Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RafoX

Najskuteczniejsza opcja na domenę

Polecane posty

Cześć,

Szukam jakiejś firmy co daje dobrą skuteczność przejęcia domeny, chciał bym złożyć opcję.

Obecnie domena jest od 2002 roku zarejestrowana w az.pl i ma ją cały czas ten sam właściciel.

Znacie jakiejś skuteczne firmy? Cena nie gra roli byle by skuteczne było;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcję na konkretną domenę może tylko jedna osoba założyć i jest wtedy 100% gwarancja, o ile oczywiście obecny właściciel jej nie odnowi. Chyba, że mówisz o przechwytywaniu domen, to już inna sprawa i tu skuteczność firmy ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to nazwać bo pierwszy raz takie cuś będę robił.

Zalezy mi na domenie abym ją miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli to .pl to chyba właśnie nawet wspomniane az.pl ma możliwość założenia "opcji na domenę".

 

Opcja na domenę to co innego niż próba przechwycenia, co oferują dropped.pl i inne tego typu podobne stwory pod nazwą "przechwycenie domeny".

 

Opcja na domenę w porównaniu do "przechwycenia" odbywa się "wyżej", więc nikt Ci jej nie skubnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz opcję z przechwyceniem domeny.

 

Opcja jest to oficjalna droga do zdobycia domeny w momencie gdy wygaśnie, zakładana jest na trzy lata i może ją założyć tylko jedna osoba, widnieje ona również we whois domeny. Jest to zatem usługa NASK'u.

 

Przechwycenie domeny jest to usługa którą oferują firmy hostingowe poprzez automat rejestrujący domenę w momencie gdy ona wygaśnie, w pierwszych sekundach zwolnienia domeny. Taką usługę może wykupić trillion osób, a zakupi domenę ta osoba (automat) który będzie szybszy.

 

W momencie gdy domena jest z 2002 roku i nadal jest opłacana (a skoro chcesz ją mieć, to pewnie nic na niej nie ma) to wątpię aby ktoś nie przedłużył jej, ale zdarzają się wyjątki, już niejedna wartościowa domena spadła :)

 

W każdym razie domena jest stara i jeżeli jest dobra to musisz być przekonany że nie jako jedyny na nią polujesz - zobacz we Whois czy nie ma na nią opcji. :)

 

Wszystko co napisałem dotyczy domen polskich, nie określiłeś się z TLD domeny więc stawiam że mowa o .PL :)

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz opcję z przechwyceniem domeny.

 

Opcja jest to oficjalna droga do zdobycia domeny w momencie gdy wygaśnie, zakładana jest na trzy lata i może ją założyć tylko jedna osoba, widnieje ona również we whois domeny. Jest to zatem usługa NASK'u.

 

Przechwycenie domeny jest to usługa którą oferują firmy hostingowe poprzez automat rejestrujący domenę w momencie gdy ona wygaśnie, w pierwszych sekundach zwolnienia domeny. Taką usługę może wykupić trillion osób, a zakupi domenę ta osoba (automat) który będzie szybszy.

 

W momencie gdy domena jest z 2002 roku i nadal jest opłacana (a skoro chcesz ją mieć, to pewnie nic na niej nie ma) to wątpię aby ktoś nie przedłużył jej, ale zdarzają się wyjątki, już niejedna wartościowa domena spadła :)

 

W każdym razie domena jest stara i jeżeli jest dobra to musisz być przekonany że nie jako jedyny na nią polujesz - zobacz we Whois czy nie ma na nią opcji. :)

 

Wszystko co napisałem dotyczy domen polskich, nie określiłeś się z TLD domeny więc stawiam że mowa o .PL :)

Tak zgadza się chodzi o .pl

No dokładnie nic na niej nie ma zarejestrowana na osobę prywatną ostatnia modyfikacja w 2012 domena z 2002 no i i opcji na niej nie ma.

Możliwe ze nazwę pomyliłem bo takich cudów jeszcze nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No dokładnie nic na niej nie ma

Wróżbitą jesteś, że potrafisz stwierdzić, że NIC na niej nie ma?

Bo nie zapominaj, że nie samym HTTP żyje człowiek,

a modyfikacja w 2012r. wskazuje, że raczej abonent o niej nie zapomniał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup opcję i zapomnij na trzy lata.

Tak mam zamiar zrobić.

Tylko z tego co wiem to jeśli złoże opcje w Az to w razie czego dojdzie do licytacji czy jakoś tak nie ?

Skoro domena jest tam zarejestrowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, zakładasz opcję i jeżeli domena wygaśnie to jest Twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, zakładasz opcję i jeżeli domena wygaśnie to jest Twoja.

Dzięki. wiem już teraz wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×