Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bosser

Domena pytanie

Polecane posty

Witam

Posiadałem domenę bosser.pl ale w czasie gdy trzeba było zapłacić za odnowienie nie miałem kasy.

I teraz jak chce ją kupić w whois piszę:

 

bosser.pl oczekuje w kolejce na rejestrację

wygasa:

2013.03.29 23:46:17

 

I jak wygasnie to znów ta firma ją po 10s niby rezerwuje.

Tak będzie cały czas? Jak zdobyć tą domenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś na nią opcję, tak ? |Po tym jak domena wygaśnie masz jeszcze czas na jej opłacenie, nie pamiętam ile, ale chyba do 29 Marca. Skontaktuj się z firmą, w której domena była zarejestrowana.

Jeśli nie założyłeś na nią opcji to zaraz zrobi to ktoś inny.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolopik, skoro oczekuje na rejestrację, to jest już za późno na przedłużenie.

Bosser, zleć przechwycenie albo licz na łut szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tak już jest 3 raz, pierwsze jest że oczekuje na rejestracje potem jak minie ten czas co jest podany i jest usunięto z kolejki i potem znów oczekuje na rejestracje.Czyli nie ma możliwości abym przejął tą domenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Wiecie co jaja wyszły. Napisałem do tego admina co przejął hostpic.pl,że chcę kupić domenę. Odpisał

 

"Witam,

Cena domeny 2 tyś netto. W razie zainteresowania zapraszam.
Pozdrawiam, Tomasz"

Domena co najwyżej dla mnie warta 10zł czyli tyle ile rezerwacja więc nawet nie przedłużałem.
Cóż jeżeli takich domen ktoś kupi miesięcznie 20 gość pływa w forsie.


Ale tak już jest 3 raz, pierwsze jest że oczekuje na rejestracje potem jak minie ten czas co jest podany i jest usunięto z kolejki i potem znów oczekuje na rejestracje.Czyli nie ma możliwości abym przejął tą domenę?

Jeżeli domena chociaż ma jakiś jeden (1) link pozycjonujący uznany w alexa.com pewnie wytoczą działa automaty :)

Także do 29/03 jest w kolejce, po tym czasie będziesz widział czy automat przejął czy poszła do puli domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jaja wyszły. Napisałem do tego admina co przejął hostpic.pl,że chcę kupić domenę. Odpisał

 

"Witam,

Cena domeny 2 tyś netto. W razie zainteresowania zapraszam.
Pozdrawiam, Tomasz"

Domena co najwyżej dla mnie warta 10zł czyli tyle ile rezerwacja więc nawet nie przedłużałem.

Cóż jeżeli takich domen ktoś kupi miesięcznie 20 gość pływa w forsie.

 

Jeżeli domena chociaż ma jakiś jeden (1) link pozycjonujący uznany w alexa.com pewnie wytoczą działa automaty :)

Także do 29/03 jest w kolejce, po tym czasie będziesz widział czy automat przejął czy poszła do puli domen.

 

Już 3 raz ten aumomat przejmuje tą domene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Mi się wydaje, że do 29/03 masz czas aby ją odzyskać.

Po tym okresie roboty zaczną ją "przejmowac" więc domena tj traifi do puli ogólnej.

I będziesz mógł ją kupić na nowo za 9zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IStreamPL, nie. Już o tym pisałem. Skoro domena oczekuje w kolejce na rejestrację, oznacza to, że została zarezerwowana. Sam autor wątku to potwierdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dwa wyjścia: albo zaryzykować i w jednym z serwisów zapłacić za przechwycenie licząc, że to ten nasz usługodawca okaże się o milisekundę szybszy, i że w tym samym serwisie nikt inny nie zlecił przechwycenia, bo wtedy nastąpi licytacja; albo też cierpliwie czekać, aż ktoś z tych kolejnych rezerwacji zrezygnuje (lub nie).

 

Ja tak - cierpliwością - po kilku latach zdobyłem "mojeprawdziwenazwisko".pl - miało ją ze dwóch handlarzy oferując oczywiście w cenach z kosmosu po kilka tysięcy, ze dwa razy ktoś tak tylko rezerwował bez rejestrowania, aż w końcu odpuścili.

 

IStreamPL - gdyby doszło do licytacji, wówczas zależnie od zainteresowania poszłaby pewnie najwyżej za kilkaset, a prawdopodobnie nie więcej niż sto. Te kilka tysięcy to wołają handlarze licząc na naiwnych, raz na jakiś czas niestety im się uda kogoś takiego znaleźć i na tym bazują.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdzaj co pewien czas we whois, jeśli pojawi Ci się status "domena usunięta z kolejki" to możesz ją zarejestrować od razu (a nie można jej zarezerwować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj co pewien czas we whois, jeśli pojawi Ci się status "domena usunięta z kolejki" to możesz ją zarejestrować od razu (a nie można jej zarezerwować).

 

 

Taka sytuacja nie ma miejsca przy zarejestrowanej domenie, a jedynie przy rezerwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj co pewien czas we whois, jeśli pojawi Ci się status "domena usunięta z kolejki" to możesz ją zarejestrować od razu (a nie można jej zarezerwować).

 

A po co ma sprawdzać co jakiś czas whois? Przecież tam jest napisane dokładnie co do sekundy kiedy wróci do puli domen wolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie przypomnienie i poluj. Wiele razy odzyskiwaliśmy w ten sposób domeny dla klientów, którzy budzili się kiedy domena była już zarezerwowana przez kogoś innego. Jak dotychczas na kilkanaście przypadków nie udało się chyba tylko jeden raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A po co ma sprawdzać co jakiś czas whois? Przecież tam jest napisane dokładnie co do sekundy kiedy wróci do puli domen wolnych.

Kilka razy miałem tak, zwłaszcza jak ta firma która obecnie rezerwuje jego domenę ją zabierała, że domena była zarezerwowana, a w pewnym momencie pojawiał się w/w status. Wtedy mogłem tą domenę zarejestrować, nie mogłem jej za to zarezerwować, ponieważ dalej była w stanie "półrezerwacji". Nie wiem jak nazwać ten stan...

W każdym razie kilka razy już w ten sposób odzyskiwałem domeny klientów. Termin do końca rezerwacji niby jeszcze był, a domenę można było kupić ale tylko poprzez opłacenie jej.

 

---

 

a tak poza konkursem to teraz ciężko może być skoro nastąpiło pytanie do firmy (sprawdzili że klientowi zależy) i teraz jeszcze ten temat tutaj

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×