Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
markonix

[Administracja]

Polecane posty

Szukam administratora do raczej prostszych zleceń jednakże do pracy na produkcyjnych serwerach stąd potrzebuje kogoś z doświadczeniem i kompetencjami.

 

Proszę o ceny za godzinę bądź przykładowo: wykonanie aktualizacji Debian z 5 na 6 (pakiet LAMP).

 

Preferowana forma rozliczenia fvat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rkzm2012

Z budżetem 100 zł to jakiś gimnazjalista ci popracuje wiem innych tematów z tego forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Debiana z 5 na 6 może być problematyczna, głównie przez dość duże zmiany w jądrze (moduły) i samej konfiguracji, proponowałbym raczej postawić system od nowa bo stabilność takiego serwera jest mocno wątpliwa (co innego z 6 na 7).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena jest w pełni abstrakcyjna, wpisać po prostu coś trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Aktualizacja Debiana z 5 na 6 może być problematyczna, głównie przez dość duże zmiany w jądrze (moduły) i samej konfiguracji, proponowałbym raczej postawić system od nowa bo stabilność takiego serwera jest mocno wątpliwa (co innego z 6 na 7).

 

Ty tak na poważnie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem żadnych problemów przy aktualizacji z 5 do 6, ale i tak wolę reinstalować system od nowa bez żadnych syfów a później wgrać tylko dane, postawić usługi i wrzucić pliki konfiguracyjne usług.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych większych problemów z upgrade Debian 5 -> 6 (jedyne co to miałem problemy z ldap, ale do rozwiązania) ani ze stabilnością. Fakt, jak się robi 3 razy upgrade (sarge->etch->lenny) i przymierza do 4, to pasowałoby zrobić ponowną instalację.

Zwłaszcza jak się korzysta z Puppeta lub CFengine, to w zasadzie pozostają tylko dane.

 

Jak 100netto za godzinę, to cena ok.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również nie miałem większych problemów z aktualizacją z 5 na 6 na maszynie produkcyjnej. Problem może być tylko z pakietami z innych wersji, ale jeśli ma się wszystko aktualne z 5tki, to przejście na 6stke nie będzie problemem. Ewentualnie mogą pojawić się zmiany w konfiguracji różnych usług (w związku z nowszymi wersjami, np. nieco inne configi itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za oferty i sugestie.

 

Co do budżetu darowałbym sobie na przyszłość te bezsensowne komentarze.

Wpisałałem byle co bo te pole jest obowiązkowe i nie można wysłać posta bez owej wartości.

Wpisałem 100zł od tak - budżet mam taki jaki rynek dyktuje.

 

Już znalazłem administratora.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Wpisałem 100zł od tak - budżet mam taki jaki rynek dyktuje.

"Rynek" zaniżają dość drastycznie osoby/firmy które nie znają się na tym, na czym myślą, że się znają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×