Skocz do zawartości

markonix

Użytkownicy
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Normalna

1 obserwujący

O markonix

 • Ranga
  Czasami na forum

Informacje osobiste

 • Firma
  eBizo
 • Imię
  Marek

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  http://ebizo.pl

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Jakie rozwiązania są teraz na topie do przechowywania TB plików video? Dostęp do takich plików nie byłby częsty - nie chodzi o ich odtwarzanie jak YT, a bardziej przechowywanie, ale oczywiście opcja ich odtwarzania przez web bezpośrednio jest potrzebna, więc nie chodzi mi o rozwiązania do archiwizowania. Początkowo myślałem o standardowych rozwiązania jak AWS, ale szukając rozwiązań trafiam na takie serwisy jak cloudinary.com, uploadcare.com które jak dobrze rozumiem udostępniają nie tylko storage, ale pomagają przy skalowaniu, kompresowaniu itp. co wydaje mi się ciekawą opcją.
 2. [DC] Sprint Data Center

  It's not just you! sprintdatacenter.pl is down.
 3. W uproszczeniu potrzebujemy wydzielić folder z aplikacji na inny serwer/hosting. Jest to generalnie jeden folder z mnóstwem grafik (ponad 0.5 TB). Zawartość folderu nie będzie ulegać zmianie. Dostęp do nich musi być z zewnątrz po http (apache, nginx obojętnie) po jakiejś domenie/subdomenie np. http://static.app/images/4kd034nd34.jpg Jeżeli nie będę miał pomysłu to wrzucę to na swojego dedyka, ale wolałbym gdzieś indziej. Jakieś pomysły? Hostingi zwykle mają limity rzędu 200gb, VPS nie wiele więcej i już dosyć drogie.
 4. Doładowanie telefonu prepaid via PayPal

  Póki co serwis sejfik: https://sejfik.com/pages/doladuj.php ma taką opcję ale cena wyższa niż nominał + parę utrudnień ze względów weryfikacyjnych. Są też inne egzotyczne formy płatności jak BitCoin (tu już nominał = cena).
 5. Strona do tworzenia ankiet

