Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Igorek

Zamiast Serwera Windows to serwer Linux

Polecane posty

Mam do was pytanie. Jest serwer jako system Windows Server small biznes 2003 i każdy komputer który jest dodany do domeny serwera, to użytkownik ma na nim możliwość zalogowania się na swoje konto z plikami. Administrator może pobrać system z serwera i każdy program z niego zainstalować. Moje pytanie czy identyczne rozwiązanie idzie wykonać na Linux. Wszytko by miało taką samą lub podobną funkcjonalność tylko by był system linux na serwerze i komputerach użytkowych

 

Nic nie znalazłem w googlach, albo nie wiem jak tego szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi tylko o przechowywanie plików? Jeśli tak to wystarczy serwer ftp na linuxie i każdy użytkownik będzie miał dostęp do swojego katalogu (na hasło). Można tez użyć samby, jest to serwer plików i drukarek współpracujący z windows.

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Raczej chodzi o activedirectory z Windowsa ;)

 

Zdaje się że samba daje taką możliwość (dodajesz PC jako domena i tworzysz użyszkodników), ale pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu gadacie. Skoro to ma być homogeniczne linuksowe środowisko (zarówno serwer jak i końcówki robocze) to po grzyba samba?

 

Moja propozycja to zainteresowanie się słowami kluczowymi - PXE, LDAP, NIS/YP, NFS.

Jednak zabawy z tym będzie sporo; solucji out-of-box podobnej do Windows SBS nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×