Skocz do zawartości

Polecane posty

Większość userów nadal zapomina, że firmę ocenia się po kilku miesiącach korzystania, a nie po jednym dniu.

 

 

Napisałem wyraźnie w poście, że póki co polecam, nie rozumiem wypowiedzi :) Akurat w tym temacie codziennie sprawdzam rzeczy, o które proszą ludzie.

 

Współczuje zarabiać takie grosze, z tego co widziałem, ostatnio był test prędkości ssd na mintshost, całe 30mb/s.

 

test z wczoraj:

root@afroland:/home/test# dd if=/dev/zero of=test bs=1M count=1024 conv=fdatasync,notrunc
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 5.94805 s, 181 MB/s

root@afroland:/home/test# dd if=test of=/dev/null bs=1M count=1024
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 0.53033 s, 2.0 GB/s

test z przedwczoraj:

root@afroland:/home/test# dd if=/dev/zero of=test bs=1M count=1024 conv=fdatasync,notrunc
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 6.54075 s, 164 MB/s

root@afroland:/home/test# dd if=test of=/dev/null bs=1M count=1024
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 0.874806 s, 1.2 GB/s

testuje co jakiś czas pingi, transfer, dysk, systematycznie kilka razy dziennie w różnych godzinach, nic takiego jak 30Mb mnie nie spotkało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jeszcze starą ofertę na dyskach magnetycznych. Na początku było ok, bodajże ponad 100 MB/s zapisu. Natomiast co najmniej kilka dni temu spadło do 25-40 MB/s (dziś rano było to jeszcze 6 MB/s przed moim zgłoszeniem) i według pana Michała "jest poprawnie". Także problem 30 MB/s nie jest odosobniony, dołączam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(dziś rano było to jeszcze 6 MB/s przed moim zgłoszeniem) i według pana Michała "jest poprawnie". Także problem 30 MB/s nie jest odosobniony, dołączam się.

Co się dziwisz, skoro obsługa pisze że 6 MB/s jest poprawnie to znaczy że tak ma być!

Przy takich kwotach nie ma się co dziwić ;)

No i nie porównujmy 30 było na SSD sam zaznaczyłeś że masz ze starej oferty więc 6 dla firmy będzie okej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... Czytaj uważnie. Pan Michał mówił to w momencie, kiedy już było właśnie 25-40 MB/s. A 30 MB/s, jeżeli mówimy o tym samym poście, miał ktoś, którego przez przypadek technik przeniósł na maszynę taką jak moja; nie SSD, które wykupił.

Edytowano przez Zielony360 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh... Czytaj uważnie. Pan Michał mówił to w momencie, kiedy już było właśnie 25-40 MB/s. A 30 MB/s, jeżeli mówimy o tym samym poście, miał ktoś, którego przez przypadek technik przeniósł na maszynę taką jak moja; nie SSD, które wykupił.

Wiem o czym mówisz i o kim mówisz.

Swoją drogą Siedzimy w jednej firmie pod różnymi nazwami a jednak jest ogromna różnica

 

 

root@rafox:~# dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync

16384+0 records in

16384+0 records out

1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 4.71836 s, 228 MB/s

root@rafox:~#

Ty jesteś pod M ja pod N

Czym się różnimy? jedynie ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pod B:

 

root@marek:~# dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 2.40407 s, 447 MB/s
root@marek:~#

 

 

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym faktem sobie chwalę, więc jak dla mnie jest to wyjątkowo dobry stosunek jakości do ceny. Zauważ, że teraz oferta jest już tylko i wyłącznie z SSD, więc na pewno nie ma tam takich problemów.

 

Pan Michał napisał, że zostanę przeniesiony na inny serwer.

Edytowano przez Zielony360 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dodam kilka słów od siebie, plus podzielę się moimi obawami, strona "stoi" dopiero pierwszy dzień po zmianie serwera ale myślę, że kilka słów mogę już napisać.

 

Więc początkowo zacząłbym od obsługi - na wszystkie pytania odpowiedziano mi bez problemu przez GG dostępne na stronie(jeszcze przed przenosinami), zazwyczaj dostępny ktoś siedzi od rana do późnego wieczora, choć mam wrażenie, że popołudniami(godziny 12-15) raczej ciężej o szybki i bezpośredni kontakt, choć to już pewnie czepianie się z mojej strony.

