Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Duska

Konto na PayPal

Polecane posty

Witam, zamierzam sobie założyć konto na PayPalu, polecacie? :) Dodam że nie mam konta bankowego a tam jest coś napisane o powiązaniu.

Edytowano przez Duska (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paypal to najszybsza bramka płatności i jedna z najpopularniejszych na świecie (są jeszcze 2checkout, moneybookers czy jak to tam się zwie). Problemów nie ma, dużo możliwości, widgety płatności, Paypalem posługuję się na co dzień dla szybkiej realizacji płatności (bo zazwyczaj przelew bankowy trochę trwa).

 

Ja już na początku łączyłem swoje konto z bankowym, uaktywniło to możliwość szybkiego przesyłania pieniędzy z banku na paypal i odwrotnie, co do niezweryfikowanego to mogą być problemy z płaceniem, ale nie potwierdzę tego.

 

PS Jak masz więcej niż 13 lat to możesz sobie IZZYkonto w mBanku zrobić, prawie za free, karta kosztuje bodajże 2zł, całkiem spoko oprocentowanie (jak na takie konto). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełnoletnia :P Chciała bym paypal'a do drobnych opłat, po założeniu mogę doładować te konto przez druczek pocztowy w banku? a płaci się coś za korzystanie z paypal'a?

Edytowano przez Duska (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Tak, przez druczek można.

Płacić nie płaci bezpośrednio. Dopiero prowizje (czasami wysokie) mogą dać się we znaki... Zwłaszcza przy mniejszych opłatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do prowizji - jeśli otrzymujesz płatność mniejszą niż dolar, paypal zgarnia wszystko. Jeśli chcesz wysyłać małe kwoty, możesz te pieniądze oznaczać jako jakiś prezent, spłata długu czy cokolwiek, to nie podlega prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak bym chciała doładować konto np. 50zł to dużo musiała bym zapłacić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Jak doładowujesz, to nic nie płacisz. Jak komuś przelewasz dopiero. Albo ktoś tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płacę paypalem średnio 3 razy w tygodniu, doładowuję konto przez szybkie doładowanie (najczęściej jest od razu, czasem trzeba poczekać do godziny) i nie mam z nim absolutnie żadnego problemu, wypłacanie z paypala działa na takiej samej zasadzie. Jedyne prowizje, jakie są to przesyłanie pieniędzy z PayPala na innego PayPala, tudzież inne konto niż swoje własne. Ale tu też można zaznaczyć opcję "prezent" czy jak to się tam teraz zwie i prowizji nie ma żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak masz więcej niż 13 lat to możesz sobie IZZYkonto w mBanku zrobić, prawie za free, karta kosztuje bodajże 2zł, całkiem spoko oprocentowanie (jak na takie konto).


Karta nie kosztuje nic.
2zł pobierane co miesiąc jest to ubezpieczenie, które można wyłączyć.
Nie ma żadnych "progów" od ilu karta jest darmowa ani nic. Jest to chyba jedyne na rynku w pełni darmowe konto z kartą. (w pełni darmowe czyli takie gdzie nie trzeba np zapłacić kartą za min 100zł w miesiącu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alior mnie jeszcze nie skasował za nic + mam wypłaty wszędzie za darmo ( nawet w banku spółdzielczym ).

Na PayPal też robie przelewy z Aliora i nie musze nic czekać - w drugą strone jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek ja testowałem tzn jestem w trakcie tak jak piszesz

z Aliorsync wysłałem na paypala było błyskawicznie wczoraj zleciłem z paypala do Aliorsync i jeszcze nie mam (zobaczymy jutro) napiszę ile czasu będzie szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli Alior Bank jest Twoim "głównym bankiem" 0 zł
jeśli Alior Bank nie jest Twoim "głównym bankiem" 8 zł

Co oznacza "główny bank"?

Czyli aliora można zaliczyć do tych "nie w pełni darmowych" ;)

 

ale teraz czytam o tym sync - nie widzę tam takiego czegoś więc może też jest w pełni darmowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli Alior Bank jest Twoim "głównym bankiem" 0 zł

jeśli Alior Bank nie jest Twoim "głównym bankiem" 8 zł

Co oznacza "główny bank"?

Czyli aliora można zaliczyć do tych "nie w pełni darmowych" ;)

 

ale teraz czytam o tym sync - nie widzę tam takiego czegoś więc może też jest w pełni darmowe;)

Alior sync mam od lipca 2012 i nigdy za nic opłaty mi nie pobrało potwierdzam w pełni darmowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PayPal to dziadostwo... Ktoś mi się wrył na konto i ściąga każdą wpłatę, a PP nic z tym nie robi. Według nich wszystko jest okej, pomimo zgłoszeń nie reagują na nic.

 

Lepiej założyć jakieś konto internetowe, jest teraz tego masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

Trzeba dodać, że PayPal ma "manie prześladowcze"... Większa transakcja na koncie i od razu mamy zablokowane konto = środki na 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Z jakiego powodu? I co to dla Ciebie większa transakcja? (robiłem na kilkaset zł i nigdy nie miałem problemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jak obiecałem piszę przelew idzie 2 dni do aliorsync zleciłem niedziela godzina 19.30 przyszło dziś 12.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ RafoX

Zgodnie z tabelą - 1-2 dni robocze wypłaty do polskich banków.

Czyli Tobie doszło w jeden dzień. Że zleciłeś w niedzielę nie ma znaczenia, wysłali w poniedziałek (najbliższy dzień roboczy), doszło we wtorek.

 

Co do kont potwierdzonych / nie potwierdzonych... Kiedyś potwierdzenie było tylko kartą i to nie każdą, więc miałem konto niepotwierdzone, ale przyjęcie i wypłata kilkuset złotych nie było problemem, obowiązywały jednak limity do 2 czy 3 tysięcy rocznie (i tak takich nigdy bym nie dobił). Odkąd wystarczy potwierdzenie groszowym przelewem na konto bankowe - potwierdziłem sobie. Tyle, że teraz operuję kwotami co najwyżej kilkunastu złotych, więc to bez znaczenia. ; )

 

Z minusów to to, że sporo sobie liczy PayPal za przewalutowanie. Choć i tak wychodzi często korzystniej niż klasyczne międzynarodowe przelewy.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×