Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueJ

Potrzebuje używany dysk twardy

Polecane posty

Witam, tak jak w temacie ma ktoś z was na sprzedaż lub za jakiś 4pack użwany dysk twardy z 40GB? ATA/SATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ostatnio na allegro widziałem po 10zł 40GB. Sam chciałem kupić bo mam dwa a jeszcze ze 4 by się przydał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chociażby pod backup ;)

 

Mam 2x40GB raid 1 pod ownCloud i spoko dają radę a inwestować w SATA to mi się nie chce bo dużo droższe są oraz musiałbym kupić kontroler do płytki głównej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A uzywany sata 500-1000 GB ktoś sprzedaje po kosztach?

może być stargany bo i takn a testy, byleby dzialal :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare dyski są wolne, głośne i awaryjne, dlatego ja nie widzę sensu używania takowych obecnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co do awaryjności to się nie zgodzę bo dyski mam kilka lat i nic się z nimi nie działo ;)

 

To nie to co teraz sprzedają 3 razy drożej że po pół roku masz bad sectory a komputeru używasz sporadycznie :)

 

 

Nie wiem, może tylko ja trafiam na jakieś lepsze partie WD i samsunga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Witam, tak jak w temacie ma ktoś z was na sprzedaż lub za jakiś 4pack użwany dysk twardy z 40GB? ATA/SATA

Napisz skąd jesteś, bo wysyłka tego wychodzi średnio opłacalnie.

 

Mam jeszcze chyba kilka sztuk WD 40GB ATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A xtd skad jestes? Moze i ja bym cos dobral hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupowałem 80GB Seagate za 40zł. Z ledwo kilkoma godzinami pracy wykazanymi w smarcie (czyli jak nowy). Akurat znalazłem na allegro kogoś ze swojego miasta, więc kosztów przesyłki nie poniosłem, umówiłem się na daną godzinę w dogodnym miejscu w mieście. Działa od kilku miesięcy świetnie, cichutko (w porównaniu z moimi starszymi dyskami).

 

Co do awaryjności starych dysków się również nie zgodzę. Mam 80GB Samsunga kupiony w 2003 roku, używany po kilka/kilkanaście godzin dziennie do roku 2009, a od roku 2009 pracujący 24/7. Jest bardzo głośny w tej chwili, ale żadnych błędów, bad sektorów (kilka alokowanych tylko po 10 latach). Rok starszy (kupiony w 2002) 20GB Samsunga pracujący do 2012 roku jako systemowy pod Windows XP (a więc mocno, bardzo mocno eksploatowany) nabawił się trochę bad sektorów, ze dwa razy już zgubił mi info o partycji (ze 4 lata temu), ale po formacie nadal pracował i choć powoli, to nie miałem poza tym innych problemów. Nadal trzymam na nim dane, choć jest już odłączony jako niepotrzebny po zakupie tego "nowego" drugiego 80GB.

 

Te stare dyski to znakomita alternatywa dla osób dysponujących bardzo ograniczonym budżetem. Zamiast 80, chciałem kupić (również używany) 160 lub więcej by mieć tylko jeden uruchomiony zamiast dwóch, ale to już za drogo dla mnie było.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

A xtd skad jestes? Moze i ja bym cos dobral hehe

 

z miasta Łodzi ;)

 

Ja także jestem zdania że starsze dyski miały większą trwałość. W tej chwili sporo dysków pada w pierwszych tygodniach pracy, bądź nie działa od nowości.

 

 

Dla tych co nie oglądali "Spisek żarówkowy" http://youtu.be/QPPW8KM7eEU

 

Edytowano przez xtd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spisek żarówkowy polecam ;)

Chyba jednymi z ostatnich super dysków były F3 samsunga - super sprzęty - pamiętam jak 500gb były za 120zł a 1tb za 170 (śmieszna cena w porównaniu z tym co teraz się dzieje). Jednak niestety dział samsunga od dysków twardych "sprzedał się" seageate'owi.

Jak komuś potrzebny to mam 250gb 2.5" z lapka na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na allegro jest tego cała masa, a wiele z nich ma zepsute sektory swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×