Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
peres.pro

CMS który spełni moje oczekiwania i layout do niego

Polecane posty

Ten temat będzie podzielony na dwie części a raczej dwa pytania na które mam nadzieje że mi odpowiecie bo nigdy się jeszcze nie zawiodłem na tej społeczności jeżeli chodzi o jakiekolwiek problemy czy pytania ;)

 

A więc zaczynam,

 

1. Chciałbym wystartować z pewnym projektem, dlatego potrzebuje CMS'a, ale z określonymi wymaganiami:

 

- popularność (darmowe, dobre layouty w sieci)

- optymalizacja

- minimalizm

- bezpieczeństwo

 

Nie potrzebuje dużej ilości funkcji, ważne aby było: dodawanie newsów, możliwość utworzenia formularza który jest wysyłany na mój mail, szybkość w działaniu i bardzo mocna optymalizacja skryptu, zależy mi na tym żeby jak najmniejszym kosztem serwera strona uciągnęła jak najwięcej użytkowników online. Będzie to statyczna, minimalistyczna strona na wzór: http://www.vultra.tv/ gdzie składa się aplikacje poprzez formularz.

 

 

2. Do wybranego przez Was CMS'a poprosił bym fajny, minimalistyczny layout o tematyce gier na wzór tego serwisu: http://www.vultra.tv/

 

Darmowy, ostatecznie płatny.

 

 

Będę bardzo wdzięczny za Waszą pomoc.

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wordpress. Layouty wygooglujesz, albo korzystasz z darmowych albo kupujesz płatne. W sieci znajdziesz też te płatne, które ktoś wrzucił nie mając praw do jego rozpowszechniania także użytkowanie takiego stylu jest okradaniem autora. W google szukaj "wordpress themes".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wordpress'a nazywasz zoptymalizowanym?

 

Śmiechłem =)

 

A ja z fotela spadłem na ten Twój temat i post :)

 

Skoro znasz się tak dobrze na optymalizacji to jakim cudem nie potrafisz wyszukać CMS'a i themu do niego ?

 

WP jest dobrym cms'em , jest taka kwestia że widocznie nie potrafisz go skonfigurować aby działał prawidłowo eh , poczytaj o cache'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale WP to platforma blogowa, kurczę, nie stawiajmy na tym poważnych, dużych serwisów z funkcjonalnościami dalekimi od blogowych.

Weź coś mniejszego typu Contao, CMS Made Simple.

Niestety za wiele nie wiemy co do oczekiwań odnośnie funkcjonalności, bo też kwestia co ma to robić... generalnie nie ma raczej tak, że bierzesz coś i już działa jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z fotela spadłem na ten Twój temat i post :)

 

Skoro znasz się tak dobrze na optymalizacji to jakim cudem nie potrafisz wyszukać CMS'a i themu do niego ?

 

WP jest dobrym cms'em , jest taka kwestia że widocznie nie potrafisz go skonfigurować aby działał prawidłowo eh , poczytaj o cache'u.

 

Dobrym, ale nie do poważniejszych zastosowań. Niestety, pecha miałem w życiu takiego, że WP znam dobrze i całkiem sporo różnego rodzaju rzeczy na nim postawiłem (naprawdę różnego kalibru).

 

Pominę już sieczkę, do pisania jakiej WP czasem po prostu zmusza, ale ten CMS po prostu przy poważniejszych rzeczach siada. Postawiłem też kilka rzeczy sporych na Drupalu i mimo wszystko tego drugiego sobie bardziej cenię. Po prostu inna liga. Inna kwestia, to w wielu przypadkach guano zwane pluginami. To co ludzie potrafią wciskać na Extend to jest po prostu jakaś kpina momentami.

 

WP jest dobry, ale nie do jakichś poważniejszych rzeczy, i uwierz, że wydajność (słaba notabene) jest po prostu najmniejszym problemem.

 

@Sponsi - autorzy już nie nazywają WP systemem blogowym, tylko właśnie CMSem :D

 

@OP - coś poważniejszego? Skoro chcesz CMS to może właśnie Drupal, albo MODx?

Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Joomla, w ostatnich wersjach nawet daje radę, myślę że można ją porównać do drupala zarówno pod kwestią funkcjonalności, jak i wydajności. Stawiałem na tym kilka stron i o ile nie właduje się w nią milion zbędnych rzeczy to nawet jako tako działa.

 

Problem z CMS'ami jest taki, że zawsze któryś będzie miał czegoś "za dużo". Nie ma rozwiązania, które wydajnościowo zabija wszystkie inne bo takie po prostu nie istnieje, można tutaj zrobić wojnę drupal vs joomla vs wordpress, ale jaki jest sens skoro wszystko działa na bardzo podobnych zasadach. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie wybór joomla/drupal i odpowiednie zoptymalizowanie działania. Ostatecznie wordpress.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce korzystać z wordpress'a jako tako znam tego CMS'a i nie za bardzo jestem do niego przekonany.

 

Strona będzie o podobnym zastosowaniu co serwis który wrzuciłem w 1 poście czyli statyczny content, dodawanie newsów i formularz.

 

Po przeczytaniu Waszych jakże pomocnych postów dochodzę do wniosku że skorzystam albo z Joomli albo z Drupala.

 

Co byście z tych dwóch CMS'ów mi poradzili pod wyżej wymienione zastosowanie razem z jakimś mniejszym lub większym wytłumaczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×