Skocz do zawartości
europrezes

[opinia] domeny w lh.pl

Polecane posty

Witam

 

Wszystkim, którzy mają zamiar rejestrować domeny w LH.pl gorąco polecam dokładną lekturę wszystkich zapisów regulaminu. Choć firma miała u mnie dobrą opinię, niestety ta mocno ostatnio spadła. Otóż kupiłem u nich domenę w rozszerzeniu .info, w momencie kupowania nazywali to "promocją". Rok później, czyli teraz, zastanawiałem się nad transferem domeny do innego rejestratora, bo przedłużenie domeny .info kosztuje w LH.pl około 55 zł. Niestety, ekonomicznie patrząc, zostałem zmuszony do pozostania w LH.pl. Dlaczego? Otóż okazuje się, że w regulaminie domen, zamieścili pewien istotny zapis - wydanie kodu authinfo, niezbędnego, gdy chcemy przenieść domenę do innego rejestratora, JEST PŁATNE i kosztuje -uwaga- 80PLN (nie wiem, czy brutto, czy netto, tego pan Panek nie raczył mi zaznaczyć w wysłanym e-mailu). W takim wypadku próba przeniesienia domeny jest zupełnie nieopłacalna. Okazało się, że muszę trzymać tę domenę jeszcze przez dwa odnowienia, jeśli chcę nie płacić za wydanie authinfo.

Nie wiem, czy zarobili na takim postępowaniu krocie, jako pracownik mediów nie omieszkam poinformować o tym procederze jak największej ilości potencjalnych klientów. Na pewno z mojej strony wiele stracili, bo przez takie działania, nigdy więcej u nich nie kupię ani jednej domeny, kupuję akurat trochę, to mam nadzieję, że zdają sobie sprawę, że tak naprawdę - stracili.

Innym rejestratorom - życzę większej powagi w traktowaniu klientów, kruczkami w regulaminach na pewno nie zarobicie.

Trochę mi przykro negatywnie oceniać firmę LH, bo miałem do nich większe zaufanie - dobry kontakt (podają nawet nr tel. stacjonarny, co prawda nikt nie odbiera, ale są firmy-krzaki mające tylko e-maile w danych kontaktowych).

Teraz jednak chcę mieć z LH jak najmniej wspólnego - miną te dwa lata, więcej u nich domen nie kupię.

Jeszcze jeden ważny szczegół: w przeciwieństwie np. do Az.pl, w LH.pl nie można automatycznie zmieniać danych WHOIS, za każdym razem, gdy np. chciałem zmienić głupi adres e-mail, musiałem pisać prośbę do LH.pl, by zmienini dane. To jest męczące i znacznie wydłuża czas zmiany tych danych.

Dlatego - LH.pl nie polecam.

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale podobno wydanie tego kodu jest darmowe? heh.. gdzieś tu czytałem, że jak mocniej napisano do jakiejś firmy (z tonem że "co to ma znaczyć!!??"), to zmienili gadkę i wydali autha..

hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Jak mi wiadomo, do transferu domen globalnych nie jest potrzebny kod authinfo. Wystarczy potwierdzenie maila z transferem domeny. Sprawdz w whois, czy pole mail administratora zawiera Twoje dane, czy dane LH. Jezeli LH, to popros o korecte, zgodnie z regulaminem ICANN nie moga umiszczac swojego maila w tej sekcji ( chyba, ze zostales o tym poinformowany wczesniej - nie czytalem regulaminu, ale watpie zeby o tym wiedzieli ). Daj znac, jak sie sprawa potoczyla.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mi wiadomo, do transferu domen globalnych nie jest potrzebny kod authinfo. Wystarczy potwierdzenie maila z transferem domeny.

 

W przypadku domen globalnych, dla domen .org .info i chyba jeszcze .biz podczas transferu jest wymagane haslo authinfo, trzeba je wpisac w mailu potwierdzajacym, wiec jego uzyskanie jest konieczne.

Pozostaje tylko przytoczyc stara prawde o czytaniu wszystkich regulaminow, ktorych przeczytanie zaznaczylismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wydaje się komuś, że nie mam na co tracić czasu, tylko czytać regulamin domeny za 14 zł to jest w błędzie. Tym bardziej błędnie myślą ci którym wydaje się, że to ja straciłem na tych "kruczkach". Przeciwnie, straci rejestrator i to wielokrotnie - nie kupię już kolejnych kilkunastu domen u niego, a i inni doinformowani będą z nim ostrożni. Nie przez "regulaminowe" zapisy droga do zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

europrezes:

Troche dziwi mnie Twoje zachowanie. Po to sa regulaminy, zeby je czytac. Myslisz, ze jakby wprowadzili tam zapis mowiacy o tym, ze za zerwanie umowy placisz 100.000 zl kary to kogos by obchodzilo, ze nie zaplacisz, bo nie chcialo Ci sie czytac regulaminu?

Poza tym sam potwierdziles, ze regulamin przeczytales ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, tylko bez maksymalnej uwagi. Zapewniam Cię, że z prawem mam dużo do czynienia i raczej nie oddałbym nikomu tych przytocznych 100.000 zł;) I zapewniam Cię, że zawodowy prawnik tego regulaminu nie wertowałby. Jak Cię bardziej boli moja strata, niż mnie, cóż. Ja mam wielką przyjemność informować o zdarzeniu w prasie...no i na tym forum:) I kto na tym traci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Cię bardziej boli moja strata, niż mnie, cóż.

Nie boli i nie widze zadnych powodow dla ktorych by miala. Nie wiem zreszta skad u Ciebie taki wniosek.

 

Fakt, ze LH jest bezczelne rzadajac tych 80zl, ale Twoje tlumaczenie w stylu 'bo nie chcialo mi sie czytac regulaminu' tez nie jest na miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zapewniam Cię, że zawodowy prawnik tego regulaminu nie wertowałby.

Myślę, że prawnik obojętnie co podpisując, czy to regulamin zwykłego konta, czy umowe o większe pieniążki, czyta ją skrupulatnie od a do z, by potem nie mieć jakiś wątpliwości bądź pretensji, które wynikałby z jego niewiedzy... Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że prawnik obojętnie co podpisując, czy to regulamin zwykłego konta, czy umowe o większe pieniążki, czyta ją skrupulatnie od a do z, by potem nie mieć jakiś wątpliwości bądź pretensji, które wynikałby z jego niewiedzy... Pozdr.

Typowe myślenie nie-prawnika;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Typowe myślenie nie-prawnika;)

Cóż, tak mi się poprostu wydaje ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja polecam, nie oplacic tej domeny i poczekaj az bedzie sie znajdywac w domenach wolnych.

Ja tak zrobilem wlasnie z info.

Akurat mowie o innym isp www.ovh.pl

Nie chcialem wydawac duzo pieniedzy za przedluzenie, wiec nie oplacilem poczekalem jakis czas az w koncu moglem ja zarejestrowac za mala kwote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lirek, szkoda tylko, ze to nie ma odbicia w nazwach popularnych ;) jezeli twoja strna jest znana to i znajda sie tacy co oplaca podkupienie i jak tylko uwolni sie twoja nazwa odrazu ja zarezerwuja ;) to oszczednosc z twojej strony w gotowce ale i niebezpieczenstwo przejecia nazwy przez konkurencje ;) a wtedy straty sa dosc spore.

 

 

kiedys sie zastanawialem nad oferta domena.cc (czyli lh.pl) ale widze, ze lepiej zrobilem kupujac za granica ;) place nawet mniej niz u nich, bo 2-3$ za przelduzenie .info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×