Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
GazowanySmalec

Jaka literatura?

Polecane posty

Witam :D Od paru dni czytam sobie o serwerowniach, o ich budowioe itp. Jedyną rzeczą jaka mnie interesuje a nie mogę jej znaleźć to w jaki sposób serwery:

-mają podciągnięty dostęp do internetu?

-jak się nimi zarządza, jak zbudowane jest to że możemy na każdy serwer "wejść" i zobaczyć co się na nim dzieje?

Czy znacie jakieś materiały dotyczące tego? Nie chcę czytać książki nt "budowa sieci domowej" tylko konkretne zagadnienia tyczące się serwerownii tak samo tych mniejszych, jak i tych mniej małych :)

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiem że kablem :D Chodzi mi raczej jak z jednego kabla podłącza się do sieci cały klaster i do tego każdy ma inne IP :D

 

Jeśli chodzi o ten link, rozumiem że trzeba zadbać o odpowiednie warunki itp. ale mnie bardziej interesuje połączenie tych wszystkich maszynek w jedną całość :)

Edytowano przez GazowanySmalec (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chcę czytać książki nt "budowa sieci domowej" tylko konkretne zagadnienia tyczące się serwerownii tak samo tych mniejszych, jak i tych mniej małych

Nie chce czytac ksiazki pod tytulem "jazda samochodem osobowym" tylko konkretne zagadnienia tyczace sie jazdy bolidem Formuly 1.

Wiec zadam pierwsze pytanie - do czego sluzy to cos podpisane GAZ i HAMULEC.

 

Wspomniany ton wypowiedzi i wspomniane pytania sugeruja wyraznie, ze chcesz przeskoczyc podstawy podstaw i zajac sie smietanka na gorze piramidy. A tak sie niestety nie da. Sama teoria dzialania czy to sieci stricte domowej czy wielkiej serwerowni jest TAKA SAMA. Znaczy sie - tak samo, jak zapewnisz lacze dla czterech komputerow w domu, tak i dla calej serwerowni. Tak naprawde to kwestia tylko drozszych zabawek ;) majacych wieksza wydajnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz... Jaką książkę byś polecił do nauki "podstaw podstaw"? Przydałoby się żeby traktowała głownie o konifiguracji sieci na linuxie i była w miarę aktualna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×