Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartko

Gubienie DNSów subdomeny

Polecane posty

Mam taki problem, że jedna subdomena przy długim okresie nie włączania przeglądarki pokazuje zły adres IP.

 

Sytuacja w DSNach jest następująca:

 

domena.pl IN A 100.100.100.100
static.domena.pl IN A 200.200.200.200 - TTL 300 sekund

Czasami żądania ze static.domena.pl szły na adres IP 100.100.100.100. Szczególnie przy pierwszym odpaleniu przeglądarki. Czyżby jak komputerowi wygasł czas 300 sekund to na początku wskazuje na złe IP, a dopiero przy którejś z rzędu odsłonie pobiera prawidłowe IP z DNSów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale niestety nie mogę podać o jaką domenę chodzi. W każdym razie są to domyślne ustawienia cloudflare'a. Kwejk.pl też ma takie właśnie ustawienia, więc jego przykład może posłużyć nam zamiast mojego. Pytałem bardziej teoretycznie czy może coś Wam wiadomo jak to powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przykro mi, ale niestety nie mogę podać o jaką domenę chodzi. W każdym razie są to domyślne ustawienia cloudflare'a. Kwejk.pl też ma takie właśnie ustawienia, więc jego przykład może posłużyć nam zamiast mojego. Pytałem bardziej teoretycznie czy może coś Wam wiadomo jak to powinno działać.

 

 

Powinno działać i tyle... Normalnie :)

 

Bez szczegółów to trudno cokolwiek powiedzieć. Sprawdź czy masz poprawnie wpis dodany, czy serwer DNS (master / slave) są dobrze załadowane itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przykro mi, ale niestety nie mogę podać o jaką domenę chodzi.

Nam również jest przykro, że tak jak napisał @samu - nasze szklane kule w tym przypadku zawodzą :(

 

Skoro to taka tajemnica, to idź do jakiejś firmy zajmującej się administracją, podpisz z nią umowę NDA

i poproś o konsulting. Za kilka stówek powinni ci zdiagnozować co jest ewentualnie nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×