Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cezikos

VPS TS3

Polecane posty

Witam,

 

ostatnio poszukiwałem hostingu pod TS3 klanowy będzie w nim przesiadywało do 30 totalny max 50 osób. Znalazłem ofertę firmy http://mintshost.pl/vpslinux.php wybrałbym opcję Mini czy spełniłaby ona wymagania ? Jeżeli dobrze przeczytałem to lokalizacja to Polska ? Jak oceniacie ten hosting ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwer ten bez problemu starczy. Serwery te znajdują się w Poznaniu, w datacenter firmy biznes-host.pl
Hosting miał niestety jedną wpadkę - był to wyciek danych klientów (loginy i hasła jeśli dobrze pamiętam) i jednocześnie zaliczył downtime kilka dni (2?).
Możesz też pomyśleć nad właśnie biznes-host.pl. (patrz moja stopka - kody rabatowe)
Z tanich serwerów to jeszcze coś z slaskdatacenter.pl (nie wiem czy najtańszy pakiet starczy, ale ten drugi już chyba powinien)
vipower.pl też jest polecaną firmą na tym forum jednak nie wiem jaka jest lokalizacja w tym przypadku.
jest jeszcze webh.pl - serwery w łodzi, więc bardzo dobra lokalizacja jeśli chodzi o pingi.

jeśli interesuje cie ATMAN to jest jeszcze phudianet.pl ;)

z każdej firmy powinien ci starczyć najniższy pakiet (nie wiem jak ze slaskdatacenter)

Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w ogóle nie stawiałem serwera ts3 nigdy, ale z tego co na tym forum zazwyczaj mówią to pewnie ze 200 online... Ale niech inni się wypowiedzą bo ja się aż tak dokładnie nie znam na tym... wiem że na pewno te 50 osób by poszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie 200 Osób Bez Apache itp czyli "zbędnych pakietów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o tych 200 osobach to była mowa wtedy gdy jeszcze tam była rurka 10mb/s ;) Niestety nie powiem ci dokładniej co może być wąskim gardłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oprócz tego przecieku to polecacie tą firme? Zaryzykować i zapłacić za roczek czy może wziąć kwartał, a później zobaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do pierwszego posta to przy założeniu, że nie ma oversellingu 300% i rzeczywiście dostaniesz to, co jest tam napisane to w pełni starczy.

 

TS obecnie zużywa średnio 0,05-0,1 mbita na usera, dzięki temu można przyjąć, że z 150-200 userów zajmie te 10 mbitów. Tak to mniej więcej wygląda na moich dedykach, ale w większości zależy od ilości userów na kanałach, raid w wowie z liczbą userów 50 na jednym zajmie o wiele więcej niż grupki po 5 osób.

 

Także licz 150us/10mbit przy średnim rozłożeniu (5/1) bądź 80-100 przy większym (10/1+).

A najlepiej apt-get install vnstat i kontrolować na bieżąco to problemów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznanie się z naszą ofertą VPSów z ochroną.

 

Dostosowujemy również oferty pod klienta.

 

TS3 do 64 osób zużywa miesięcznie około 120-150GB transferu, także wystarczyłby nawet najmniejszy nasz VPS. Transfer można dokupywać.

 

Lokalizacja: Warszawa

 

OFERTA VPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie oprócz tego przecieku to polecacie tą firmę? Zaryzykować i zapłacić za roczek czy może wziąć kwartał, a później zobaczyć?

oprócz tego to chyba wszystko jest na dobrym poziomie. Support dobry - szybko odpowiada - osobiście korzystałem z kontaktu gg i nigdy nie było z tym problemu (odpowiedzi na bieżąco). Wydajność podobno też ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×