Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kubek3898

Tworzenie subdomeny w IspCP Omega

Polecane posty

Witam,

 

na samym początku uprzedzę, że mój temat pasuje według mnie to wielu kategorii, więc jeśli coś jest źle, proszę Moderatora o przeniesienie.

 

Do rzeczy. Mam VPS, na którym postawiony jest panel IspCP Omega. Gdy chcę stworzyć subdomenę, podaję jej nazwę i katalog, samo mi go tworzy, wszystko OK. Stan subdomeny pokazuje jako 'OK'. Jednak, kiedy przechodzę pod adres domeny wyskakuje:

 

Nie odnaleziono serwera







Firefox nie może odnaleźć serwera xxxxxxxxxxxxx.xxxxxxx.xxxx





Sprawdź, czy adres nie zawiera literówek jak np.
ww.example.com zamiast
www.example.com
Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.
Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem.

 

Czyli tak jakby domena w ogóle nie istniała. Czytałem coś o adresach DNS, ale nic sam nie "grzebałem", dlatego proszę Was o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, szklana kula uległa uszkodzeniu i nie jest w stanie stwierdzić nic o konfiguracji DNS domeny xxxxxxxxxxxxx.xxxxxxx.xxxx. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, choćby -> tester.cs-wysypisko.pl

 

Dodałem subdomenę zgodnie z poradnikiem (z resztą to jest tak proste, że nie trzeba tutka) i nie działa :(. Z tego co czytałem powinna pojawić się domyślna strona ispCP Omega, jednak wywala błąd.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

>nslookup -type=NS cs-wysypisko.pl

Serwer: google-public-dns-a.google.com

Address: 8.8.8.8



Nieautorytatywna odpowiedź:

cs-wysypisko.pl nameserver = fns2.42.pl

cs-wysypisko.pl nameserver = fns1.42.pl

 

Wniosek z tego taki, że w obecnej konfiguracji musisz dodać rekord ręcznie na FreeDNS::42.

Jeśli ci to niewygodne, to po prostu przedeleguj domenę na namservery umieszczone na twoim VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

....sprawdź sobie konfigurację DNS, czuję że masz niezły bałagan lecz mogę się mylić. Skoro korzystasz z fns2.42.pl , fns1.42.pl masz tam niezłe pole do popisu. Ja preferuję rage4 .

Edytowano przez sixwishlist.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żebym ja wiedział o czym do mnie mówicie... VPS nie jest mój, jednak muszę stworzyć subdomenę. Mam taką opcję jak: Dodaj wpis strefy DNS, a w niej do wyboru Domena, Typ, Klasa, Nazwa, Adres IP. Czy to kafi miałeś na myśli mówiąc dodaj rekord DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie o tym. Dla każdej z subdomen dodanych przez panel musisz dodać rekord typu A w panelu FreeDNS::42.

Możesz ewentualnie dodać rekord w grupie CNAME, gdzie nazwa domeny to *.cs-wysypisko.pl. a wartość cs-wysypisko.pl.

PS: Te kropki na końcu są bardzo istotne. Nie są to zbędne znaki interpunkcyjne mojej wypowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Musisz wejść w zarządzanie strefą cs-wysypisko.pl i tam dodać rekordy w strefie (a nie tak ja chyba próbujesz dodać nową strefę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapisać rekordu A. Powód "Użyłeś niedozwolonego znaku (":") w rekordzie NAME".

 

Jako name podaję: FreeDNS::42.

 

Jeśli podam to jako adres IP, wywala nieprawidłowy adres IPv4

Edytowano przez kubek3898 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd: strefa połączona z tą już istnieje i to nie Ty nią zarządzasz:

cs-wysypisko.pl

 

Taki komunikat mi się pojawia, gdy chcę dodać strefę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz przeczytaj N-razy komunikat, który ci się wyświetlił :)

Za N+1 razem zrozumiesz, że musisz się zalogować na konto administratora tej domeny

i zmodyfikować ustawienia strefy (a nie próbować dodać nową z drugiego konta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×