Skocz do zawartości
Daymo

Serwer dedykowany do streamingu?

Polecane posty

Nie patrz na minimalny bitrate tylko na maksymalny, mi przy 400kbps na kimsufi upychałem 170-180 osób, z minusów to bardzo wiele zależne jest od możliwości łącz odbiorców, jeśli odbiorcami są osoby zagranicą - nie ma większego problemu, za to transfer do kraju powodował w zależności od pory dnia od 10 do 30% odbiorców problemy z odtwarzaniem materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Czemu od razu w Polsce?

wystarczy popatrzeć gdzie jest większa przepustowość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepustowość łącza? W Kimsufi jest gwarantowane 100Mbps z tego co wiem, więc łącze na ok 80 osób powinno starczyć ;) Nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Od tych 100 musisz odjąć podstawowy ruch z / do serwera no i zostawić sobie trochę zapasu żeby nie wysycili ci 100% łącza bo nawet po ssh się nie dostaniesz ;)

 

Powiedzmy niech już będzie 90 Megaibitów

 

90Mb = ok. 90000 kb

90 000 kb / 1200 kb = 75 os.

 

I weź pod uwagę że tak jak wcześniej ci pisali masz te "100Mbps" w jedną BĄDŹ w drugą stronę. Ciekawe tylko jak się zabezpieczysz przed 76 użytkownikiem czy choćby 100 użytkownikiem. W tedy jak to zwykle bywa w transmisjach online masz zwiechy i buforowanie 3x mniejsze niż wymagane do płynnego obejrzenia filmu.

 

 

Nikt tutaj za Ciebie matematyki nie będzie odwalał, więc wszystko sam musisz sobie przeliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tutaj też jest problem, jak zrobić limt, że np jak wejdzie 70 osoba, żeby pokazywało, że nie ma już miejsca, czy coś w tym stylu... Tylko pytanie, czy robić to po stronie serwera, czy playera www? Chyba po stronie playera będzie lepiej..

 

Nie bardzo wiem, jakie parametry są mi potrzebne, tzn, Procesor i Ram, bo z łączem to już jestem obeznany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie za takie rzeczy ludzie płacą grube pieniądze, aby mieć kontrolę. W tej chwili po prawie 2 latach mam już kontrolę nad tym ilu użytkowników do którego serwera można ich podłączyć.

 

Procesor i wykorzystanie pamięci RAM zależne jest od wybranego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Hmm zyski są dla Ciebie tak? To nie wiem po co mamy ci we wszystkim pomagać i za Ciebie decydować. To Twój biznes i możemy coś delikatnie ci podpowiedzieć, ale nie z każdym problemem hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Jakiego serwera do streamingu będziesz używał? Jak np. Shoutcast, to w nim ustawiasz ilość slotów i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zyski? Jakie zyski, ja z tego żadnych zysków nie będę miał.. Serwera jakiego używam to RED5, zrobię tak, że ustawię limit na stronę www z playerem i po kłopocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Serwer to www.e24cloud.com

Najgorszy serwer coś wychodzi 41pln z łączem 100Mbps.

Przy jakości 600kbps upchasz max 166 osoby.

 

Stawiasz to na wowza media server.

Odpalasz dobry serwer (4-8GB ram i 4x3,0Ghz cpu) i stawiasz na nim load balancer, który rozdziela ruch.

Ten serwer z balancerem ma być wolny czyli żadnego obciążenia łącza, gdyż każdy nowy serwer (edge) będzie ssać od niego łącze aby "skopiować" stream.

 

Ja bym to zrobił tak:


Serwer z balancerem (główny) -> chmurki w e24 -> odbiorcy.

 

Możesz ustawić zmienną, która powoduje, że przy każdym odświeżeniu str wywoła komendę o przyznanie wolnego serwera (inne IP do streamu).

 

Zabezpieczyć można ile slotów max może obsłużyć maszyna np 50 slotów ;)

wszystko się robi w Wowza.

 

 

Jak chcesz wykonamy za cb robotę za 1500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko jak bierzesz w powyższej firmie serwer od razu szukaj czegoś dobrego pod backup danych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwera nie biorę w e24cloud, wziąłem tylko do testów.. Serwer na początek prawdopodobnie będzie w kimsufi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwera nie biorę w e24cloud, wziąłem tylko do testów.. Serwer na początek prawdopodobnie będzie w kimsufi..

 

Nie obraź się ;) ale lepiej daj sobie z tym projektem spokój eh , żadnego poważnego biznesu na kimsufi nie wykonasz a co więcej możesz się całkiem niepotrzebnie gorzko rozczarować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ma być jakiś biznes, tylko transmisja na początku dla ok 50 osób, potem max do 200. W sumie taka mini lokalna telewizja. Nie ma już jak dać sobie spokoju, bo już większość przygotowana, kamery , sprzęt, mikrofony tylko został problem z tym serwerem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak darmowo - przestań się męczyć wykup konto w ustream, a nie molestuj ludzi z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Chcesz amatorsko - justin/ustream

ale nie płacz, że tnie, że reklamy, że limit widzów, że bany na kanale itp.

 

Masz na kamery itp, a nie masz $ na zrobienie projektu?

 

Śmierdzi mi tu gimbazją, dla naszego dobra nie otwieraj lepiej tego :)

 

Serwer w e24 bee? Tam jako jedyni dają gwarancję 100Mbps.

A kimsufi? Moga Tobie wypowiedzieć umowę na drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

Wy się nadal nie nauczycie.. co darmowe = syf. Nie ma dobrych darmowych hostingów tak jak samo dedyków.. Jak się za coś zabierasz, to na poważnie. Mniej nerwów Cie to będzie kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×