Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Matmaxalez

Zakup laptopa

Polecane posty

Gość

Siostra chce kupić laptopa. Wybrała Acer Aspire s7. Co myślicie? Komp do neta, gg, oglądanie filmów itp. typowy lapek do surfowania. Opłaca się, Acer jest dobrą marką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zły, ale znów za dobry wybór nie jest. Z przyjemnością polecę firmy Asus, pod żadnym pozorem nie planuj zakupić "dell". Marka "dell" jest dobra do czasu, gdy laptop się uszkodzi, powodzenia z serwisem (gwarancją), który go naprawia.

 

http://allegro.pl/asus-r500-i3-3110m-4gb-500gb-gt-635m-alu-windows-8-i3043272079.html

 

Wystarczający, procesorek na i3 i wszystko śmiga jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Laptop zakupiony będzie i używany w Belgii a tu nie ma problemów z serwisami.

Właśnie myślałem nad asusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może i nie ma, nie sprawdzę tego. Zastanów się nad asusem. U mnie 80% klientów jest przekonana do laptopów "asus". Powiedz nam jeszcze, za jaką cenę szukasz? Pewnie nie przekraczająca dwóch kafi... Możesz się ze mną skontaktować, mogę Ci złożyć dobry sprzęt - za dobre pieniążki -_-

Edytowano przez CMSStyle.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już któryś temat widzę że jakoś Acera nie polecacie czemu?

Posiadałem laptopa Acera i chodził wyśmienicie teraz posiadam netbooka i też acera i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Jak bym miał przeznaczony taki budżet jak ona to na pewno bym brał tego co zapodałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Acer jest bardzo dobry, dopóki się nie zepsuje. Kłopot jest z serwisami.

 

Ja nie mam problemu z czytaniem widzę że ty za to bardzo. Zacytuję Ciebie

pozorem nie planuj zakupić "dell". Marka "dell" jest dobra do czasu, gdy laptop się uszkodzi, powodzenia z serwisem (gwarancją),

 

Ja piszę o Acerach a ty wyskakujesz z dellem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak już mowa o DELL'ach to sam posiadam, właśnie z niego nabijam posty i jestem (z laptopa) bardzo zadowolony. DELL Inspirion 17R, drogawy, 2600 bez Windy (Musiałem wgrać sam bo ten ich ubuntu w ogóle nie działał), dysk 500 GB. Na 5 lat powinien starczyć bez żadnego ale. Net, GG, poczta, małysz... typowy lapek do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dell lub HP :) Acer to niestety sprzęt robiony po kosztach :/

 

Mam HP i nie polecę...

Mój model ma jakąś wadę że co jakieś 2-3 miechy odkleja się od płyty głównej karta graficzna...

koszt przylutowania 100zł i nikt nie daje gwarancji ile to wytrzyma bo to podobno fabryczna wada i zawsze tak będzie.

Chłopak mojej siostry ma nowszy sprzęt i dokładnie taki sam problem ma co ja.

 

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też lubię Della, mam 14tkę n411z i jest bardzo fajny, choć dizajn już trąci myszką no i Dell przeważnie jest te 10 procent droższy niż reszta.

Acera nie lubię, już o tym gdzieś pisaliśmy, d.v też. To dla mnie takie Benq jest : /

Asus jest spoks.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam HP i nie polecę...

Mój model ma jakąś wadę że co jakieś 2-3 miechy odkleja się od płyty głównej karta graficzna...

koszt przylutowania 100zł i nikt nie daje gwarancji ile to wytrzyma bo to podobno fabryczna wada i zawsze tak będzie.

Chłopak mojej siostry ma nowszy sprzęt i dokładnie taki sam problem ma co ja.

 

 

Ja mam 6 laptopów HP z wyższej pułki i jest od 2 lat spokój :) Teraz wymiana będzie i też raczej HP się wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6 laptopów HP z wyższej pułki i jest od 2 lat spokój :) Teraz wymiana będzie i też raczej HP się wybierze.

A no to ja nie wiem:( Może miałem pecha i trafiłem na wadliwą serię.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

To nie był problem producenta lapa, ale karty graficznej. Czy to geforce?

A co do HP to się zgadzam. O ile zdecydujemy się zapłacić nieco więcej tj. kupić probooka albo elitebooka to problemów nie mamy. Paviliony to seria multimedialna, o wiele gorsza i ze słabszym serwisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej był za jakimś asusem, miałem do tej pory cztery i z żadnym nie było problemów (w jednym tylko zamieszali ze sterownikami wifi w preinstalowanym systemie ale bez problemu samemu dało się naprawić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie był problem producenta lapa, ale karty graficznej. Czy to geforce? A co do HP to się zgadzam. O ile zdecydujemy się zapłacić nieco więcej tj. kupić probooka albo elitebooka to problemów nie mamy. Paviliony to seria multimedialna, o wiele gorsza i ze słabszym serwisem.

 

A no zgadza się :)

nVIDIA GeForce Go 6100/6150 Graphics

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Nie będę cytował bo na komórce jestem.

Do 1000 euro (więc ponad 4000 zl).

Od 2-3 lat ma hpka, i do dziś działa ale chce zmienić na lepszy model. miała z nim problem na początku ale telefon do hp, przyjechali na drugi dzień i po dwóch dniach był naprawiony. karta graficzna spaliła się.