 

Zamówiłem sobie vpsa z licencją DA, administratorzy pomogli zainstalować DA i poinformowali o podstawach(zapewne gdzie indziej musiałbym googlować godzinami co i jak zrobić, wcześniej korzystałem z serwera współdzielonego na Linuxpl, więc nie było większej potrzeby "dokształcać" się w tym kierunku), czasami faktycznie były to duperele i zawsze mogłem liczyć na pomoc adminów - tutaj jest na duży plus, wszystko praktycznie zostało przygotowane.

 

Następnym plusem jest bardzo tania opcja VPSów, wydaje mi się, że stosunek jakości(bynajmniej sprzętu i opisanych możliwości) do ceny jest bardzo dobry, za 150zł postawiłem całkiem przyzwoitego vpsa, może też nie szczyt marzeń ale raczej za te pieniądze to i nawet ciężko o dobry serwer współdzielony(mowa oczywiście o opłacie rocznej), do tego dochodzi jeszcze licencja DA, zapewne bardziej doświadczone osoby skorzystałyby z "własnej opcji", ja jako "przeciętniak" skorzystałem.

 

Jeśli chodzi o jakość "pod obciążeniem" to na razie nie chcę nic mówić, bo dopiero strona przejdzie "prawdziwy" test obciążenia pod koniec grudnia i wtedy będę wiedział, czy jest to odpowiednia opcja dla mojej strony.

 

Teraz trochę o minusach i moich obawach.

 

Zaczynając - w panelu DA przy próbie importu bazy wyrzucał błąd, po rozmowie z konsultantem okazało się, że jest ustawiony limit plików na 8mb standardowo i trzeba go podnieść, wypisałem ticketa i na następny dzień już ponoć było gotowe, błąd jednak nadal występował przy próbie importu - skontaktowałem się z administracją i po kilku przeprawach zaimportowali mi bazę, oczywiście była opcja, abym sam to zrobił przez SSH, jednak z shella nigdy nie korzystałem(nie było takiej potrzeby), baza zaimportowana, jednak opcja importu bazy w DA to jest dość istotna sprawa moim zdaniem, więc tutaj zaliczyłbym nie tyle co do "negatywu" jednak do "obawy".

 

Następna rzecz jest dość niepokojąca, dostałem dwa maile z wiadomością, że ktoś próbował włamać się do panelu DA metodą brute-force(Brute-Force Attack detected in service log on User(s) root), po każdym razie nie miałem możliwości zalogowania się do panelu DA. Wysłałem zapytanie do administracji, jednak pytanie jest ewidentnie pomijane szerokim łukiem, dostałem tylko wiadomość, aby zmienić sobie hasło. Drugi raz zapytałem już bezpośrednio - dlaczego tak się dzieje, że są włamy, kiedy serwer stoi dopiero od dwóch dni i również nie odpowiedziano mi na pytanie, tylko admin zmienił pass i powiedział, abym ponownie sobie zmienił na inne w DA. Hasło co prawda zmieniłem ale od tego czasu dostałem dwie następne wiadomości na email o próbie włamu, dostęp do panelu co prawda mam(ustawiłem sobie bardziej skomplikowane hasło) ale boje się, że z czasem ktoś w końcu się ponownie włamie i tym razem namiesza(po dwóch początkowych włamach właściwie nic się nie stało z witryną ale nie w tym rzecz) - obawiam się, że tutaj jest coś naprawdę nie tak. Nie wiem czy mam zwijać się na inny serwer, czy przeczekać tą burzę, czy jeszcze co innego... na poprzednim serwerze nigdy czegoś takiego nie miałem.

 

Przy okazji - czy ktoś miał podobne problemy z "włamami"?

 

Właściwie mam trochę mieszane uczucia odnośnie MintsHost, z jednej strony jest to opcja dość tanich i dobrych(w teorii) usług i ze wsparciem większym, niż na pozioime akceptowalnym ale z drugiej strony jeżeli już w pierwszy dzień "normalnego" działania witryny pojawiają się problemy z włamami(które raczej nie są z mojej winy - korzystam z instalacji wordpressa, żadnych haseł dostępowych nie trzymam na dysku), to mam prawo czuć się zaniepokojony sytuacją... zwłaszcza, że vps opłacony za rok z góry :\

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz serwer root czyli podstawowa zasada:

 

KONSOLA TWOIM PRZYJACIELEM

 

lub druga

Portfel bez dna na usługi administracyjne.

