Skocz do zawartości

markonix

Użytkownicy
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Normalna

1 obserwujący

O markonix

 • Ranga
  Czasami na forum

Informacje osobiste

 • Firma
  eBizo
 • Imię
  Marek

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  http://ebizo.pl

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. [DC] Sprint Data Center

  It's not just you! sprintdatacenter.pl is down.
 2. W uproszczeniu potrzebujemy wydzielić folder z aplikacji na inny serwer/hosting. Jest to generalnie jeden folder z mnóstwem grafik (ponad 0.5 TB). Zawartość folderu nie będzie ulegać zmianie. Dostęp do nich musi być z zewnątrz po http (apache, nginx obojętnie) po jakiejś domenie/subdomenie np. http://static.app/images/4kd034nd34.jpg Jeżeli nie będę miał pomysłu to wrzucę to na swojego dedyka, ale wolałbym gdzieś indziej. Jakieś pomysły? Hostingi zwykle mają limity rzędu 200gb, VPS nie wiele więcej i już dosyć drogie.
 3. Doładowanie telefonu prepaid via PayPal

  Póki co serwis sejfik: https://sejfik.com/pages/doladuj.php ma taką opcję ale cena wyższa niż nominał + parę utrudnień ze względów weryfikacyjnych. Są też inne egzotyczne formy płatności jak BitCoin (tu już nominał = cena).
 4. Strona do tworzenia ankiet

