze innej gry.



No i to troszkę bezpieczniejsze bo na VPS'a masz przekierowane tylko te porty które są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, niestety niektórzy posiadają bana na google i nie mają możliwości wyszukania informacji.

Jeżeli chcesz dzielić dedyka, to w zależności od ilości osób korzystających z twoich usług musisz wykupić tyle IP, co tanie nie jest.

Nie bierz się za coś o czym nie masz pojęcia. Aby dzielić dedyka jako dobre VPS'y, musisz wydać rocznie ładne naście tysięcy ojro, żeby coś takiego utrzymać bo potrzeba tutaj dobrego dedyka.

 

Chyba ktoś tu nigdy nie słyszał o tym jak działa większość sieci lan i routerów w takich sieciach. Nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał, adresów w sieci lan możesz mieć tyle, na ile pozwala Ci IPv4 ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba ktoś tu nigdy nie słyszał o tym jak działa większość sieci lan i routerów w takich sieciach. Nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał, adresów w sieci lan możesz mieć tyle, na ile pozwala Ci IPv4 ;).

I tutaj popełniasz ogromny błąd.

Jako administratorzy sieciowi okropnie się wkurzamy, gdy ktoś prywatnie używa dowolnej podsieci. Według norm, do użytku prywatnego są przeznaczone następujące podsieci:

10.0.0.0/8 - 16 777 216,

172.16.0.0/12 - 1 048 576,

192.168.0.0/16 - 65 536 adresów.

 

Na szczęście IPv6 pozwala na pominięcie NAT :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że powinno się używać adresów przypisanych tylko i wyłącznie do sieci LAN, czyli te które podałeś. Ja po prostu dałem skrajny przykład ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×