Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mozz

Serwer pod proxy

Polecane posty

Witam, potrzebuję serwera pod proxy. Proxy ma służyć do pobierania plików w związku z tym wskazane jest łącze 100mbps oraz jak największa ilość transferu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wygląda bardzo dobrze. Mam jeszcze pytanie. Ile osób jednocześnie będzie mogło ściągać przez to proxy z prędkością 1 MEGABAJTA/s ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwość skonfigurowania serwera proxy tak, aby po połączeniu z nim proxy "było włączone" przy przeglądaniu stron www a przy pobieraniu plików "było wyłączone" ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od oprogramowania po stronie klienta myślę.

Jakby nie patrzeć każde wejście na strone to jest pobieranie plików - zarówno kodu html/js itp. jak i obrazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie firefoxa do uzywania proxy a pliki pobieraj jakims managerem.

ie i chrome uzywaja systemowych ustawien sieci, wiec wlaczenie proxy dla nich to tak naprawde wlaczenie proxy dla wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za pomoc. Znalazłem już ofertę, która mnei usatysfakcjonowała. Mam jeszcze pytanie. Załóżmy, że postawię tylko i wyłącznie serwer proxy z łączem 100mbps. Jaki procesor i ile RAM powinna mieć maszyna aby bezproblemu była w stanie obsłużyć mnie w przypadku gdybym zajmował całe łącze przez 24/7? Proszę również o informację jak mocno zwiększyłoby się obciążenie w przypadku gdyby 10 osób naraz korzystało z tego serwera. Oczywiście nie oczekuję dokładnych wyliczeń - potrzebuję po prostu aby mi to ktoś zobrazował. Do postawienia serwera proxy mam zamiar użyć SQUID3 - czy jest to najlepsze rozwiązanie? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do proxy używałem zwykłego ssh (tunelowanie portów) - sprawdzało się w każdym wypadku, ale z drugiej strony nie byłem zbyt wymagający. Jedyne o co mi chodziło to obejście blokad w pracy (ssh = szyfrowanie). Za 'serwer' robił domowy router, więc już tutaj masz wskazówkę co do wymaganej mocy obliczeniowej. Router radzi sobie z prędkościami na neostradzie, 100Mbps może wymagać ciut więcej ale 'na oko' 1GHz spokojnie wystarczy.

 

Bierz najtańszą wersję tego co znalazłeś, zobacz jak ci się będzie pracowało w sposób który opisałem. Jeśli będzie źle to instaluj squida, jeśli okaże się, że maszynka za słaba to przejdź na wyższy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×