Skocz do zawartości

secretservice

Użytkownicy
  • Zawartość

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O secretservice

  • Ranga
    Nowy użytkownik
  1. Witam, jestem administratorem w małej firmie (ok. 80 stacji roboczych i 50 urządzeń mobilnych z Androidem). Od paru lat używamy pakietu Kaspersky Endpoint Security, jednak firma stale się rozrasta i instalowanie aplikacji na każdej stacji roboczej i ich osobne utrzymywanie jest już zbyt męczące. Potrzebuję więc rozwiązania, które pozwoli mi scentralizować zarządzanie aplikacjami antywirusowymi na stacjach roboczych i urządzeniach mobilnych (do tej pory w ogóle nie używaliśmy tego typu ochrony). Rozważam w sumie 2 opcje: - Kaspersky poszerzony o Security Center (konsola administracyjna), jednak tutaj mam obawę co do urządzeń mobilnych, w oficjalnych materiałach znalazłem wzmiankę, że brak jest wparcia dla Androida (cytuję: Kaspersky Security Center umożliwia zarządzanie urządzeniami przenośnymi obsługującymi protokoły Exchange ActiveSync i iOS Mobile Device Management (iOS MDM)) - ESET z konsolą administracyjną ERA - testowałem i sprawdza się nawet fajnie, tylko konsola jest trochę niedorobiona i momentami mało intuicyjna - może kwestia przyzwyczajenia, fajna aplikacja mobilna z dość rozbudowaną funkcjonalnością Wybierając narzędzie inne niż obecne mogę być narażony na krytykę ze strony użytkowników, czego chciałbym uniknąć. Zależy mi na takich funkcjach jak: - zdalne blokowanie urządzenia mobilnego/alarm/autoryzacja kart SIM - scentralizowane zarządzanie urządzeniami mobilnymi Android i stacjami roboczymi Windows z jednej konsoli - niskie zużycie zasobów sprzętowych (CPU, RAM) - wymuszanie polityk bezpieczeństwa, których użytkownik urządzenia nie może nadpisać - skaner email IMAP/SMTP dla stacji roboczych - niska ingerencja w działania użytkownika (najlepiej jakby program wyświetlał komunikaty tylko w momencie wykrycia infekcji na urządzeniu, przede wszystkim zależy mi aby nie było zapytań o połączenia w firewallu itp.) Czy ktoś z Was używał tych pakietów i może napisać po krótce ich wady i zalety?
  2. Problem z Grub 2 Fedora

    Witam. Nakreślę pokrótce problem, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Komputer z Win XP i obok instalacja Fedora (19/20) - Grub2. Po usunięciu jednej z windowsowych partycji Grub przestał się ładować, przechodzi do trybu rescue z napisaem "No such partition". Za pomocą polecenia ls zidentyfikowałem która partycja z dostępnych zawiera jądro systemu i z pomocą live CD Fedory edytowałem wpis w Grubie zmieniając wszystkie wystąpienia danej partycji (po usunięciu jednej z partycji pozostałe prawdopodobnie uległy przenumerowaniu stąd taka sytuacja). Niestety nie przyniosło to żadnego skutku. Jakieś sugestie/propozycje?
  3. Witam. Potrzebuję przedstawić kierownictwu działu propozycje narzędzi do audytu sprzętu i oprogramowania. Najlepiej gdyby takie narzędzie działało w schemacie agenci - serwer. Jednak nie jest to wymóg konieczny. Ze względów finansowych preferowane są rozwiązania opensource, ale gdyby narzędzia płatne były godne uwagi to pieniądze być może się znajdą. Środowisko do audytu - około 100-110 urządzeń (PC, laptopy) Minimalne informacje, jakie narzędzie powinno pozwolić odczytać: - MAC kart sieciowych - przypisane adresy IP - nazwa kodowa i częst. taktowania procesora, liczba rdzeni - liczba i rodzaj zainstalowanych dysków twardych oraz podział na partycje - ilość i rodzaj pamięci RAM / wolne sloty - model karty graficznej - klucz licencji Windows - zainstalowane oprogramowanie dodatkowe (łącznie z kluczami) Przeglądając fora branżowe natknąłe się na coś takiego: http://www.ocsinventory-ng.org/en/ http://www.spiceworks.com/ Korzystał ktoś? Albo z czego korzystacie w swoich firmach? Z góry dzięki za odpowiedzi.
  4. Szukam hostingu

    Na tą chwilę wybrałem już firmę. Dziękuję wszystkim za oferty.
  5. Szukam hostingu

    Szukam hostingu współdzielonego/ewentualnie VPS. Wymagania: - minimum 5 baz danych MySQL - dostęp do baz danych z zewnętrznych hostów - zabezpieczenie antyDDoS - obsługa IonCube - mile widziany CPanel/DA - regularnie wykonywane backupy danych - możliwość edycji rekordów DNS - możliwośc współpracy z CloudFlare Czekam na propozycje.
  6. Poważny problem z CSS

