Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
klaq

Serwer dedykowany pod zaplecza SEO

Polecane posty

Jako iż nie chcę bawić się w hostingi seo i chcę w pewnym sensie prowadzić reselling moich usług. Dodam od razu, że w żadnych wypadku nie chodzi mi tutaj o założeniu własnej działalności w tym zakresie. Będzie to część pewnego zamkniętego systemu, który będzie m.in. oferował swoim użytkownikom zakup pakietu hostingowego z możliwością dokupienia IP.

 

Próbowałem szukać w sieci. Niestety może moja terminologia jest za słaba i nie jestem wstanie trafić do punktu gdzie jasno jest jakiś wykaz cen / oferta dla takiego typu usług. Chodzi tutaj głównie o zakup maszyny i informacji ile pod taką maszynę mogę podpiąć maksymalnie adresów czy to jest wtedy tylko 1 klasa itd.

 

Cena to bardzo ważny czynnik. Jednak tutaj dodaje, że lokalizacja nie ma znaczenia. Maszyna też sama w sobie nie musi być jakaś super mocna, ale jeżeli załóżmy mam 256 adresów IP to chciałbym żeby taka maszynka spokojnie sobie trzymała 768 stron zapleczowych/precli/katalogów gdzie to pierwsze to przynajmniej 80% zasobów oraz jest postawiona na wordpress, html lub inny lekki system blogowy/cms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nikt Ci tanio nie sprzeda 256 IP, a na pewno nie w x klasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam o ceny/oferty a nie o fakt czy ktoś to zrobi drożej/taniej. Zresztą co to za dziwna uwaga, skąd możesz wiedzieć jaki jest budżet? To co dla Ciebie będzie drogo może dla mnie okazać się korzystne i tanie. Jeżeli okaże się, że wyjdzie to 10 tysięcy złotych to dostosuje się tak ofertę żeby to się zwracało a jeżeli okaże zbyt drogo to zrezygnuje z takiego typu rozwiązania. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, że cena ma znaczenie, że serwer nie musi być mocny to oznacza, że budżet jest bliższy 1000 niż 10 tys ;)

 

Ofert raczej nie dostaniesz bo w momencie gdy IPV4 już nie ma nikt rozsądny nie ulokuje 256 do jednego klienta bo to się po prostu nie opłaci. Sam koszt pozyskania takiej puli w obecnym czasie to jakieś 8-10k/rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było czyste założenie - liczba 256. Może być mniej / więcej w tym wszystkim głównie chodzi o ofertę typu jak zakupie gdzieś maszynę / sam sobie skomponuję to jakie są możliwości dodawania IP - nie wiem koszt / sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, że cena ma znaczenie, że serwer nie musi być mocny to oznacza, że budżet jest bliższy 1000 niż 10 tys ;)

 

Ofert raczej nie dostaniesz bo w momencie gdy IPV4 już nie ma nikt rozsądny nie ulokuje 256 do jednego klienta bo to się po prostu nie opłaci. Sam koszt pozyskania takiej puli w obecnym czasie to jakieś 8-10k/rok

 

To jest kwestia ilości pieniędzy, a nie to czy ktoś sprzeda czy nie ;). Powiedziałbym, że jakieś 10 zł / miesiąc to jest totalne minimum przy takiej ilości, ale nie mam pojęcia czy w ogóle jakakolwiek firma na to przystanie i jak to się ma przy aktualnej pogoni za kończącym się IPv4.. W każdym razie licz 2500 zł / miesiąc przynajmniej za takie 250 IP'ków i nie wybrzydzaj jeśli chodzi o klasy bo to rzeczywiście na dzień dzisiejszy jest już prawie niemożliwe ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×