Skocz do zawartości
Redzik

Jaki blaszak ?

Polecane posty

Witam.

Zamierzam niebawem wymienić kompa na cos nowszego.

Budżet 1800-2000 zł.

Znalazłem cos takiego, ale czy to będzie ze soba dobrze działac i czy to dobre wybory za ta cenę. Mam nadziej że pomożecie.

 

Zasilacz: : Corsair CX Series 600W ATX, 80 Plus Bronze Certified, EU Version 270 zł

Płyta: Gigabyte GA-970A-DS3 250 zł

Proc: AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition 420 zł

Grafa: Radeon 7770 Asus 1GB HDMI&DVI&2xminiDP (PCI-E) v2 480 zł

RAM: Corsair DDR3 2x 2GB 1600MHz CL8 XMS3 170 zł

 

No i do tego jakis dysk, napęd i obudowa.

 

Na czym mi zależy.

Aby pograć w najnowsze tytuły na wysokich detalach w minimum 32 klatkach na sekundę. No dla mnie w tych granicach gra się komfortowo. Grałem już od 10-22 i dało rade pograć.

Aby było to mało prądożerne.

Aby za 2 lata mozna było wymienić grafe na jakąś lepszą.

 

Ja wybrałem takie części, jeżeli są jakieś o tej samej wydajności a tańsze to proszę o sugestie.

 

Aha. I proszę o argumenty jeżeli juz coś polecicie.

 

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam intela raczej i możesz wziąć słabszy zasilacz jeżeli nie planujesz tam wymieniać grafiki w najbliższym czasie (po 2 latach i tak się obniży moc zasilacza, więc nie wiem czy jest sens obliczać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WIdzę że na sprzętach do 2000 zł polecają Radka 7850 przycinając koszty innych części. I chyba też się skusze na niego.

Nie znam sie na tym i dziwi mnie fakt że np AMD 4rdzeniowy 3.8 MHz jest mniej wydajny od intela i3 2rdzeniowego 3.3 MHz. Co tu ma największe znaczenie ? bo chyba nie firma.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko jak kupisz coś gorszego lub mniej ramu to może nie będzie jak korzystać z tego co ma ta karta do zaoferowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prądożerne to będzie normalnie... jak chcesz "mało", to bierz laptopa, heh. Wybór intel czy AMD nie powinien się opierać na prądożerności, tylko na zastosowaniu. Różnice w kasie za rachunki za prąd rocznie będą "groszowe".

 

Mała nota na początek: za 2 lata albo i za rok na pewno zmienisz grafę, tak jak wszyscy, którzy chcą grać w nowe giery. Dlaczego? Nowe konsole. Zawsze powodowały restart gonitwy o najlepszą kartę graficzną itd. Także teraz jest całkiem OK moment na kupno kompa, potem na rok z hakiem daj sobie spokój z upgradem.

 

Do gier to raczej 2 rdzenie, choć wiadomo, 4 też dobrze. Chyba, że aż tak zależy Ci na prądożerności, to wtedy weź i3 albo i5.

AMD to raczej pożeracze prądu. Wziąłbym i3 albo i5 z tym Radkiem 7770, ew. 7850 jeśli weźmiesz i5. Nie wiem jak to kosztowo, ale powinieneś dać radę.

RAM 8 GB musowo, tylko ja np. mam taką opinię, aby nie brać super hiper cośtam pamięci, bo to przeważnie najbardziej upierdliwe są. Kingstony jakieś sensowne, normalne. Może nie "golasy", ale jakieś z dodatkowym chłodzeniem.

 

Ja bym chyba wziął i3 + 7770, a za rok wymienił na i5 albo coś w tym stylu i wtedy 7850 albo coś jeszcze wtedy co będzie nowe. Tylko weź 3xxx, nie Sandy.

Nie ma sensu brać nie wiadomo czego. Lepiej nie zapomij o SSD-ku 64 jeśli na system tylko, 128 jeśli system + programy, bo gier już nie doinstalujesz za dużo.

 

Także rekomenduję i3, 7770, 8GB RAM, SSD 128GB np. Plextor, do tego reszta bebechów. Zasiłkę weź przyszłościową, porządną, to za rok nie będziesz musiał wymieniać. 600W luz, po prostu na razie nie będzie tyle ssało.

 

 

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe no. 4 rdzenie muszą być. Nie zamierzam wymieniac procesora co rok a z tego co widziałem niektóre gry maja w rekomendacji 4 rdzenie. No i w przyszłości będę mógł zamienić grafę i procek mi jej nie ograniczy.

A jak jest z tymi dyskami twardymi, bo ja zatrzymałem się 8 lat wstecz. Teraz są jakies dziwne parametry tych dysków.

No faktycznie AMD to prądożery. Różnica 65 - 125 W. Jaka i5 najlepsza z najtańszych ? :D

 

Powiedzcie Mi. Czym się różnią te dwa procesory oprócz poboru prądu i ilością rdzenie

 

http://www.komputronik.pl/product/167126/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Intel_Core_i3_3220_3_30_GHz_BOX_trzeciej_generacji.html

 

http://www.komputronik.pl/product/137730/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/AMD_X6_FX_6100_3_3GHz_BOX.html

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Redzik ale teraz i przez rok nie będą potrzebne 4 rdzenie. Do GTA IV i może 2-3 innych gier, o których nie słyszałeś?

A za rok z hakiem się przyda podstawka pod intele i sobie machniesz ostatki i7 na przykład i będzie bombex.

Rekomendacje to ściema. Jak nie chcesz, by w przyszłości grafa ograniczała (po wymianie) proca to od razu bierz mocnego i5 albo i7, bo ten Phenom to tak na granicy jest. Zauważ, że liczy się technologia też, a nie rdzenie i gigaherce. Phenom II X4 za półtora roku będzie już w tyle. A na i7 raczej nie masz kasy, stąd lepiej wziąć coś optymalnego - i3 lub i5, jeśli masz kasę.

 

Co do procesorów to właśnie widzisz... tak to działa. Intel generalnie zawsze był ciut droższy, ten FX chyba nie okazał się aż taką rewelacją, jaką zapowiadano, więc ja bym chyba jednak ich nie porównywał. I po kiego komu 6 rdzeni?

Poczytaj w necie, może są porównania. Zobacz też cpubenchmark.net ile który proc dostał punktów. Ja osobiście nie mam info na ten temat.

 

Jak już chcesz coś mocniejszego niż i3, to bierz i5 + 7770 i git, tylko nie wiem, czy się w budżecie zmieścisz.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie jednak na i5. teraz jak to skonfigurować aby się zmieścić w 2000. Na pewno karta będzie slabsza, do wymiany za rok i 4 GB RAM. Ale teraz jak okroić inne koszty. Da sie coś w ogóle skleić z tym prockiem do 2000 ?

Stawiam na taki procek. Chyba że proponujecie inny.

Intel Core i5 3470 http://ark.intel.com/pl/products/68316/Intel-Core-i5-3470-Processor-6M-Cache-up-to-3_60-GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×