Skocz do zawartości
`are

Odzyskiwanie danych z dysku HDD

Polecane posty

Witam, mam całkiem specyficzny problem. Na mojego laptopa spadła hantla z wysokości ok metra (pech chciał, że uderzyła centralnie w miejsce gdzie znajduje się dysk twardy) efekt = dysk brzęczy a system go nie wykrywa.

 

Na tymże dysku mam bardzo ważne dokumenty, wysyłałem dysk do jakiegoś łódzkiego laboratorium "odzyskiwania danych". Najpierw wycenili odzyskiwanie dokumentów na 800 zł, ale później odesłali dysk razem z pieniędzmi (stwierdzili, iż nie są wstanie odzyskać danych).

 

Tutaj właśnie mam pytanie do Was drodzy użytkownicy, jakie laboratorium odzyskiwania danych polecacie? Prosiłbym o podawanie ofert profesjonalnych firm w przedziale cenowym do 2 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na pewno dadzą radę: http://www.krollontrack.pl/

Tylko nie wiem, czy zmieścisz się w budżecie.

 

W tej firmie dysk już był, stwierdzili iż mają za dużo zamówień by bawić się w coś tak bardzo praco chłonnego (macierz jest bardzo zeszlifowana)

 

http://www.vsdata.pl/ W 2007 powierzyłem im wyczyszczony dysk 500 GB. Zainkasowali 800 PLN, 98% danych przywrócono, czas realizacji 4 dni.

 

Pan na infolinii podszedł do mojego problemu optymistycznie, jeśli krollontrack nie odzyskał danych to oni tym bardziej. Pogratulować podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w tym momencie zastanawiam się czy w ogóle uda Ci się cokolwiek z tego odzyskać :P.

 

W tym momencie zastanawiam się co twój post wnosi do tematu...

 

Dane są do odzyskania tylko jest kwestia pieniędzy oraz podejścia firmy, te dokumenty są na tyle ważne że jeśli trzeba będzie dołożę drugie 2 tyś...

Edytowano przez `are (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zadzwoń raz jeszcze do VS Data, poszeleść plikiem banknotów o nominale 200 PLN przy słuchawce i zapytaj się czy może jednak się tego podejmą :) Jeżeli to nie pomoże to znaczy że będziesz miał nieco problemów z odzyskaniem tych danych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj właśnie mam pytanie do Was drodzy użytkownicy,

jakie laboratorium odzyskiwania danych polecacie? Prosiłbym o podawanie

ofert profesjonalnych firm w przedziale cenowym do 2 tyś zł.

 

Nikt poważny nie poda Ci oferty na odzyskanie danych w oparciu o szczątkowe informacje na temat dysku, ale za to z dokładnym opisem maksymalnego budżetu.

 

Wsród firm odzyskujących dane w cenniku standardowo są opcje typu "uszkodzona elektronika", "uszkodzona głowica", a nie ma opcji "spadła hantla" na laptopa.

 

Dokładną wycenę można dostać tylko po diagnozie dysku.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt poważny nie poda Ci oferty na odzyskanie danych w oparciu o szczątkowe informacje na temat dysku, ale za to z dokładnym opisem maksymalnego budżetu.

 

Wsród firm odzyskujących dane w cenniku standardowo są opcje typu "uszkodzona elektronika", "uszkodzona głowica", a nie ma opcji "spadła hantla" na laptopa.

 

Dokładną wycenę można dostać tylko po diagnozie dysku.

 

Ed

 

Nie proszę o dokładną wycenę, a o podanie firmy, która operuje w tych przedziałach cenowych...

 

Z tematu można wywnioskować, iż jest to uszkodzenie fizyczne, macierz dysku jest zeszlifowana, a sama głowica pewnie jest uszkodzona. Dysk również był otwierany. Opis został napisany dosyć chaotycznie, aczkolwiek postaw się w takiej sytuacji - tracisz bardzo ważne dane przez niezdarność innej osoby (podejdziesz do tematu bez emocji? Rozumiem, że normą jest wydawanie od tak wydać 2 tyś na naprawę dysku)

Edytowano przez `are (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

postaw się w takiej sytuacji - tracisz bardzo ważne dane przez niezdarność innej osoby (podejdziesz do tematu bez emocji?

 

Wiem, że w takiej sytuacji nic Ci to nie pomoże (a i zirytuje pewnie) - ale ja bym powyższe stwierdzenie odwrócił: tracisz dane przez własną niefrasobliwość. Kto widział trzymać tylko jedną kopię WAŻNYCH DANYCH? Gdybyś miał backup to byś właśnie przywracał dane z kilku minut sprzed niemiłego zderzenia hantli z laptopem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.mydata.pl - raczej odzyskają nawet to czego kroll by nie mógł biorąc pod uwagę ich ostatnią akcję z beyond.

 

 

Ja natomiast osobiście miałem do czynienia z www.recovery.pl. Nie było co prawda ultra tanio ale zmieściło się trochę poniżej 3 tysięcy razem z ekspertyzą, dawcą i odzyskiwaniem potrzebnych danych.

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uszkodzonych fizycznie talerzy (pęknięcia, złamania) 90% firm na rynku się nie podejmie odzyskania danych, bo to po pierwsze żmudna, po drugie wymagająca odpowiedniego, drogiego sprzętu i równie nietaniej fachowej kadry robota. Jak dyski byłyby całe, to pierwsza z brzegu firma zajmująca się odzyskiwaniem danych zrobiłaby to pewnie za wspomniane wcześniej 8 stówek.

Swego czasu firma, dla której pracowałem zlecała Ontrackowi odzysk danych z dwóch dysków z uszkodzonymi talerzami (w sumie 3 talerze). Koszt operacji był 5-cyfrowy. Odzyskali ok. 80% danych. Opłaciło się, ale prezesa tyłek bolał chyba przez miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja byłego szefa próbowałem namawiać chociażby na RAID 1 na serwerze ale stwierdził że woli za te pieniądze umyć swoje audi (oczywiście nie powiedział tego dosłownie)... BackUp 0%, ochrona danych 0% no i legalność oprogramowania na poziomie 10% ;)

 

 

Kiedyś się nadzieje i wybuli kilkakrotnie razy więcej niż ja chciałem aby zainwestował w sprzęt i oprogramowanie ;)

 

 

Tacy już są ludzie... Najpierw oszczędzają a później płaczą i plują sobie w brodę :D

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóź..

Jedni już robią backupy, drudzy dopiero będą je robić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że gdzie OnTrack się poddaje, tam mydata.pl wkracza do akcji ;-).

 

To po akcji z Beyond, aczkolwiek trzeba przyznać, że bardziej chodzi o politykę sprzedaży, bo wyposażenie Laba OnTracka w Niemczech jest bezkonkurencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×