Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jasikj

Serwer lokalny

Polecane posty

Witam,

 

z góry przepraszam jeżeli moje pytanie jest głupie ale w temacie jestem zielony.

Na mojej stronie firmowej mam skrypt przez który klienci ładują swoje pliki na mój wykupiony serwer. Z reguły pliki są duże i tracę sporo czasu na ich ściąganiu. Moje pytanie brzmi czy da się postawić serwer u mnie w biurze tak aby klient wgrywał pliki bezpośrednio na niego? W ten sposób zaoszczędziłbym mase czasu na ściąganiu plików z serwera zewnętrznego.

Dzięki za odpowiedź.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można to zrobić. Wszystko zależy od tego, czy dostawca łącza internetowego zapewnia Ci przede wszystkim publiczny adres IP oraz czy adres masz przydzielany statycznie, czy dynamicznie. Jeśli masz stały adres IP to pozostaje Ci tylko konfiguracja np. serwera FTP w biurze oraz routera/switcha. Natomiast jeśli adres IP przydzielany jest dynamicznie to zainteresuj się usługą dyndns lub no-ip.

Pytanie tylko jakie masz łącze w biurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W biurze mam teraz 6 mb ale od maja będę miał 20mb. Czy to będzie wystarczające? IP jest przydzielane dynamicznie. Zorientuję się w usługach podanych przez Ciebie.

Wielkie dzięki za odpowiedź.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście, że można to zrobić. Wszystko zależy od tego, czy dostawca łącza internetowego zapewnia Ci przede wszystkim publiczny adres IP oraz czy adres masz przydzielany statycznie, czy dynamicznie. Jeśli masz stały adres IP to pozostaje Ci tylko konfiguracja np. serwera FTP w biurze oraz routera/switcha. Natomiast jeśli adres IP przydzielany jest dynamicznie to zainteresuj się usługą dyndns lub no-ip.

 

Pytanie tylko jakie masz łącze w biurze.

 

Są jeszcze ISP, którzy nie dają publicznego adresu IP? Wydaje mi się, że nie. Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze ISP, którzy nie dają publicznego adresu IP? Wydaje mi się, że nie. Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie.

A no są... od tpnetu chcę je już jakoś od roku i dupa blada ;p

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze ISP, którzy nie dają publicznego adresu IP? Wydaje mi się, że nie. Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie.

 

Ano są. I teraz w epoce braku zasobów IPv4 będzie coraz więcej podejść do robienia translacji adresów v4.

Tzn - jeśli publiczny adres v4 ci nie potrzebny (a 95% użytkowników nie jest), to dostaniesz prywatny v4 i publiczny v6.

A jeśli chcesz mieć v4 publiczny, to zapłać za niego (a cena taka, aby zniechęcić chomików).

 

A no są... od tpnetu chcę je już jakoś od roku i dupa blada ;p

 

 

TPNET to akurat zawsze do wszystkiego dawał adresacje publiczne... Nawet do 02020122...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×