Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
majedra

VPS w rozsądnej cenie

Polecane posty

Poszukuje serwera VPS,

Parametry:

procesor 2 rdzeniowy np. 2x3 Ghz

RAM: min.3 GB, ale dobrze by było nieco więcej

Dysk: Minimum 5 GB, chociaż więcej niż 5 GB również nie będę zbytnio potrzebował.

Transfer: min. 400 GB

 

Co będzie na tym VPS ? Kilka stronek, łącznie jakieś 5 tys. unikalnych odwiedzin dziennie.

 

Do tej pory rozważam:

mintshost.pl oraz phudianet.pl

 

Czy coś do kwoty 1000 zł na rok możecie polecić ?

Serwer najlepiej z DA.

Edytowano przez majedra (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dianet możesz brać, kod VPS obniży Ci rachunek o 20% albo 25.

Zajrzyj jeszcze do Biznes-Host

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Ultimahost za 4x2 procki, 8GB ramu nielimitowany transfer i dużo więcej dysku zapłacisz dużo mniej niż 1000zł z użyciem jednego z kodów rabatowych z http://www.skraca.cz/ultimahost/

 

 

Cena za rok około 650 zł po rabacie, a jak wygląda sprawa DA standardowo 20 zł jak u konkurencji ? I jak kształtują się koszty przedłużeń, jednak już bez rabatów robi się 1300 zł, niby to za rok dopiero ale nie chciałbym zmieniać po roku serwera ze względu na wysokie koszty. 1000 zł to taki MAX na jaki sobie mogę pozwolić, wiadomo czym taniej tym lepiej ale i niezawodność by się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cena za rok około 650 zł po rabacie, a jak wygląda sprawa DA standardowo 20 zł jak u konkurencji ? I jak kształtują się koszty przedłużeń, jednak już bez rabatów robi się 1300 zł, niby to za rok dopiero ale nie chciałbym zmieniać po roku serwera ze względu na wysokie koszty. 1000 zł to taki MAX na jaki sobie mogę pozwolić, wiadomo czym taniej tym lepiej ale i niezawodność by się przydała.

Nie masz DA w UltimaHost, masz za to ISPManager z jednorazową opłatą, lub możesz sobie sam zainstalować panel (np. virtualmin - polecam).

Co do kodów rabatowych to jak poszukasz dobrze w w/w linku to znajdziesz kody, które są ważne przy każdym kolejnym przedłużeniu.

 

Ja ze swojej strony polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam:

www.slaskdatacenter.pl - DA kosztuje 150zł jednorazowo + VPS z rabatem w zależności na jaki okres kupujesz, serwer tam mam ponad pół roku i ładnie chodzi

 

webh.pl - DA kosztuje 19zł/miesięcznie + VPS z kodem rabatowym na forum -51%

kod rabatowy: http://www.webhostingtalk.pl/topic/33566-webhpl-kody-promocyjne/page-2

 

Tutaj serwer mam 3 miesiące i też wszystko OK, w razie problemów telefon i w kilka godzin poprawione wszystko co trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez zastanowienia, mam pakiet z DA w Phudianet.pl z dyskiem ssd działa wyśmienicie. Link w stopce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje przy wyborze dwóch opcji PhuDianet zrobiło nam cenę roczną 700 zł brutto łącznie z DA i postawieniem wszystkiego, parametry serwera:

Procesor - 2 x 3 GHz
Dysk - 100 GB
Transfer - 1000 GB
Pamięć ram gwarantowana - 4 GB
Pamięć ram maksymalna - 8 GB
Panel - DirectAdmin PL
Lokalizacja serwera - ATMAN w Warszawie

 

Duży plus PhuDianet szybka obsługa klienta, na maile czekam dosłownie chwilę, nawet na same pytania jako nie ich klient.

 

 

Oraz nad UltimaHost, po rabacie robi się cena 650 zł rocznie i kolejne lata ta sama cena wychodzi po rabacie, jedyny minus brak DA, nie wiem jak z postawieniem wszystkiego czekam od wczorajszego wieczora na maila, parametry nieco lepsze:

Procek: 4x2

RAM: 8 GB

Dysk: 100 GB - tu akurat mało mi na miejscu zależy, jak i w ofercie wyżej.

Brak limitu transferu.

 

ISP Manager po rabacie 120 zł.

Edytowano przez majedra (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiało bierz dianet miałem serwer i bardzo chwialilem. W ultima też miałem. Support gorszy oraz po ddosie którego ja sam nie dostrzegłem zablokowali mi IP.

 

 

Wysłane z Xperia U / Send from Xperia U

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oraz nad UltimaHost, po rabacie robi się cena 650 zł rocznie i kolejne lata ta sama cena wychodzi po rabacie, jedyny minus brak DA, nie wiem jak z postawieniem wszystkiego czekam od wczorajszego wieczora na maila, parametry nieco lepsze:

Procek: 4x2

RAM: 8 GB

Dysk: 100 GB - tu akurat mało mi na miejscu zależy, jak i w ofercie wyżej.

Brak limitu transferu.

 

ISP Manager po rabacie 120 zł.

