Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kszysiu

Paczka za granicę

Polecane posty

Cześć
Wystawiłem jakiś czas temu telefon na allegro.
Wczoraj napisał ktoś do mnie o niego z londynu i chce go kupić. Nawet już chce abym mu podawał numer konta do wysyłki pieniędzy :o

Czy macie jakieś przeciwwskazania co do handlu z Anglikami?
Praktycznie, jeśli on mi wyślę pieniądze, a ja mu paczkę to już mam problem z głowy.
Ale czy nie ma jakiś dziwnych metod na wycofanie transakcji czy coś? (pójdzie na policję, że czeka na paczkę kilka dni a jej nie ma i pieniądze cofnie i zostanę ani bez tel ani bez kasy?:D)
kojarzę, że kiedyś takie przekręty chyba z paypalem były robione, ale nie jestem pewien.

Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wyślesz jak zaksięgujesz wpłate na konto i najlepiej na inne puść albo wypłać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie nigeryjczyk to lajtowo :) tylko zaczekaj aż kasę na koncie będziesz miał , przelewu teoretycznie nie można wycofać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie nigeryjczyk to lajtowo :) tylko zaczekaj aż kasę na koncie będziesz miał , przelewu teoretycznie nie można wycofać.

Teoretycznie właśnie można tylko osoba do która otrzyma przelew musi się na to zgodzić tak jest w przypadku jak nr konta się pomyli.

Heh w sumie dziwna sprawa w Uk telefony tanie to po Polsce szuka ^_^

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to troszkę śmiesznie to wygląda, bo założył konto na czeskim allegro kilka dni przed napisaniem do mnie wiadomości.

Do tego daje mi więcej niż jest on warty. Daje mi za niego 850 zł (razem z wysyłką) a to tylko xperia miro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anglikami?Napisał po angielsku czy jest to Polak mieszkający w Londynie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisał łamaną polszczyzną więc domyśliłem się że translator. Napisałem, żeby pisał po angielsku bo to łatwiejsze do zrozumienia niż te translatorowate coś. I napisał po angielsku.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czy macie jakieś przeciwwskazania co do handlu z Anglikami?

 

Anglicy z pewnością nie widzą niczego innego poza eBay(nie wiedzą nawet o istnieniu polskiego Allegro), więc uważaj na takie transakcje.

Nawet nie podawaj numeru konta, mają tu czasami niezłe przekręty bankowe. ;)

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wałek jak koledzy piszą, ostatnio ktoś do kolegi pisał o lustrzanke za 11kafli łamaną polszczyzną. W anglii jest tak, że paczki z reguły są rzucane pod drzwi czy ktoś jest w domu czy nie. Głównie chodzi o wyłudzenie, koleś liczy, że na słowo mu uwierzysz, że zapłacił i prześlesz mu przedmiot. Druga opcja to prośba o wysłanie przedmiotu EMS czy jakimś innym kurierem, podają fałszywą stronę jakiegoś banku i tam masz podać nr przesyłki (wysłanej) i swój nr konta wtedy automatycznie dostaniesz pieniądze.

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie daruję.:)
Niby napisał że ten telefon "byłby potrzebny jego tacie"

Ale jak wpisałem magiczny jego magiczny nick w google wyskakują mi same murzyny - domyślam się, że to jakieś murzyńskie nazwisko.

Chyba rezygnuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisał łamaną polszczyzną więc domyśliłem się że translator. Napisałem, żeby pisał po angielsku bo to łatwiejsze do zrozumienia niż te translatorowate coś. I napisał po angielsku. :P

 

Z tego co mi się wydaje to te zagraniczne allego z polskim są powiązane nie?

Dopisz w aukcji że kasa tylko przez pay4u (te szybkie płatności allegro)

I zobaczysz czy będzie chętny przelać

jak kasę będziesz miał to możesz tel wysyłać co ci szkodzi jak by wałek na kasie kręcił że za pobraniem itp to się nie pakuj.

Tak nic nie tracisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aukcja zdążyła się skończyć.

Ale to z tym payu to by był dobry pomysł.
Czy w payu można płacić z zagranicznego konta?


edit


Albo nie, wolę się chyba w to nie pakować.

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aukcja zdążyła się skończyć.

 

Ale to z tym payu to by był dobry pomysł.

Czy w payu można płacić z zagranicznego konta?

Z tego co mi się wydaje to myślę że tak.

O ile się nie mylę to płaciłem coś z banku z Uk (Lioyds TSB) ale mogę się mylić bo na pewno to było dawno

Coś w pl na pewno z konta zagranicznego opłacałem ale za cholerkę nie przypomnę sobie co.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

RafoX może płaciłeś przez dotpay?

