Skocz do zawartości
chasar

sklep SleekStore na wordpress

Polecane posty

Witam

Prowadzę własną stronę na wordpressie (v 3.5.1) i wraz z dodatkiem sleekstore (v 2.3)chce używać taką stronę jako sklepu. wybrałem wordpress.org więc używam zewnętrznego serwera do prowadzenia strony. najlepszą propozycją wydawało mi się na początek darmowy hosting na cba.pl.

następną rzeczą jaką chciałem zrobić ze stroną to aby była dwujęzyczna, do tego celu musiałem ustawić wordpressa w tryb multisite i tam dodać kolejną stronę i prowadzić ją osobno.

 

wszystko śmiga pięknie tylko jeden mankament, jeśli prowadzę sklep po polsku i po angielsku to mam dwie strony i prowadzę w rzeczywistości dwa sklepy, czyli mam dwa magazyny, a towar w rzeczywistości mam tylko jeden, więc może to tworzyć w przyszłości problem jeśli pierwsza osoba kupi towar i na stronie pl a druga na ang, a ja nie zdążę go zdjąć z drugiej strony, to będę musiał sprzedać towar którego nie mam.

 

z tym mam do was prośbę, da się ustawić na drugiej stronie na tę część kodu odpowiadającą magazynowi ustawić nie wiem wskaźnik na magazyn strony pierwszej ?

albo inne rozwiązanie aby rozwiązać ten problem.

 

drugą stronę prowadzę w formie podkatalogów nie subdomen.

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamiast MU, jeden Wordpress + wtyczka do tłumaczeń. Darmowa qtranslate lub płatny WPML. Nie wiem jednak jak wpml będzie współgram z pluginem sklepowym, zwłaszcza stanami magazynowymi. Mysiałbyś poszukać/podpytać o zgodność sleekstore z WPML - u twórcy sleekstore albo na forum wpml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A korzystasz z normalnej wersji sleekStore, czy lite?

 

Bo w pełnej można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszy który przychodzi mi do głowy to aktualizacja stanu magazynowego w drugim sklepie w automatycznych akcjach dla produktu lub podpięcie kodu w functions.php motywu bezpośrednio pod action hook realizacji zamówienia.

 

W kwestii wtyczki do tłumaczeń problemu ze stanami zamówienia nie powinno być. Jeśli jednak masz tam ten sam produkt w innej walucie (i innej de facto cenie) to tu może być ciężej - dlatego lepiej chyba zostać przy opcji dwóch niezależnych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×