  http://ankieterek.pl/ - oparty jest właśnie o Limsurvey wspomniany wcześniej. W 100% darmowe (hobbistyczny projekt).
 5. Poszukujemy serwera dedykowanego pod pojedynczą stronę - duży projekt. Szukamy wyłącznie dużych firm, które obsługują duże serwisy biznesowe jako, że zależy nam na wysokiej dostępności i bezpieczeństwie danych. Parametry: - PHP 7.1, MariaDB/MySQL (FW: Laravel) - Przestrzeń dyskowa min 1TB (w tym baza danych ma kilka GB) - Obecny dzienny transfer/ruch na poziomie 100GB tak więc min. 5TB/msc - Procesor coś na poziome i7, ram gdzieś 16< - Skłaniamy się bardziej ku nginx - Działające rozwiązanie wildcard (x.domena, y.domena => domena) - Konfiguracja i optymalizacja przez firmę, późniejsze zarządzanie w cenie lub rozliczane godzinowo, nie mamy własnego administratora Cechy firmy: - bardzo dobry support, prawdziwe 24h - dobra polityka backupowa (z minimum 2, oddzielne serwery a najlepiej serwerownie) - gwarantowane SLA - możliwość podpisania umowy o przechowywanie danych (GIODO) - dobra opinia - preferowane polskie firmy Budżet: Początkowo 600zł netto/msc, budżet liniowo rośnie, umowy długoterminowe. Proszę o oferty oraz sugestie do jakich serwerowni wysłać zapytanie ofertowe. Chodzi nam o firmy, które hostują duże projekty (portale, znane marki). Obecny dostawca nie wypełnia warunków umowy jeżeli chodzi o support i SLA.
 6. Jedno zgłoszenie - 2 dni.. Drugie zgłoszenie pilne - uszkodzenie bazy danych i prośba o przywrócenie backupu pół dnia nawet bez odzewu, idę spać bo nie ma sensu czekać.. Potwierdzam to co pisał jacekk - nie ma to jak 2 lata wysyłać w każdym mailu link do niedziałającego systemu. Dodałbym tylko, że ta firma 2-3 lata temu to była naprawdę fajna marka, dobra oferta, dobry kontakt, indywidualne podejście - teraz wszystko na odwrót.
 7. Zapomniałem dodać dodatkowy wymóg - podpisanie umowy o powierzenie danych (GIODO). Nawet jeżeli ktoś nie ma oferty to mile widziane są dla mnie kontakty/nazwy firm, do których warto samemu napisać. Domyślam się, że nie wszyscy "więksi gracze" śledzą forum. Możesz jaśniej?
 8. Ze względu na brak zadowolenia z bieżącego usługodawcy szukam nowego serwera dedykowanego. Serwer szukam w pierwszej kolejności dla jednego projektu, potem jeżeli współpraca będzie przebiegać pomyślnie chętnie przeniosę i swój serwer i będę to rekomendował moim zleceniodawcom (polecam często VPSy firmom, którym budujemy systemy/strony). Wymagania co do serwera: - DirectAdmin (z dodatkami jak edycja ini, możliwość włączania dodatków, zmiana wersji PHP) - Duża przestrzeń dyskowa 1-2TB (z możliwością elastycznego rozszerzenia jej). - Baza może być na oddzielnym dysku SSD (potrzeba 4-16 GB) - Transfer mamy na poziomie 1500GB/msc, będzie rósł stopniowo - Procesor, bez konkretów, dostosowany odpowiednio (teraz mamy i7 i jest ok) - RAM j/w (teraz mamy 16) - Własne rozwiązania optymalizacyjne Wymagania aplikacji (nie są jakieś wygórowane..): - apache - PHP w gałęzi 5 (docelowo oczywiście 7) - MySQL - SSL Wymagania do obsługi i samej firmy - Niezawodna polityka backupowa, dostęp do więcej niż jednej kopii (1,3,7 dniowa) - Dostępność na poziomie 99.9 (akceptujemy wieczorne przerwy) - Czas reakcji 15 min dla awarii, 24h/7 - Pełna obsługa serwera (instalowanie, aktualizowanie pakietów, SSLe, konsultacje) - Jasna i konkretna umowa (warunki niedotrzymania warunków) - Firma zatrudniająca minimum 3 osoby techniczne (nie interesują nas firmy jednoosobowe, mikrofirmy) - Minimum 12 miesięcy na rynku - Indywidualne podejście, odbieranie telefonu.. - Firma Polska, kolokacja obojętna ale nastawiona na rynek PL/EU Oferty proszę na PW / marek@ebizo.pl Budżet mamy odpowiedni, +/- obecna cena.
 9. Sprawa "wyjaśniona" - przenosiny biura...
 10. Sprawa częściowo rozwiązana (przez osobę trzecią), ogólnie problem mam jeszcze z POP3 bo gmail zaczął pobierać wszystko na nowo - kilkadziesiąt tysięcy maili... NetDC jak milczy, tak milczy. Sumarycznie - NIE POLECAM.
 11. NetDC - 4 dni awarii usługi e-mail - nie dostaje wiadomości, nie odpowiadają na maile, telefon nieaktywny, a gdy jest aktywny po kilku sygnałów jakby zostaje odrzucony. Domyślam się, że jest jakaś przyczyna, może osobista, ale nie po to wybieram firmę, a nie działalność jednoosobową. Ogólnie żenada, szukam innego serwera jak tylko w ogóle serwer zacznie działać. Cukierkowa otoczka w postaci smyczy, które mi się walają już w szafie, nie wystarczy żeby utrzymać klienta. Awarie ogólnie tez częste, i co gorsza sam muszę zgłaszać całkowity down serwera (zazwyczaj po telefonach klientów). Kontakt raz świetny w godzinach nawet i nocnych, po kilku dniach beznadzieja, nie doczekasz się odpowiedzi.
 12. Tak, to by było to - na razie jest spokój, a te wszystkie IP to jakieś chińskie. Chciałbym teraz się przed tym uchronić więc "zapytanie" na forum zmieniam na: instalacje zabezpieczenia. Np. coś takiego: http://nfsec.pl/security/199
 13. Niestety pojęcie mi obce Problem ustąpił, htop wygląda ok. Ten fragment z logu apacha też przestał się pojawiać (troszkę przed północą). Wygląda to jednak na jakieś działania zewnętrzne...
 14. tgx - tam widzę nie wiedzieć czemu tylko jeden proces - chyba, że źle robię sprawdzając to przez phpmyadmin. Co do logów apache są pełne czegoś takiego: [Sun Jan 12 22:54:15 2014] [error] [client TU IP] client sent HTTP/1.1 request without hostname (see RFC2616 section 14.23): (IP się nie powtarzają, a na końcu jest adres podstrony z pewną podstroną z rotatorem).
×