  http://ankieterek.pl/ - oparty jest właśnie o Limsurvey wspomniany wcześniej. W 100% darmowe (hobbistyczny projekt).
 6. Poszukujemy serwera dedykowanego pod pojedynczą stronę - duży projekt. Szukamy wyłącznie dużych firm, które obsługują duże serwisy biznesowe jako, że zależy nam na wysokiej dostępności i bezpieczeństwie danych. Parametry: - PHP 7.1, MariaDB/MySQL (FW: Laravel) - Przestrzeń dyskowa min 1TB (w tym baza danych ma kilka GB) - Obecny dzienny transfer/ruch na poziomie 100GB tak więc min. 5TB/msc - Procesor coś na poziome i7, ram gdzieś 16< - Skłaniamy się bardziej ku nginx - Działające rozwiązanie wildcard (x.domena, y.domena => domena) - Konfiguracja i optymalizacja przez firmę, późniejsze zarządzanie w cenie lub rozliczane godzinowo, nie mamy własnego administratora Cechy firmy: - bardzo dobry support, prawdziwe 24h - dobra polityka backupowa (z minimum 2, oddzielne serwery a najlepiej serwerownie) - gwarantowane SLA - możliwość podpisania umowy o przechowywanie danych (GIODO) - dobra opinia - preferowane polskie firmy Budżet: Początkowo 600zł netto/msc, budżet liniowo rośnie, umowy długoterminowe. Proszę o oferty oraz sugestie do jakich serwerowni wysłać zapytanie ofertowe. Chodzi nam o firmy, które hostują duże projekty (portale, znane marki). Obecny dostawca nie wypełnia warunków umowy jeżeli chodzi o support i SLA.
 7. Jedno zgłoszenie - 2 dni.. Drugie zgłoszenie pilne - uszkodzenie bazy danych i prośba o przywrócenie backupu pół dnia nawet bez odzewu, idę spać bo nie ma sensu czekać.. Potwierdzam to co pisał jacekk - nie ma to jak 2 lata wysyłać w każdym mailu link do niedziałającego systemu. Dodałbym tylko, że ta firma 2-3 lata temu to była naprawdę fajna marka, dobra oferta, dobry kontakt, indywidualne podejście - teraz wszystko na odwrót.
 8. Zapomniałem dodać dodatkowy wymóg - podpisanie umowy o powierzenie danych (GIODO). Nawet jeżeli ktoś nie ma oferty to mile widziane są dla mnie kontakty/nazwy firm, do których warto samemu napisać. Domyślam się, że nie wszyscy "więksi gracze" śledzą forum. Możesz jaśniej?
 9. Ze względu na brak zadowolenia z bieżącego usługodawcy szukam nowego serwera dedykowanego. Serwer szukam w pierwszej kolejności dla jednego projektu, potem jeżeli współpraca będzie przebiegać pomyślnie chętnie przeniosę i swój serwer i będę to rekomendował moim zleceniodawcom (polecam często VPSy firmom, którym budujemy systemy/strony). Wymagania co do serwera: - DirectAdmin (z dodatkami jak edycja ini, możliwość włączania dodatków, zmiana wersji PHP) - Duża przestrzeń dyskowa 1-2TB (z możliwością elastycznego rozszerzenia jej). - Baza może być na oddzielnym dysku SSD (potrzeba 4-16 GB) - Transfer mamy na poziomie 1500GB/msc, będzie rósł stopniowo - Procesor, bez konkretów, dostosowany odpowiednio (teraz mamy i7 i jest ok) - RAM j/w (teraz mamy 16) - Własne rozwiązania optymalizacyjne Wymagania aplikacji (nie są jakieś wygórowane..): - apache - PHP w gałęzi 5 (docelowo oczywiście 7) - MySQL - SSL Wymagania do obsługi i samej firmy - Niezawodna polityka backupowa, dostęp do więcej niż jednej kopii (1,3,7 dniowa) - Dostępność na poziomie 99.9 (akceptujemy wieczorne przerwy) - Czas reakcji 15 min dla awarii, 24h/7 - Pełna obsługa serwera (instalowanie, aktualizowanie pakietów, SSLe, konsultacje) - Jasna i konkretna umowa (warunki niedotrzymania warunków) - Firma zatrudniająca minimum 3 osoby techniczne (nie interesują nas firmy jednoosobowe, mikrofirmy) - Minimum 12 miesięcy na rynku - Indywidualne podejście, odbieranie telefonu.. - Firma Polska, kolokacja obojętna ale nastawiona na rynek PL/EU Oferty proszę na PW / marek@ebizo.pl Budżet mamy odpowiedni, +/- obecna cena.
 10. Sprawa "wyjaśniona" - przenosiny biura...
 11. Sprawa częściowo rozwiązana (przez osobę trzecią), ogólnie problem mam jeszcze z POP3 bo gmail zaczął pobierać wszystko na nowo - kilkadziesiąt tysięcy maili... NetDC jak milczy, tak milczy. Sumarycznie - NIE POLECAM.
 12. NetDC - 4 dni awarii usługi e-mail - nie dostaje wiadomości, nie odpowiadają na maile, telefon nieaktywny, a gdy jest aktywny po kilku sygnałów jakby zostaje odrzucony. Domyślam się, że jest jakaś przyczyna, może osobista, ale nie po to wybieram firmę, a nie działalność jednoosobową. Ogólnie żenada, szukam innego serwera jak tylko w ogóle serwer zacznie działać. Cukierkowa otoczka w postaci smyczy, które mi się walają już w szafie, nie wystarczy żeby utrzymać klienta. Awarie ogólnie tez częste, i co gorsza sam muszę zgłaszać całkowity down serwera (zazwyczaj po telefonach klientów). Kontakt raz świetny w godzinach nawet i nocnych, po kilku dniach beznadzieja, nie doczekasz się odpowiedzi.
 13. Tak, to by było to - na razie jest spokój, a te wszystkie IP to jakieś chińskie. Chciałbym teraz się przed tym uchronić więc "zapytanie" na forum zmieniam na: instalacje zabezpieczenia. Np. coś takiego: http://nfsec.pl/security/199
 14. Niestety pojęcie mi obce Problem ustąpił, htop wygląda ok. Ten fragment z logu apacha też przestał się pojawiać (troszkę przed północą). Wygląda to jednak na jakieś działania zewnętrzne...
×