Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Utilaft

Złamanie praw autorskich.

Polecane posty

Witam. Jakiś czas temu dodałem szablon do oceny, na pewne forum. Dzisiaj przypadkowo natknąłem się na stronę pewnego "delikwenta" z moim szablonem.

 

 

Zmienione pare obrazków i usunięta informacja o autorze, kod css, html jest ten sam. Dodam, że downloadu nigdzie nie umieszczałem, także musiał pobrać np. httrackiem.

 

 

Chciałbym się dowiedzieć, jak mogę taką osobę pociągnąć do odpowiedzialności(żadnych sądów itp). Chciałbym po prostu by usunął ten szablon, ale nie mam stosownych argumentów.

Edytowano przez Utilaft (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tutaj umieszczałem go, ale kodu nigdy nie kopiowałem. Tam jest mój kod kropka w kropka.



Nie wiem czy tutaj go umieszczałem, ale kodu nigdy nie kopiowałem. Tutaj jest skopiowane kropka w kropkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zacząć od najbardziej oczywistej rzeczy, a mianowicie w miarę oficjalnego maila do autora strony. Większość "dzieciaczków" kopiujących cudzą pracę wystarczy nieco nastraszyć sądem i policją. Są bardzo szybko skłonni do negocjacji. Ale tak jak mówię, nie przesadź bo w rzeczywistości to same koszta sądowe prawdopodobnie wyniosą Cię więcej.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ty sam wszystko w pełni legalnie stworzyłeś.

Jak już ktoś wspomniał, sam bardzo często dość głęboko "inspirujesz" się innymi projektami.
O legalności oprogramowania od Adobe, którego zgaduję, że używasz nie chcę wspominać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koduję na "surowo", także nie używam ps'a

 

 

Można zamknąć. Dogadałem się z autorem ; )

Miałem na myśli narzędzie do tworzenia grafiki. Ale skoro nie używasz PSa to zwracam honor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SubtlePattern -->stąd biorę.

 

grafiki do użytku komercyjnego, jedynie informacja o autorze w css.

 

Polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacje o subtlepatters, tylko w przypadku projektów komercyjnych. Zrzynanie kodu, a inspiracja, to coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby pociągnąć kogoś do sądu, musisz:

1. Mieć 100% pewność że ten szablon jest skopiowany od Ciebie. Najlepiej gdy oprócz podobieństwa wizualnego, skopiowane są całe bloki kodu.

2. Jeżeli jest spełniony warunek nr 1, najlepiej iść do notariusza i udokumentować ten fakt notarialnie (koszt 246 zł). Wtedy masz niezbity dowód w sądzie i rozprawa będzie jedynie formalnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącając swoje 5 groszy. Wydaje mi się że najlepsza forma zabezpieczenia się przed takim niegodziwcem to wielki znak wodny przez cały layout który pokazujesz do wglądu. Wtedy raczej nikomu nie będzie się chciało podejmować próby edycji tego. Co najwyżej będzie mógł spróbować zbudować to od podstaw wzorując się na twojej pracy ale to wymaga jakichś umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącając swoje 5 groszy. Wydaje mi się że najlepsza forma zabezpieczenia się przed takim niegodziwcem to wielki znak wodny przez cały layout który pokazujesz do wglądu. Wtedy raczej nikomu nie będzie się chciało podejmować próby edycji tego. Co najwyżej będzie mógł spróbować zbudować to od podstaw wzorując się na twojej pracy ale to wymaga jakichś umiejętności.

 

Tak, ale użycie znaku wodnego na stronie końcowej (produkcyjnej) jakoś mi się nie widzi. Łatwiej na samym dole dodać tekścik Copyright ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącając swoje 5 groszy. Wydaje mi się że najlepsza forma zabezpieczenia się przed takim niegodziwcem to wielki znak wodny przez cały layout który pokazujesz do wglądu. Wtedy raczej nikomu nie będzie się chciało podejmować próby edycji tego. Co najwyżej będzie mógł spróbować zbudować to od podstaw wzorując się na twojej pracy ale to wymaga jakichś umiejętności.

Mówimy tu o szablonie html/css. Nie o samej grafice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×