Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kaszub1136

Problem z dyskiem SSD

Polecane posty

Cześć. Mam problem z dyskiem SSD, na którym mam zainstalowane system W8. Przy włączeniu komputera wywala błąd rozruchowy (bluescreen) odnośnie braku możliwości odnalezienia jakiegoś pliku rozruchowego.

- po włożeniu płytki z W8 i włączeniu automatycznego narzędzia do naprawy rozruchu wywala error,

- po wybraniu opcji naprawienia sektora rozruchowego - nie można odnaleźć partycji systemowej,

- po wybraniu odświeżenia systemu - "Dysk, na którym został zainstalowany system windows, jest zablokowany. Odblokuj go i spróbuj ponownie.",

- po włożeniu dysku ssd do kieszeni na usb i podpięciu do laptopa dysk normalnie można "podejrzeć" i tworzyć nowe katalogi, ale nie można zapisać na nim żadnych plików - "Nie masz uprawnień do zapisywania w tej lokalizacji. W celu uzyskania uprawnień skontaktuj się z administratorem. Czy zamiast tego chcesz przeprowadzić zapisywanie w folderze Moje dokumenty?".

 

Wiecie co może być nie tak? Od razu mówię że format nie wchodzi w grę (ewentualnie w ostateczności).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz skopiować plik po podłączeniu pod USB? Tzn odczyt działa a zapis nie czy jedno i drugie?

 

 

Ja bym w jakiegoś SMART-a czy co tam w to cudeńko wpakowali hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dysk dobił swojego żywota i kontroler przełączył go w tryb Read-Only co by w bezpieczny sposób zachowało się to co na nim jest. Gwarancji to raczej nie będzie podlegać, bo serwis napsze, że przekroczono gwarancyjną liczbę zapisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten dysk był używany od listopada (dość spokojnie) i wątpię żeby coś się z nim działo.

Sprawa wygląda troszkę inaczej. Z poziomu programów np. notepad, word, gimp, photoshop itp. nie mogę zapisywać na dysku, za to kopiować pliki na niego mogę ale tylko po potwierdzeniu uprawnień administratora. (załącznik - 1)

W załączniku smart z HDDScan (2)

post-10998-0-54233700-1361829716_thumb.jpg

post-10998-0-13451800-1361830464_thumb.png

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany po kolejnych kilku godzinach męki. Zaraz po kupnie płyty i podpięciu wszystkiego padła jedna z taśm sata i nie wpadłem na to że druga też teraz padła :angry::angry::angry::angry::angry:

Wpadłem na to jak instalator z płyty ładował się do ekranu wyboru języka około 15-20min a lista partycji kolejne 10min. Odłączyłem wszystkie dyski i napęd na sata i podpiąłem inną taśmą SSD. Teraz system instalował się w całości do ekranu powitalnego około 7 min więc wszystko gra (instalka z usb).

 

Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×