Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pokuć

Wolne transfery na HDD

Polecane posty

Gość Pokuć

Pół roku temu wymieniłem stary komp na nowy. Wszystko poza zasilaczem i kartą graficzną nowe. Dysk jaki kupiłem to Samsung HD103SJ o pojemności 1 TB. Wszystko fajnie pięknie śmiga, ale mam strasznie wolne transfery przy kopiowaniu plików. Badziewny filmik z chomika ~700 mega potrafi kopiować w pół minuty z prędkością 5 czy 6 MB/s. Na starym dysku takich "jaj" nie było, pliki szybko się kopiowały, prędkości były lepsze. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Jakieś sterowniki SATA, złe podłączenie kabli ? Dodam że napędu dyskietek fizycznie nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Trudno powiedzieć może to bad sktory?

Może dysk coś robi ? U mnie lubi czasami się "zawiesić" w sensie trawi coś ale nie wiem co skoro jest all wylączone.

Uroki hdd ;)

 

U mnie narazie

lyQRrD4.png

 

Ale tez czasem spada, ze nawet chrome potrafi sie odpalac po 15sekundach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak masz możliwość to przepnij dysk do innego portu i sprawdź. Może kontroler się sypie albo inny badziew po drodze ;)

 

Edit:

 

najlepiej zrób najpierw test prędkości w HD Tune (pełny tylko a nie przez 10 sekund hehe)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pierw polecam zerknąć w smarta, jak nic nie wykaże to dopiero wtedy bawić się z resztą. Od siebie polecam CrystalDiskInfo, ale tak naprawdę byle jaki, który umie odczytywać smarta ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

OK, wrzuciłem HD Tune PRO (15 dni), gdzie tego smarta sprawdzić ? Benchmark czy Error Scan ? W zakładce Health mam (C7) Ultra DMA CRC Error Count 100 / 100 / 0 / 1 / Warning.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cała ta zakładka to odczyty ze SMART-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Przy tym zółtym mam cóś takiego: There were communication errors. This may be caused by a damaged cable.

 

A co możecie powiedzieć o odczycie smart ? Mocno zajechany dysk czy w dobrym raczej stanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wymienić kabelek SATA.

 

A co do stanu dysku to myślę, że się jeszcze trzyma, badów nie ma, tylko kilka errorów gdzieniegdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widać tu (przynajmniej w tym odczycie) błędów fizycznych dysku.

Bardziej problemy z transmisją - "dziwna" temperatura, błędy odczytu/zapisu, czy też błąd DMA CRC.

Szczególnie to ostatnie wskazuje na niepoprawną współpracę na linii kontroler-dysk,

spowodowaną zazwyczaj zakłóceniami na linii sata. Stąd też sugestia (czy to moja, czy programu)

mówiąca, aby w pierwszej kolejności podmienić kabelek sata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeszcze się trzyma ? Ludzie, dysk kupiłem w sierpniu za 430 zeta. Pół roku i myśleć o wymianie dysku ?

 

Co do kabelka SATA, jest możliwe niewłaściwe podpięcie tego kabla na płycie głównej i stąd to zamulenie ? Nie znam się na wnętrzach komputerów, składałem kompa od podstaw na zasadzie jego włączenia na słowo honoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

"dziwna" temperatura,

Niektóre pozycje w zależności od producenta mogą mieć "surową" postać czyli na pierwszy rzut oka nie będą miały sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×