 

Myślałem nad asusem albo dellm, ale zobaczę acer jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja ci polecę DELLa

 

(w tym przypadku netbook)

Kuzyn ostatnio dał mi żeby zobaczyć co się stało. Instalacja W7 się wykrzaczyła, mówię sprawdzę dysk. Oczywiście badsectory od początku dysku lecą. Powiedział że ma na gwarancji jeszcze. Odesłał po 7 dniach przyszedł z powrotem z nowym dyskiem, zainstalowanym W7 oraz NOWĄ BATERIĄ co mnie zadziwiło gdyż większość firm daje pół roku gwarancji na baterię a oni sobie po ponad roku wymienili ni z gruchy ni z pietruchy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Ja ci polecę DELLa

 

(w tym przypadku netbook)

Kuzyn ostatnio dał mi żeby zobaczyć co się stało. Instalacja W7 się wykrzaczyła, mówię sprawdzę dysk. Oczywiście badsectory od początku dysku lecą. Powiedział że ma na gwarancji jeszcze. Odesłał po 7 dniach przyszedł z powrotem z nowym dyskiem, zainstalowanym W7 oraz NOWĄ BATERIĄ co mnie zadziwiło gdyż większość firm daje pół roku gwarancji na baterię a oni sobie po ponad roku wymienili ni z gruchy ni z pietruchy. :)

 

Jak della to tylko z gwarancja next business day (to nic nie kosztuje i wiekszosc sprzetu nawet z nizszych polek della ja ma! trzeba tylko patrzec co sie kupuje;) Wtedy dzwonisz po serwis i na drugi dzien przyjezdza pan i wymienia wszystko co trzeba na miejscu (!) :) Nie znam lepszego / szybszego serwisu - chyba zaden producent go nie oferuje (w takich cenach - bo praktycznie w cenie laptopa!!). Przy czym lapki nawet takie za 1,5k ta gwarancje maja, wiec to nie jest dostepne tylko dla drogiego sprzetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemy z serwisem DELLa? Serio?

 

Padło "ładowanie" - wymieniony zasilacz + dodana bateria (tak, teraz mam dwie)

Uważałem, że za bardzo się grzeje - zgłoszenie "zaginęło", przypomniałem się po paru dniach, serwisant przyjechał do mnie do domu (mimo, że nie miałem "ponadpodstawowej" gwarancji ; )) tak więc cała "naprawa" trwała krócej niż przy standardowej procedurze gwarancji, a ja miałem cały czas laptopa u siebie.

 

W życiu nie spotkałem się z tak dobrym serwisem komputerowym jak w przypadku DELLa. Ale może ja mam do nich po prostu szczęście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak della to tylko z gwarancja next business day (to nic nie kosztuje i wiekszosc sprzetu nawet z nizszych polek della ja ma! trzeba tylko patrzec co sie kupuje;) Wtedy dzwonisz po serwis i na drugi dzien przyjezdza pan i wymienia wszystko co trzeba na miejscu (!) :) Nie znam lepszego / szybszego serwisu - chyba zaden producent go nie oferuje (w takich cenach - bo praktycznie w cenie laptopa!!). Przy czym lapki nawet takie za 1,5k ta gwarancje maja, wiec to nie jest dostepne tylko dla drogiego sprzetu :)

 

 

Ja tam nie wiem, bo nigdy nie miałem, ale patrząc na samo wykonanie stwierdziłem że solidny sprzęt. No i kiedyś korzystałem z tego netbooka kuzyna na wyjeździe także spoko (dotykowy ekran + obrót na coś w rodzaju tabletu :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Być może i nie ma, nie sprawdzę tego. Zastanów się nad asusem. U mnie 80% klientów jest przekonana do laptopów "asus". Powiedz nam jeszcze, za jaką cenę szukasz? Pewnie nie przekraczająca dwóch kafi... Możesz się ze mną skontaktować, mogę Ci złożyć dobry sprzęt - za dobre pieniążki -_-

Nie mieszkam w Polsce i rzadko kiedy tam przebywam (na wakacje tylko jeżdżę) ale dzięki za propozycję.

 

Pogadam jeszcze z siostrą. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co jakieś 2-3 miechy odkleja się od płyty głównej karta graficzna...

Tak to jest po wprowadzeniu ROHS :D

 

pod żadnym pozorem nie planuj zakupić "dell"

Aktualnie odpisuję z 10 letniego Dell'a Inspiron 9300, który jest o niebo lepszy od nowych Acerów i Samsungów (pod względem wykonania).

Vostro V3360 również spisuje się doskonale (poza fabryczną wadą chłodzenia - oddany na darmowy serwis i poprawione).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odnośnie gwarancji DELL'a to osobiście polecam jak dla mnie jest niezawodna.

Od ponad 4 lat gustuje w laptopach Lenovo - obecnie y580 i chodzi naprawdę fajnie.

Jeżeli chodzi o wykonanie to jest bardzo dobre poza wejściem na zasilanie.

Z gwarancji nie korzystałem to ciężko określić.

 

Z netbooków to polecam Toshiby - tak to jest dziwne lecz ta firma zaskakuje mnie pozytywnie.

Obecnie mam Tośke n520 do pracy to jest idealna - mocna bateria ~8-9h + dobre audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×