Skocz do zawartości

Polecane posty

Witacie

Mam takie pytanie, mam serwer z DA i na nim jest M i S DNS, no i chciałbym Save mieć na drugiej maszynie, i tu rodzi się pytanie, czy na tej 2 maszynie trzeba mieć DA, a jeżeli nie trzeba to jak to mam przenosić? :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Masz 2 wyjścia:

 

1. Prostsze: na drugiej maszynie dajesz DA i obie łączysz opcją w DA DNS clustering.

 

2. Trudniejsze: na drugiej maszynie nie masz DA więc musisz sobie zrobić jakieś skrypty, które będą przesyłały strefy z mastera na slejwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

@Samu: dokładnie tak. Zakładam, że o to chodziło pytającemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musi robić żadnych skryptów. Wystarczy mu na drugiej maszynie dowolny serwer DNS skonfigurowany jako slave, oraz skonfigurowanie mastera tak, by udostępniał temu serwerowi strefę. Potem wystarczy, że slave dostanie notify o zmianie strefy i sam ją pobierze - o ile mi wiadomo, DA konfiguruje strefy tak, że będzie wysyłał automatycznie notify przy zmianie.

No tak. Ale co się stanie, jak zechce mu się zaparkować via DA nową domenę ;)?

IMO jeśli to miało by być żonglowanie tylko jedną domeną, to prościej umieścić ją wyłącznie na zewnętrznym hosterze dnsów i ustawić @ na adres ip + wildcard cname ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak dodaje domeny przez DA chce mieć kopie stref na obu serwerach i oba obsługiwały domenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×