 

Nikt Ci się na serwer nie włamał to są tylko próby niedanego logowania przez boty które metodą prób i błędów próbują zgadnąć hasła do twoich usług. Masz wszystko napisane w zakładce "Monitor ataków Brute force, co gdzie kiedy z jakiego IP, nicka, na jaką usługę, itd. Chcesz mieć spokój pozmieniaj porty, zapoznaj się z komendami iptables. To Ci wystarczy byś ogarnął problem z uciążliwymi botami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz serwer root czyli podstawowa zasada:

 

KONSOLA TWOIM PRZYJACIELEM

 

lub druga

Portfel bez dna na usługi administracyjne.

 

Nikt Ci się na serwer nie włamał to są tylko próby niedanego logowania przez boty które metodą prób i błędów próbują zgadnąć hasła do twoich usług. Masz wszystko napisane w zakładce "Monitor ataków Brute force, co gdzie kiedy z jakiego IP, nicka, na jaką usługę, itd. Chcesz mieć spokój pozmieniaj porty, zapoznaj się z komendami iptables. To Ci wystarczy byś ogarnął problem z uciążliwymi botami.

 

Hmmm, to by tłumaczyło dlaczego omijano pytanie, widocznie byłoby zbyt dużo tłumaczenia co i jak, oddaje więc honor, bo tutaj to faktycznie mintshost nie zawinił. Dziękuję za informacje, doinformuję się na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe tyko dwa meile? to faktycznie chronia bo powinienes miec ich kiklkadziesiat na godzine na golym serwerze.Na poczatek csf polecam;) I przepraszam za offtop:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić Pana Michała , który pomógł mi z dodaniem nowej domeny bo jakimś dziwnym trafem nie mogłem. Miałem u nich wykupiony serwer WWW co prawda ten najtańszy lecz w zupełności mi wystarczał. Support odpisuje nawet po 15 min od złożeniu ticketa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre ceny i rewelacyjne usługi. Dzisiaj przedłużyłem VPS Windows na kolejny rok. Serwery bardzo stabilne, support odpowiada nawet o 23:30. Nic innego tylko mocno pochwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zmienia się domyślny port logowania w celu zminimalizowania ryzyka prób logowania przez boty.

 

Co do mint-hosta, nie mam większych zastrzeżeń. Czasami coś działa wolniej, ale to specyficznie w zależności od pory dnia.

Edytowano przez pedro_09 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś "znikła" licencja na DirectAdmina :)

Poza tym, nie mam zastrzeżeń, support miły, szybko odpisują, można wszystko w miarę szybko załatwić, jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chyba MintsHost ma jakiś problem z ogarnięciem serwera gdzie stoi hosting WWW :)

 

 

Apache is functioning normally

 

W dodatku wczoraj też były jakieś problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wcześniej też było to samo, teraz przekierowuje do http://goldenservers.org/ , WTF?! Kilka dni temu w środku dnia zaczęli robić upgrade sql bez żadnej informacji. Póki co nie jestem zadowolony, za tę cenę nie można też nie wiadomo czego wymagać, ale oni trochę przesadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na jednym serwerze wszystkie strony stoją od kilku godzin... Komunikat taki jak w moim poprzednim poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wcześniej też było to samo, teraz przekierowuje do http://goldenservers.org/ , WTF?! Kilka dni temu w środku dnia zaczęli robić upgrade sql bez żadnej informacji. Póki co nie jestem zadowolony, za tę cenę nie można też nie wiadomo czego wymagać, ale oni trochę przesadzają.

A to pewnie dlatego 3 dni pod rząd znikły mi informacje z bazy, mniej więcej gdzieś rano (poprzedniego dnia wieczorem były, następnego rano już nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie z kolei ftp nie działa od 2 dni

 

Czy oprócz napisania na forum napisałeś ticketa? czy może liczysz aż się sami domyślą że Ci nie działa ftp? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×