Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
blurek

Vhcs2 - Domeny, Dzialanie Itd.

Polecane posty

Witam. Zainstalowalem VHCS2 pod Gentoo.

 

Mam teraz pytanie jak to ma dzialac ? O co mi chodzi:

 

Dodaje w panelu domene. Pojawia sie konto i przy domenie sa strzalki (takie okragle, gora dol) no i ? No wlasnie i co teraz ? Patrzac w pliki systemowe nie widze zadnych wpisow. W szczegolach konta pisze ze "domena czeka na zmiane" .. hmmm jaka zmiane ?

 

Klikniecie na wspomnianej ikonce powoduje wyskoczenie okna dialogowego z pytaniem czy chce zmienic status tej domeny. Akceptuje i .... i nadal nic. Nic sie nie zmienia.

 

Prosze oswieccie mnie jak to ma dzialac ? Zapewne gdzies mam blad, tyle ze niemam pojecia gdzie. Poprosilbym o pomoc w tej materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

za mało danych. sprawdz logi vhcsa i systemowe.

"czeka na zmiane" czy cos podobnego to chwilowy komunikat jako z einterfejs jest w php to dajesz jakas akcje, w tym czasie akcja jest wykonywana przez "programy" na serwerze, po czym wczytuja cjeszcze raz jakies zestawienie w vhcs masz juz wykonana akcje. wyglada, ze cos ci nie trybi po stronie serwera, moze nie masz odpalonych vhcsowych demonow?

ciezko mi powiedziec bo nie znam gentoo a opieram sie tylko na wiedzy zdobytej na debianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za mało danych. sprawdz logi vhcsa i systemowe.

"czeka na zmiane" czy cos podobnego to chwilowy komunikat jako z einterfejs jest w php to dajesz jakas akcje, w tym czasie akcja jest wykonywana przez "programy" na serwerze, po czym wczytuja cjeszcze raz jakies zestawienie w vhcs masz juz wykonana akcje. wyglada, ze cos ci nie trybi po stronie serwera, moze nie masz odpalonych vhcsowych demonow?

ciezko mi powiedziec bo nie znam gentoo a opieram sie tylko na wiedzy zdobytej na debianie.

 

mam odpalony jeden proces (tak zdajesie w manualu pisze):

4353 ? S 0:00 /var/www/vhcs2/daemon/vhcs2_daemon -p /var/run/vhcs2-daemon.pid

 

a w logach mam na ogol takie cos:

check_master() | ERROR: Master manager process is not running !

del_file() | Ending...

del_file() | Starting...

del_file() | Ending...

del_file() | Starting...

sys_command('export COLUMNS=120;/bin/ps aux | awk '$0 ~ /vhcs2-rqst-mngr/ && $0 !~ /awk/ { print $2 ;}' 1>/tmp/vhcs2-cc.stdout 2>/tmp/vhcs2-cc.stderr') | Ending...

sys_command() | Starting...

dmn_mngr_start_up() | Starting...

 

oczywiscie niepokoi mnie ten "master manager", ale po popatrzeniu w zrodla niewiem za bardzo co to jest i gdzie bledu szukac ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrestartuj vhcsa i wtedy sprawdz logi... Pozdr.

 

no to teraz w logach sie nic nie pojawia ... ale i tak ... zrobilem zamieszanie, kompilacja wszystkiego raz jeszcze ... zobaczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to teraz w logach sie nic nie pojawia ... ale i tak ... zrobilem zamieszanie, kompilacja wszystkiego raz jeszcze ... zobaczymy ...

 

ok, sprawa wyjasniona

 

do poprawnego dzialania gentoo wymaga skryptu startowego w/g gentoo

 

zamieszczam go ponizej, moze sie komus przyda:

 

#!/sbin/runscript

 

depend() {

use net logger

}

 

 

checkconfig() {

if [ -f /etc/vhcs2/vhcs2.conf ]; then

return 0;

else

eerror "Error starting vhcs2"

eerror "Please configure it."

return 1;

fi

}

 

start() {

checkconfig || return 1

ebegin "Starting vhcs2"

start-stop-daemon --start --quiet --exec /var/www/vhcs2/daemon/vhcs2_daemon --pidfile /var/run/vhcs2.pid

/etc/init.d/vhcs2_network

eend $?

}

 

stop() {

ebegin "Stoping vhcs2"

start-stop-daemon --stop --quiet --pidfile /var/run/vhcs2.pid

eend $?

}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×