Skocz do zawartości
smooglerpl

Uruchomienie pliku wsadowego przez skrypt.

Polecane posty

Witam !

Napotkałem problem którego nie mogę pokonać. Otóż potrzebuję przez skrypt na www uruchomić plik wsadowy .bat pod Windowsem. Czy to w ogóle jest wykonalne ?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był taki uczynny i pokazał mi przykład odpalenia przez nią pliku .bat był bym wdzięczny. Wszystkie moje próby kończą się fiaskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętam to jak przez mgłę, bo z rok temu próbowałem odpalić tracerta przez php.

echo exec(nazwapliku);

powinno ci wyświetlić to co się pojawia w tym bashu podczas jego normalnego odpalenia;)
Pamiętaj, że exec czeka aż program/skrypt zakończy pracę. Z tego co pamiętam, był jakiś odpowiednik, który tylko uruchamiał skrypt, ale nie pamiętam jak się nazywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętam to jak przez mgłę, bo z rok temu próbowałem odpalić tracerta przez php.

echo exec(nazwapliku);

 

powinno ci wyświetlić to co się pojawia w tym bashu podczas jego normalnego odpalenia;)

Pamiętaj, że exec czeka aż program/skrypt zakończy pracę. Z tego co pamiętam, był jakiś odpowiednik, który tylko uruchamiał skrypt, ale nie pamiętam jak się nazywał.

 

Właśnie miałem pisać że w końcu się udało. Chociaż już dalej sobie poradzę to mam dokładnie taki efekt o jakim napisałeś. Exec czeka aż program zakończy pracę co w moim przypadku nie ma najmniejszego sensu bo plik pracy nie kończy. Dzięki za pomoc.

 

 

 

Shell dodatkowo zwraca cały wynik z konsoli. Teraz jednak przydało by się obejście o którym pisał Krzysiu która jedynie odpala skrypt i nie czeka na jego zakończenie, jeśli znasz je - będę wdzięczny. Aktualnie szukam tej alternatywy.

 

pozdrawiam

 

 

// EDIT

Znalazłem rozwiązanie.

pclose(popen("start /B ". $cmd, "r")); 
Edytowano przez smooglerpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×