Skocz do zawartości
wildfire

VPS niedrogo i stabilnie

Polecane posty

Witam!

 

Poszukuje serwera VPS na którym póki co będą stały 2 strony oparte na Joomla i 1 forum phpbb by Przemo (czyli Apache + PHP + MySQL lub nginx + FastCGI + mysql) "oglądalność" tych stron to kilkadziesiąt dziennie więc zbytniego obciążenia być nie powinno. Nie wiem jak ma się zużycie zasobów przez apache/nginx przy dwoch czymś takim i czy nginx dobrze to strawi i nie będzie problematyczny przy konfiguracji.

 

Macie więcej doświadczenia więc mniej więcej wiecie jaka minimalna konfiguracja dla tego typu zastosowań żeby stronki płynnie hulały i nie lagowało przez ssh.
Nie wiem również czy do pełni szczęścia potrzebuję XEN/KVM czy wystarczy OpenVZ. Miałem niegdyś vps z openvz i chcąc tam postawić ipv6 musiałem pisać do suportu, wiem że w przypadku xen można samemu w pełni ingerowaćw interfejsy sieciowe i np dodać sobie tunel od brokera itp.

Lokalizacja najlepiej PL z dobrym pingiem żeby nie muliło, uptime 99.9
Co do ceny jaką chciałbym zapłacić wiadomo im mniejsza kwota tym lepiej, nie wiem ile ramu i cpu mi potrzeba i dlatego nie wiem w jaki przedział cenowy celować. Płacić będę z góry za rok czasu, czy w przedziale 150-200zł coś się znajdzie z jakimis kodami rabatowymi?

 

 


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz się określić czy to ma być xen czy openvz bo to jest znacząca różnica nie tyle w technologi co w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki ruch obsługujesz na tych stronach.
Tanie i stabilne vps to:
biznes-host.pl - moje kody rabatowe;)
webh.pl
hekko.pl
mintshost.pl - ale po ostatniej wpadce chyba bym nie ryzykował
Więcej pomysłów tak na szybko nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz się określić czy to ma być xen czy openvz bo to jest znacząca różnica nie tyle w technologi co w cenie.

 

 

Raczej xen jeśli 200zł wystarczy. Jeśli nie to OpenVZ

 

 

Nie napisałeś jaki ruch obsługujesz na tych stronach.

 

 

Ruch jest mały. Jedno to strona lokalnego OSK a druga strona tematyczna którą zna może z 500 osób. Forum przez 3 lata 30tys. odwiedzin i 2500 postów.

 

 

Do tego z 50MB ramu zeżre mi jeden inny proces.

 

Edytowano przez wildfire (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w biznes-host
(28zł/mies+15zł dopłata za kvm/xen)*12 mies/2 (50% taniej przy płatności rocznej) = 258zł
Z kodem rabatowym 193,50zł.
Tyle, że kod rabatowy to tylko na pierwszą płatność jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kszysiu, to faktycznie dobra cena XEN.
Jak to dokładnie wygląda - na stronie są podane wartości dla openvz czyli gwarantowany i maxymalny ram , a z tego co wiem xen ma chyba stały ram i swap tak? Czy nie?

Jak z jakością serwerów/łącz w tym planie biznes-host.pl ?

 

Czy jest to najlepsza oferta XEN za 200zł/rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem czy Xen Ci potrzebny do takich wymagań. Trzymam kilka wordpressów i mybb na vpsie na OpenVZ w Ultimahost i wszystko działa raczej dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle potrzebny ci VPS? nie wystarczy ci zwykły shared?

Jeśli chodzi o bizneshost to miałem najmniejszy serwer na openVZ - stał tam serwerek minecrafta który zjadał ~950mb pamięci ram bez przerwy i nigdy nie było z tym żadnego problemu.
Co do ilości ramu i swapu w xenie - musisz się odezwać do nich i spytać ;)
Łącza stoją na wysokim poziomie - ja miałem vps gdy prędkość była limitowana do 10mb/s i nigdy nie miałem problemów z osiągnięciem tej prędkości (przynajmniej przy downloadzie z serwera, uploadu na serwer nawet nie miałem jak sprawdzić). Pingi też na niskim poziomie, Pozwalały nawet odpalić czasem serwer hlds i ładnie pograć w cs'a;) Wydajność też ok (10 slotów minecrafta dało się utrzymać co na vps za takie pieniądze to chyba spory wynik), uptime też dobry - dobiłem chyba 150 dni o ile dobrze pamiętam i wtedy skończyła się ważność konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Xen Ci potrzebny do takich wymagań. Trzymam kilka wordpressów i mybb na vpsie na OpenVZ w Ultimahost i wszystko działa raczej dobrze.

 

Chyba w sumie nie potrzebny aż tak bardzo, niezła oferta ten biznes-host, z kodem wychodzi mnie 126zł za rok przy rocznej płatności OpenVZ.

 

Czy w ogóle potrzebny ci VPS? nie wystarczy ci zwykły shared?

 

 

Potrzebny, nie chcę shared. Chcę miec wszystko "u siebie". Poza tym chodzi również o wspomniane post wyżej inne procesy które 50MB ramu zeżrą. Chyba wezmę w tej firmie tylko teraz XEN czy Openvz. Można u nich dostac przydział ipv6 /64 i strefe do revdns ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę, że najlepiej będzie jak napiszesz na bok - odpiszą ci bardzo szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Z tego co wiem to IPv6 jeszcze nie mają wdrożone (w trakcie przygotowań)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) jedynie openvz lub KVM

2) IPv6 jeszcze nie ma na VPS-ach.

 

Pytania prosze kierować na pomoc@biznes-host.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1and1 szczerze odradzam. Z nimi tylko same problemy. W biznesie domenowym są znani z tego że trudno od nich przenieść domenę. Nie wiem jakie kruczki stosują przy serwerach, ale z własnego doświadczenia nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Warto kilka razy przeczytać masło maślane czyli regulaminy, których lubią mieć dużo z małą ilością konkretów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam ofertę mintshost.pl

- 150 zł / rok OpenVZ gwar: 2GB 3GHz
- 234 zł / rok KVM gwar: 1Gb 3GHz

wie ktoś może czy mają ipv6 w opcji openvz?
i czy mają jakieś kody rabatowe żeby jeszcze kilka zł zaoszczędzić? :-P

 

 

mintshost.pl - ale po ostatniej wpadce chyba bym nie ryzykował
Więcej pomysłów tak na szybko nie mam

 

co to za wpadka bo nie jestem w temacie? jak u nich ze stabilnością serwerów, łącz i pingami?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mint korzysta z usług biznes-hostu, więc zapewne jak BH nie ma to i MH nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up tak jak napisal wiemy ze mt korzysta z biznes-hostu uslug to takze mint nie bedzie mial uslug takich jak ipv6 a na temat tego co napisales

 

co to za wpadka bo nie jestem w temacie? jak u nich ze stabilnością serwerów, łącz i pingami?

wystarczy troszke sie wysilic i poszukac na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up racja policzmy sobie za 150 zł rocznie 2 gb ram + adres ip trzeba utrzymywac przez 12 mc i jeszcze oszczednosci szukac a utrzymanie ip dla mt to 120 zl rocznie jezeli liczymy ze 10 zl za adres ip mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×