 

Do autora - załóż darmowe konto na prepaid.bzwbk.pl i ten numer konta mu podaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak dobrze mówiłem :D

 

Co to jest PayU?

PayU umożliwia szybkie i bezpieczne płacenie za kupione w ofertach towary. W ramach PayU Twoi klienci mogą płacić na wiele sposobów: transferem on-line, tradycyjnym przelewem bankowym, kartą płatniczą albo przekazem. Wpłacone pieniądze są przekazywane na Twoje saldo w PayU, skąd zlecasz wypłatę na swoje konto lub otrzymujesz ją na wskazany adres.

Usługa jest bezpłatna dla obu stron. Wystarczy w ustawieniach usługi PayU podać dane do wypłat.

Za jakiś skrypt płaciłem ale to dawno temu było :)

Czyli tak jak mówię najlepiej jak ci na konto payu by wpłacił.

Kasę byś miał od razu i problemu nie ma.

 

 

Mieszkam za granicą – czy mogę korzystać z PayU?

Nawet jeśli mieszkasz za granicą, możesz przyjmować wpłaty przez PayU.

Jeśli bank zagraniczny rozlicza przelewy w PLN, możesz podać rachunek w banku zagranicznym jako konto do wypłat z PayU. Kupujący i sprzedający nie ponoszą przy tym kosztów związanych z wpłatami i wypłatami na rachunek zagraniczny.


 

Status „Zakończona" oznacza, że pieniądze od kupującego znalazły się na Twoim saldzie PayU. W każdej chwili możesz zlecić ich wypłatę na swój rachunek.

Tylko Ty możesz dysponować środkami zgromadzonymi na Twoim saldzie PayU. Zakończonej transakcji nie może anulować ani kupujący, ani bank, ani pracownik Allegro.

Dlatego rekomendujemy wysłanie przedmiotu, kiedy otrzymasz informację o wpływie środków na saldo PayU

Minuta w google :)

http://allegro.pl/help_item.php?item=2335

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

(N.B. w skrypty i w innych "wirtualnych" przedmiotach nie można już płacić kartą kredytową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(N.B. w skrypty i w innych "wirtualnych" przedmiotach nie można już płacić kartą kredytową)

Przeczytaj co ja piszę dawno temu kupowałem nie teraz. :)

 

 

@edit

No właśnie nie rozkminiłem tego twojego N.B :ph34r:

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Dlatego dałem nota bene i w nawiasach. Po prostu żebyś Ty i inni którzy o tym nie wiedzą, pamiętali o tym że od jakiegoś czasu już nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się w to nie pakuj :-)
Miałem podobną sytuacje - wystawiałem luistrzanke za 2500.
Dostałem takiego oto maila:

thanks for the mail.i am ok with the price.i have a problem with my allegro account,i can't bid or buy for now.i want to buy the item for my son who work with Catholic Church in London.i want you to end the auction for me.i am ready to pay you the shipment fee.check the shipping cost with EMS POCZTEX(EE) and get back to me with the total cost i need to pay.
 
Shipping Address is


Name: ALVIN AYARS
Address : 44 cookhill road,
abbey wood se2 9pb
London
Great Britain

( danych nie zakrywam ponieważ widnieją na internecie w powiedzmy "bazie oszustów"


i need you to mail me the total cost i need to pay and your full banking details for the payment such as

Name:
Account Number:
Address:
City:
Zip code:
Bank Name:
Phone Number:

so that i can make the transfer to you ..
 
waiting for your fast reply..

 

http://www.bankier.pl/forum/pokaz_tresc.html?thread_id=2257113&strona=2
Tutaj więcej przykładów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak tak patrzę ilu naiwnych frajerów teraz tam siedzi i beczy że się dali nadziać, to poważnie rozważam czy nie warto by było wprowadzić podatku od głupoty :) Naiwność, chwiwość i debilizm wielu ludzi bywa przerażający... Ale dobrze im tak, mają nauczkę na kolejne lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

ok....kindly complete this for me now and your full banking details for the payment such as

 

Name:

Account Number:

Address:

Swift Code:

City:

Zip code:

Bank Name:

Phone Number:

 

so that i can make the transfer to you ..

 

waiting for your fast reply..

 

praktycznie słowo w słowo, znak w znak to samo (nie licząc pierwszego zdania które musiał dopasować do mojej wiadomości).

 

Dzięki za uratowanie tyłka!

Pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×