Ja nie widzę sensu w stawianiu DA jeśli nie zamierzasz codziennie grzebać i coś zmieniać, wtedy zresztą nawet możesz postawić sobie inny panel (darmowy, np. wspomniany virtualmin).

W ultima też miałem. Support gorszy oraz po ddosie którego ja sam nie dostrzegłem zablokowali mi IP.

Bardzo ciekawe to co piszesz. Ja tam mam 4 VPS'y i raz jak miałem niefajną akcję to dostałem tylko info o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu w stawianiu DA jeśli nie zamierzasz codziennie grzebać i coś zmieniać, wtedy zresztą nawet możesz postawić sobie inny panel (darmowy, np. wspomniany virtualmin).Bardzo ciekawe to co piszesz. Ja tam mam 4 VPS'y i raz jak miałem niefajną akcję to dostałem tylko info o tym.

 

 

Ogólnie tak, cena bardzo atrakcyjna, parametry również, co do DA, ja osobiście to wystarczy że sobię zrobię kopię bazy raz na jakiś czas, ale jest druga osoba która w DA będzie miała łatwiej w zarządzaniu, co do darmowego widziałem screeny virtuadmin no i ma sporo opcji myślę że spokojnie wystarczy do podstawowego zarządzania.

Cały czas czekam na odpowiedź na przykładowe zapytanie do nich, wysłałem wczoraj wieczorem i nadal Cisza, a zależy mi na dobrym kontakcie, wiadomo to mail a nie panel klienta więc mogą to traktować nieco inaczej ale zobaczymy kiedy odpiszą.

Duży plus za kod rabatowy działający przy pierwszej i każdej rocznej płatności, dzięki czemu zachowana zostaje kwota 650 zł.

 

A tak w ogóle to jeszcze jak widzicie dobór tych maszyn do moich wymagań, kilka stron łącznie jakieś 5 tys unikalnych odwiedzin dziennie w weekendy nieco więcej, ludzi online w jednym momencie 200-300 w weekendy do 400-500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 fora, skrypt vbulletin każdy, kilka stron na wordpress (5-6 mało ruchliwe), php fusion 2 strony również byle sobie stały. Główny ruch robią 3 fora na vbulletinie, wszystkie w wersji vb. 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu w stawianiu DA jeśli nie zamierzasz codziennie grzebać i coś zmieniać, wtedy zresztą nawet możesz postawić sobie inny panel (darmowy, np. wspomniany virtualmin).Bardzo ciekawe to co piszesz. Ja tam mam 4 VPS'y i raz jak miałem niefajną akcję to dostałem tylko info o tym.

VPS przestał odpowiadać, napisałem do supportu odpisali, że ddos - okej, rozumiem.

VPS został odcięty od świata na 3 dni, support był bezradny, ip zostało wycięte, trzeba było dokupić kolejne, coraz częściej miałem problemy z vpsem, jakby spadek wydajności, support pisał, że u nich wszystko w porządku. Wyniosłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS przestał odpowiadać, napisałem do supportu odpisali, że ddos - okej, rozumiem.

VPS został odcięty od świata na 3 dni, support był bezradny, ip zostało wycięte, trzeba było dokupić kolejne, coraz częściej miałem problemy z vpsem, jakby spadek wydajności, support pisał, że u nich wszystko w porządku. Wyniosłem się.

 

 

Bardzo chciałem dogadać się z ultimahost.pl, niestety od mojego niedzielnego maila nie otrzymałem kompletnie żadnych informacji a więc myślę że tej firmie już podziękuje, jest owszem napisane że najszybciej udzielają odpowiedzi już istniejącym klientom, ale 2 dni czekać na odpowiedź i jeszcze nie otrzymać nic to lekka przesada.

 

A więc na polu bitwy pozostaje phudianet oraz mzone gdzie też znalazłem rozsądną cenę za ich pakiet VPS THREE, który mniej więcej równa się z ofertami wcześniej wymienionymi. Czy ktoś na mzone ma serwer? O phudianet już usłyszałem dobre opinię i to firma która jest najbliżej mojego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanie czy dostali maila. Na tickety odpowiadają w mgnieniu oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

również w niedziele pisałem do ultimahost, kontynuacja tematu który zacząłem jakiś czas temu więc nie tworzyłem ticketa tylko pisałem na maila. jak narazie brak odpowiedzi. a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma konto na Biznes-Host, dosyć ciekawa oferta jeżeli chodzi o usługi, w cenie jest przeniesienie oraz Usługa administracji serwerem.

Jak się ma procesor Phenom do moich potrzeb, jako że widzę że prawie wszyscy oferują Intele a tutaj jest Phenom. Oraz RAM max 2 GB czy to mi wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A czy ktoś ma konto na Biznes-Host, dosyć ciekawa oferta jeżeli chodzi o usługi, w cenie jest przeniesienie oraz Usługa administracji serwerem.

 

Jak się ma procesor Phenom do moich potrzeb, jako że widzę że prawie wszyscy oferują Intele a tutaj jest Phenom. Oraz RAM max 2 GB czy to mi wystarczy ?

 

Producent to akurat najmniejszy problem. Ważna jest wydajność. Poczytaj trochę w internecie o jakiś testach i porównaniach danych procesorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×