Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
secretservice

Projektowanie sieci LAN

Polecane posty

Witam.

Jako, że na tym forum jest zapewne co najmniej kilku projektantów sieci LAN chciałbym zapytać Was jaką literaturę/materiały dostępne online lub szkolenia polecacie aby doskonalić swoje umiejętności w tym kierunku? W przyszłości chciałbym zająć się tym w życiu zawodowym, a teraz mam czas i wręcz obowiązek (projekty akademickie) aby poszerzyć swoją wiedzę w tym kierunku.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisco, nikt poza nimi nie ma tak dobrze rozwiniętej scieżki szkoleniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

helion - popatrz na książki ;)

 

 

Z jakiej książki z Heliona korzystałeś? Bo moim zdaniem wszystkie są beznadziejne, nie warte uwagi i pieniędzy, poza paroma przypadkami.

 

 

@EDIT

 

Nie wiem na jakim poziomie jesteś, ale jeśli dopiero zaczynasz to polecam:

 

To właśnie te pare książek z Heliona do których jeszcze można zajrzeć (chociaż jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie szkoleń Cisco to w akademi dostaniesz dużo lepsze materiały).

 

http://helion.pl/ksiazki/w-drodze-do-ccna-zadania-przygotowujace-do-egzaminu-adam-jozefiok,wccnaz.htm

http://helion.pl/ksiazki/w-drodze-do-ccna-czesc-ii-adam-jozefiok,wccna2.htm

Edytowano przez Rbit (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co do sieci nie korzystałem, ale do PHP i mi bardzo pomogła. Trudno powiedzieć co użytkownik potrafi, więc najlepiej jak sam pójdzie do księgarni i przejrzy kilka książeczek i posprawdza chociaż spis treści aby zobaczyć czy zna czy nie zna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rbit - te książki przerobiłem, jeżeli chodzi o obsługę/konfigurację urządzeń sieciowych Cisco to mam już trochę doświadczenia.

Bardziej chodzi mi o aspekty praktyczne samego projektowania, dostosowania sieci do potrzeb użytkownika itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To już chyba bardziej doświadczenie niż nauka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rbit - te książki przerobiłem, jeżeli chodzi o obsługę/konfigurację urządzeń sieciowych Cisco to mam już trochę doświadczenia.

Bardziej chodzi mi o aspekty praktyczne samego projektowania, dostosowania sieci do potrzeb użytkownika itp.

 

Jesteś pewny, że chodzi Ci o infrastrukturę sieci, a nie jakiś serwer oparty na Windows Server z obsługą domeny? ;)

 

Jeśli to pierwsze to definitywnie Cisco.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×