    Owszem w pliku overall_header mam jeden niezamknięty div, jednak gdy go zamknę to rozjeżdża mi się już forum całkowicie. Tutaj kod z tego pliku: http://www.wklej.org/hash/662dd28f5bd/
  7. Witam. Otóż mam problem z kodem CSS. Adres strony: http://www.forum.ugraj.com Chodzi o wyświetlanie górnego menu - na firefoxie jest poprawnie, podobnie na IE. Niestety na przeglądarkach webkitowych jest problem i następuje rozjazd. Nie wiem czym jest to spowodowane, w menu nie ma deklaracji, które nie byłyby obsługiwane przez przeglądarki z tej rodziny. Kod CSS: http://www.wklej.org/hash/e9e27af6ec6/ I jeszcze screeny: IE: http://puu.sh/38dfF.jpg Firefox: http://puu.sh/38dem.png Chrome: http://puu.sh/38dd3.png Za pomoc w rozwiązaniu problemu mogę nawet zaoferować niewielką opłatę (do uzgodnienia). Aczkolwiek myślę, że problem nie jest poważny i ktoś mi pomoże z dobrego serca. Pozdrawiam
  8. Problem z duplikatem?

    Dziękuję bardzo za pomoc. Wszystko działa już jak należy.
  9. Witam Otóż stworzyłem schemat bazy danych w programie MySQL Workbench. Ustawione klucze główne, obce i wszelkie zależności. Jednak, gdy chcę utworzyć bazę za pomocą opcji Forward Engineering wywala mi błąd, którego genezy nie jestem w stanie zrozumieć. Sprawdziłem schemat bazy i nie ma możliwości, aby były w nim jakiekolwiek błędy. Informacja o błędzie: http://www.wklej.org/id/1020763/ Skrypt SQL tworzący bazę: http://www.wklej.org/id/1020765/ Dodam, że jak wybiorę do utworzenia jedynie jedną tabelę (tą, która przy tworzeniu wszystkich razem wywala błąd to ona się tworzy bez błędu). Proszę Was bardzo o pomoc, na pewno ktoś miał podobny problem albo wie jak takie coś rozwiązać. Muszę jak najszybciej stworzyć bazę i wypełnić danymi, a stoję w miejsu.
  10. Prenumerata NetWorld

    Gdybym miał możliwość to byłoby fajnie, ale u mnie w miejscowości jest jeden salonik prasowy Kolportera i takich wyszukanych tytułów tam nie sprowadzają. Dlatego pytam ludzi, ktorzy zetknęli się z tym czasopismem o opinie.
  11. Prenumerata NetWorld

    Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was może jest prenumeratorem tego magazynu (albo kupuje go okazyjnie). Kilka osób polecało mi go, ale cena prenumeraty nie jest mała, stąd chciałbym się upewnić czy warto. Chodzi mi przede wszystkim o zawartą treść i artykuły oraz ich jakość.
  12. Brama domyślna, routing, a VLANy

    Pętlę są - STP trzeba zaprzęgnąć do pracy VRRP - nigdy nie słyszałem, spróbuję się zapoznać. Czyli na switchu L3 mogę ustawić bramy dla poszczególnych podsieci na interfejsach podłączonych do switchy L2 czy jak to działa?
  13. Brama domyślna, routing, a VLANy

    Jest to placówka finansowa, więc siłą rzeczy jest zapewniona redundancja w postaci zarówno nadmiarowego sprzętu, jak i połączeń. Normalnie gdyby w miejscu przełącznika był router to bramą byłby interfejs routera połączony z daną podsiecią, ale w przypadku przełącznika warstwy 3 właśnie nie mam pojęcia, chyba, że dopuszcza on ustawianie adresów IP na poszczególnych interfejsach (warstwy 2 nie dopuszcza takiej możliwości).
  14. Brama domyślna, routing, a VLANy

    Witam. Wykonuję właśnie projekt pewnej sieci. Poniżej zamieszczam screen fragmentu topologii logicznej. http://scr.hu/0ooz/rxjvj Moje pytanie brzmi: jakie bramy domyślne powinny mieć ustawione urządzenia końcowe znajdujące się na schemacie w chmurkach (w uproszczeniu 1 chmurka to jeden VLAN oraz podsieć IP, ale nie w każdym przypadku). Brama domyślna powinna być z reguły adresem z tej samej podsieci, ale jako, że urządzenia są podłączone do przełącznika warstwy 2, a potem te do przełącznika warstwy 3 to oznacza, że bramą dla wszystkich podsieci bez wyjątku będzie interfejs routera łączący go z przełącznikiem? Jeżeli jest inaczej to niech ktoś spróbuje mi to wyjaśnić. Dziękuję i pozdrawiam.
  15. Projekt sieci lokalnej dla oddziału banku

    Powiem Wam Panowie, że ciężka sprawa z tym oszacowaniem ruchu. Zgodzę się z tym, że w LANie te 100Mb/s symetryczne wystarczy do praktycznie wszystkich zastosowań. Jednak prowadzący projekt kazał zrobić szczegółowy wykaz ruchu generowanego przez poszczególne aplikacje i usługi zarówno w sieci lokalnej jak i z/do Internetu w obu kierunkach. I zaczynają się schody, bo nie mam jakichkolwiek danych na temat tego ile mogą pobierać poszczególne aplikacje, a znaleźć też jest to dość ciężko.
×